آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: غیرفعال شدن خروجی تغذیه12ولت شارژرمدلdc-1220a

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با سلام خدمت همکاران محترم شارژر مورد اشاره تو ورودی دیود یکسوساز و موسفتهای ورودی سوخته بودن که بعد از تعویض تغذیه راه اندازی شدولی خروجی منفی 12 ولت که از دو تا مسفت خارج میشه وجود نداره البته فتها سالمنددوستان لطفا راهنمائی بفرمایندکه چگونه خروجی منفی فعال میشه با تشکر 3.jpg

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با سلام اگه فتهای خروجی سیم منفی رو حذف کرده ومنفی رو یکسره کنیم ایا جواب میده؟

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
سلام خدمت همکاران محترم در مورد این تایپیک کسی نبود راهنمائی کنه ؟!

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
سلام. مقاومت های وات بالا- اهم پایین که با فلش های قرمز مشخص کردم چک کنید قطع شدگی و تغییر اهم نداشته باشند. دو عدد فیوز 30A سبز رنگ کنار سیم های خروجی را هم از نظر سالم بودن چک کنید. اپتوکوپلر رو هم که با فلش زرد مشخص کردم چک کنید. اگر درست بودند تمام شش دیود یکسو ساز موجود را با جدا کردن حداقل یک سر آنها از نظر اتصال کوتاه نبودن یا نشتی نداشتن با مولتی متر تست کنید. تست خازنهای الکترولیت مخصوصا ولتاژ بالای بشکه ای بعد از پل دیود تا کوچکتر ها هم که نیازی به گفتن ندارد. خازن پلی استر قرمز بزرگ را هم فراموش نکنید.
اگر مشکل حل نشد سراغ آیسی dip هشت پایه وسط برد بروید. در نهایت هم قطعات SMD زیر برد را تست کنید.

پیوست‌ها

• 223.6 کیلوبایت بازدیدها: 60
آخرین ویرایش:

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
سلام. مقاومت های وات بالا- اهم پایین که با فلش های قرمز مشخص کردم چک کنید قطع شدگی و تغییر اهم نداشته باشند. دو عدد فیوز 30A سبز رنگ کنار سیم های خروجی را هم از نظر سالم بودن چک کنید. اپتوکوپلر رو هم که با فلش زرد مشخص کردم چک کنید. اگر درست بودند تمام شش دیود یکسو ساز موجود را با جدا کردن حداقل یک سر آنها از نظر اتصال کوتاه نبودن یا نشتی نداشتن با مولتی متر تست کنید. تست خازنهای الکترولیت مخصوصا ولتاژ بالای بشکه ای بعد از پل دیود تا کوچکتر ها هم که نیازی به گفتن ندارد. خازن پلی استر قرمز بزرگ را هم فراموش نکنید.
اگر مشکل حل نشد سراغ آیسی dip هشت پایه وسط برد بروید. در نهایت هم قطعات SMD زیر برد را تست کنید.
============================================
با تشکر از شما دوست عزیز فتهای ورودی تغذیه قبلا سوخته بودن که تعویضشون کردم ولتاژ 12مثبت میاد اما خروجی منفی از طریق فتها وصل نمیشه1 - Copy.jpg

آخرین ویرایش:

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
خواهش می کنم. سه عدد از قطعاتی که به عنوان ماسفت مشخص کرده اید دیود شاتکی دوبل هستند نه ماسفت. منم از همین شاژر ها البته وات بالاتر دارم، داخلش رو نگاه می کنم ببینم چه کار میشه کرد.
تصاویر و دیتا شیت قطعات مهم به همراه آی سی کنترلر سویچینگ KA7500B ضمیمه شدند. خدمت شما:
می تونید با مشاهده دیتاشیت ها و با ولتاژ گیری قطعات نسبت به گراندها (گراند بخش گرم و گراند بخش سرد) عیب یابی کنید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
با تشکر مهندس جان منظور بنده از فتها ی خروجی همون دوتا فتی که با منفی مشخص کردم میباشه که منفی از طریق اونا وصل میشه مثبت هم که قبلا عرض کرده بودم از طریق اون سه تا دیود مستقیم میره.شاید سوتفاهم شده . به هرحال از این که زحمت کشیدین ممنونم فقط شکم به اون ایسی 7500 هستش که چون موجود ندارم موندم اگه برای شما امکان داره Gاون دوتا فت منفی ولتاژش چقدره که تحریک میشن .موسفتهای 13N50 رو به جاش 20N60 گذاشتم که جریانش بیشتره و در عملکرد مدار مشکلی به وجود نمیاد.

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,007
یه سئوال دیگه ایا احتمال داره که شارژر رو به باطری ماشین وصل میکنیم شارژر عمل کنه؟و ولتاژ منفی از طریق اون دوتا موسفت وصل میشه . شارژر شما ایا بدون وصل به باطری ولتاژ13.5 داره؟2 - Copy.jpg

آخرین ویرایش:

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
با تشکر مهندس جان منظور بنده از فتها ی خروجی همون دوتا فتی که با منفی مشخص کردم میباشه که منفی از طریق اونا وصل میشه مثبت هم که قبلا عرض کرده بودم از طریق اون سه تا دیود مستقیم میره.شاید سوتفاهم شده . به هرحال از این که زحمت کشیدین ممنونم فقط شکم به اون ایسی 7500 هستش که چون موجود ندارم موندم اگه برای شما امکان داره Gاون دوتا فت منفی ولتاژش چقدره که تحریک میشن .موسفتهای 13N50 رو به جاش 20N60 گذاشتم که جریانش بیشتره و در عملکرد مدار مشکلی به وجود نمیاد.
خواهش می کنم. ولتاژ گیت ماسفت های P0806AT نسبت به گراند (سیم سیاه منفی خروجی) حدود 13.8 ولت هست. آی سی KA7500B چون در پاورهای کامپیوتر و منابع تغذیه سوییچینگ صنعتی هم زیاد استفاده میشه در بازار هست و می تونید تهیه کنید.

یه سئوال دیگه ایا احتمال داره که شارژر رو به باطری ماشین وصل میکنیم شارژر عمل کنه؟و ولتاژ منفی از طریق اون دوتا موسفت وصل میشه . شارژر شما ایا بدون وصل به باطری ولتاژ13.5 داره؟
بدون اتصال به باتری، ولتاژ در خروجی شارژر نداریم. حتی اگر میزان شارژ باتری خیلی کم شده باشه هم شارژر فعال نمی شود.
در دفترچه راهنما هم به این موضوع اشاره شده است: حداقل ولتاژ باتری باید 6.5 ولت باشد تا شارژر فعال شود.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا