آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: علل بروز خطای دیفراست در اسپلیت های زیمنس+نقشه سیم کشی

"ActiveStar"

کاربر
2015-01-01
16
30
با سلام.این اولین پست من تو این فروم هست.:tennis:
طرح موضوع: تعمیر و نصب اسپلیت زیمنس 24هزار
نکته:تعدادی دستگاه که از کشور دوست و همسایه افغانستان وارد شده بودند ظاهرا بدلیل اینکه سفارش اروپا بوده و نقشه سیم کشیشون فرق خاصی داره با سیستم برق کشور ما، نیاز به اعمال تغییراتی در سیم کشی هر دو یونیت بیرونی و داخلی داشتن و طبق مشاهدات من، نقشه سیمکشی دستگاه رو ترجمه کردن به نحوی که ساده تر بوده و قسمتاییش رو هم حذف کردن.اما یونیت داخلی رو از روی برد دنبال نکردم.یعنی برق ورودی در حالت استاندارد به کمپرسور وارد و از اونجا به یونیت داخلی میره و مجدد با فرامین مربوطه به کمپرسور برمیگرده.که من قبلا همین دستگاه ها رو هم نصب داشتم.
سوال اول: این مورد تغییر سیمکشی صحت داره؟کسی تاحالا به پستش خورده؟
سوال دوم: یکی از همین دستگاه ها رو که تغییر داده بودند از روی نقشه یه دستگاه مشابه دیگه که در حال کار بود نصب کردم و موقع راه اندازی به هنگام وصل کردن جریان برق چراغ دیفراست بصورت چشمک زن روشن شد و هیچ فرمانی اجرا نمی شد.دلیلش چی می تونه باشه؟
نکته: سیم سنسور مربوط دیفراست به دلیل فاصله بین دو یونیت در مسیر دوتکه است.سنسورش سر جاش نصبه.اما از روی برد چکش نکردم.
حالا با این توضیحات راهنماییم بفرمائید بازم نکته ای مشاهده کنم مینویسم با هم به نتیجه برسیم.
خداقوت.

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام دوست گرامی اسپلیت شماتک فازه یاسه فازاگه بتونی عکسهای ازسیم کشی روبزاری بهترمیتونم رهنماییتون کنیم

"ActiveStar"

کاربر
2015-01-01
16
30
باسلام دوست گرامی اسپلیت شماتک فازه یاسه فازاگه بتونی عکسهای ازسیم کشی روبزاری بهترمیتونم رهنماییتون کنیم

سلام دوست عزیز
دستگاه تک فازه و امروز اومدم نتیجه بررسی خودم رو بذارم:
علت بروز خطای دیفراست همونطور که گفتم دو تکه بودن سیم سنسور دیفراست مابین دو یونیت بود که علاوه بر این قطر دو تکه متفاوت هم بود!
با استفاده از یک سیم یک تیکه باند ضبط صوت مشکل حل شد.:smile:

حالا اگر ممکنه جواب سوال اولم در پست اول رو بگید چطور میشه که این نمونه اسپلیت ها دو یونیت بیرونی و داخلی با هم همخونی ندارند؟!البته از نوع قدیمیشون.
ممنون.

آخرین ویرایش:

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
بله مدل دستگاه هاباهم خوانی نداشته باشه براین است که مدل دستگاهها باهم فرق دارن که این مواردطرف مازیاد پیش میادکه مشکل ازتجاروفروشندگان هستش که درزمان تحویل دستگاه به مشتری فقط مارک وقدرت دستگاه رودرهنگام تحویل درنظرمیگیرندمثلاجنرال بیشتراز20نوع مدل داره که اکثراپیش میادفروشنده وواردکننده به انها دقت نمی کنن

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
با سلام.این اولین پست من تو این فروم هست.:tennis:
طرح موضوع: تعمیر و نصب اسپلیت زیمنس 24هزار
نکته:تعدادی دستگاه که از کشور دوست و همسایه افغانستان وارد شده بودند ظاهرا بدلیل اینکه سفارش اروپا بوده و نقشه سیم کشیشون فرق خاصی داره با سیستم برق کشور ما، نیاز به اعمال تغییراتی در سیم کشی هر دو یونیت بیرونی و داخلی داشتن و طبق مشاهدات من، نقشه سیمکشی دستگاه رو ترجمه کردن به نحوی که ساده تر بوده و قسمتاییش رو هم حذف کردن.اما یونیت داخلی رو از روی برد دنبال نکردم.یعنی برق ورودی در حالت استاندارد به کمپرسور وارد و از اونجا به یونیت داخلی میره و مجدد با فرامین مربوطه به کمپرسور برمیگرده.که من قبلا همین دستگاه ها رو هم نصب داشتم.
سوال اول: این مورد تغییر سیمکشی صحت داره؟کسی تاحالا به پستش خورده؟
سوال دوم: یکی از همین دستگاه ها رو که تغییر داده بودند از روی نقشه یه دستگاه مشابه دیگه که در حال کار بود نصب کردم و موقع راه اندازی به هنگام وصل کردن جریان برق چراغ دیفراست بصورت چشمک زن روشن شد و هیچ فرمانی اجرا نمی شد.دلیلش چی می تونه باشه؟
نکته: سیم سنسور مربوط دیفراست به دلیل فاصله بین دو یونیت در مسیر دوتکه است.سنسورش سر جاش نصبه.اما از روی برد چکش نکردم.
حالا با این توضیحات راهنماییم بفرمائید بازم نکته ای مشاهده کنم مینویسم با هم به نتیجه برسیم.
خداقوت.

سلام دوست عزیز من از این اسپیلت های زیمنس زیاد نصب کردم دستگاهای با گیفیت و خیلی خوب هست که نحوه سیم کشی به این صورت هست که از پنل داخل به پنل بیرونی سه سیم میرود فاز نول دیتا برق ورودی هم به پنل بیرون میرود .. مشکلی بود در خدمتیم

بالا