آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم چرخش لباسشویی ایندوزیت

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
با درود بر اساتید اهل علم و فن یک لباسشویی ایندوزیت برای تعمیر اورنده اند که در ابتدا مشگل در خشگ کن داشت موتور برای خشگ میرفت اما دور زیاد بر نمیداشت که برای بررسی برد را بیرون اوردم و خازنها را تست کردم ویک خازن ۲۲۰ میکرو با ۳۳۰ میکرو موازی کردم تا شاید ایراد رفع گردد اما دیگر موتور نچرخید شش ترانزیستور ای جی بی تی تست شدند و مقاومتهای مربوطه هم تست شدند و سالم می باشند موتور ۵ سیمه هست که دوتا برای تاکو میرود سه تا هم برای موتور میرود که سالم هستند خازن ۱۶ ولت ۲۲۰ میکرو ای جی بی تی هم تعویض شد اما هیچ نتیجه ای نداد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
در ضمن موتور اینورتر میباشد

پیوست‌ها

• 420.4 کیلوبایت بازدیدها: 27
  • 353.3 کیلوبایت بازدیدها: 28

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
815
1,024
نیاز نبوده برد رو دستکاری کنید قبلش تاخو رو بررسی میکردین سنسور بالانس دیگ هم اگر داره بررسی کنید.وضعیت برنامه شستشو چگونه هست؟ موتور چرخش داره؟رله و قطعات مربوط به تحریک رله موتور رو بررسی کنید.نتیجه؟

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
نیاز نبوده برد رو دستکاری کنید قبلش تاخو رو بررسی میکردین سنسور بالانس دیگ هم اگر داره بررسی کنید.وضعیت برنامه شستشو چگونه هست؟ موتور چرخش داره؟رله و قطعات مربوط به تحریک رله موتور رو بررسی کنید.نتیجه؟
ممنون از راهنمایی شما موتور اینورتر است و با ای سی راه اندازی میشه قبلا تاخو هم تست شده یادم رفته بنویسم موتور در حالت چرخش هم بسیار ضعیف عمل میکرد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
سلام دوستان امروز کل برد را شارژ لحیم کردم و دو عدد رله را که به درب و پمپ تخلیه مربوط هستند را هم در بیرون از مدار تست کردم متاسفانه باز هم کار نکرد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
سلام دوستان دو عدد ترانزیستور اس ام دی در مسیر هیدروستات سوخته به همین دلیل دستور برای چرخش موتور نمیرهدکه البته به دلیل مشابه بودن سوکت نمایشگر و هیدروستات در اثر وصل شدن اشتباهی سوخته است هردو ترانزیستور یکی هست اما به دلیل اینکه در مدار دیگر مثل این دو ترانزیستور پیدا نکردم به همین از کدام نوع بودنشان هم اطلاعی ندارم و در اینترنت هم دیتاشیت هم ندارن اگر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

پیوست‌ها

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
سلام دوستان دو عدد ترانزیستور اس ام دی در مسیر هیدروستات سوخته به همین دلیل دستور برای چرخش موتور نمیرهدکه البته به دلیل مشابه بودن سوکت نمایشگر و هیدروستات در اثر وصل شدن اشتباهی سوخته است هردو ترانزیستور یکی هست اما به دلیل اینکه در مدار دیگر مثل این دو ترانزیستور پیدا نکردم به همین از کدام نوع بودنشان هم اطلاعی ندارم و در اینترنت هم دیتاشیت هم ندارن اگر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
درود. اینها ترانزیستور BC807 SMD از نوع PNP هستند و با کدهای 5B1، 5A1 و 5C علامت گذاری می شوند. در بازار موجود هست.
- 45V, 500 mA PNP general-purpose transistors

این ویدئو آموزشی رو هم تماشا کنید احتمالا مفید باشه. مشکل لباسشویی رو هم براشون کامنت بذارین شاید راهنمایی کنند.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
درود. اینها ترانزیستور BC807 SMD از نوع PNP هستند و با کدهای 5B1، 5A1 و 5C علامت گذاری می شوند. در بازار موجود هست.
- 45V, 500 mA PNP general-purpose transistors

این ویدئو آموزشی رو هم تماشا کنید احتمالا مفید باشه. مشکل لباسشویی رو هم براشون کامنت بذارین شاید راهنمایی کنند
سلام ترانزیستور s8550را جایگزین کردم متاسفانه باز هم جواب نداد

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
دوستان لباسشویی بعد از ۱۰ دقیقه که موتور کار نمیکنه ارور f18 میده که تو اینترنت به مشکلات برد اشاره شده است

phoenix.99

کاربر
2023-01-23
29
10
مشهد
سلام igbt های زیر هیت سینگ رو تست کنید بیرو از برد احتمال خرابی یا نشتیشون باشه

بالا