آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم کارکرد صحیح بورد پکیج دیواری

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
باسلام خدمت اساتید ودوستان گرامی
دوتا برد پکیج برای تعمیر گرفتم که هردو یک عیب دارند ولی مربوط به پکیج های مختلف هستند.
هردو پکیج بعد از چند لحظه کار کردن خاموش می شود.تغذیه را بررسی کردم سالم است .تا به حال برد پکیج تعمیر نکردم در صورت امکان راهنمایی کنید
آیا برنامه میکرو کنترلر با مشکل مواجه شده؟ 1471437889428-1225705705.jpg

آخرین ویرایش:

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
پاسخ : خاموش شدن پکیج بعد از مدتی کار

دوستان کسی در مورد این بوردها تجربه ای نداره؟
در این بورد 4 عدد رله وجود داره که از طریق بافر مستقیما به میکرو وصل می شود و وقتی بورد را به برق وصل می کنی رله ای که فرمان روشن شدن پمپ را می دهد با فاصله چند ثانیه ای قطع و وصل می شود.
به نظر مشکلی در قسمت میکرو کنترلر داریم اما طریقه بررسی میکرو را نمی دونم.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK

دوستان کسی در مورد این بوردها تجربه ای نداره؟
در این بورد 4 عدد رله وجود داره که از طریق بافر مستقیما به میکرو وصل می شود و وقتی بورد را به برق وصل می کنی رله ای که فرمان روشن شدن پمپ را می دهد با فاصله چند ثانیه ای قطع و وصل می شود.
به نظر مشکلی در قسمت میکرو کنترلر داریم اما طریقه بررسی میکرو را نمی دونم.

سلام رفیق
فکر میکنم که قبلا همین مشکل در این انجمن مطرح شده بود که مشکل از خازن های اطراف میکرو بود

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370

سلام رفیق
فکر میکنم که قبلا همین مشکل در این انجمن مطرح شده بود که مشکل از خازن های اطراف میکرو بود

با سلام و سپاس
دوست عزیز من دوتا بورد دارم که یکی از اون هابعداز مدتی کار کردن تغذیه قطع میشد که با تعویض آی سی تغذیه مشکل این قسمت برطرف شد ولی بورد دوم این مشکل را نداره و فرمان قطع و وصل رله مربوط به پمپ تکرار میشد که اون هم الان دوباره تکرار نمیشه از لحاظ قلع سردی هم بورد مشکلی نداره.خازن های اطراف میکرو را از لحاظ اتصال کوتاه شدن تست کردم که مشکلی نداشتند و فکر می کنم مشکلی از خازن ها نیست و این که رله یک موقع قطع و وصل می کند و یک وقت دیگه این مشکل نیست با توجه به اینکه در این بورد مشکل قطع تغذیه نداریم باید در میکرو مشکلی وجود داشته باشه

solimani

کاربر
2013-03-10
164
210
گرگان
خود رله رو تست کن ممکنه رله نتونه بچسبونه و اینکه موقعه قطع و وصل شدن رله ولتاژ داری سر بوبین رله یا نه ؟ اگر ولتاز هم قطع و وصل میشه مسیر رله رو چک کن فکر نمیکنم مستقیم به میکرو بره .

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
خود رله رو تست کن ممکنه رله نتونه بچسبونه و اینکه موقعه قطع و وصل شدن رله ولتاژ داری سر بوبین رله یا نه ؟ اگر ولتاز هم قطع و وصل میشه مسیر رله رو چک کن فکر نمیکنم مستقیم به میکرو بره .

تشکر از راهنماییتون
در هر دو بوردی که داشتم با شارژ دوباره لحیم آی سی تغذیه مشکل این بوردها برطرف شد و قطع و وصل رله هم دیگه تکرار نمیشه و فقط لحظه اول برای چندثانیه رله پمپ وصل و بعد قطع میشود که روی یک بورد مشابه چک کردم که همین عمل را انجام میداد و این وصل رله برای لحظه اول تعریف شده بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: solimani

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
متأسفانه بعضی دوستان عنوان خود را ناقص می نویسند و همه را دچار مشکل میکنند. بدون اینکه نام برند و مدل دقیق پکیج ها رو بنویسند تاپیک زدند!
اخطار دریافت کردند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saraghaz
بالا