آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم پارتيشن بندي هارد مكستور320

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
دوستان عزیز ببخشیدا ولی این چیز هایی که میگین اصلا ربطی به این هارد نداره.

اقای احمد پور شما یکی از این دوتا گزینه رو که نشونت میده انتخاب واوکی میکنی پیغام خطایی چیزی هم بهت میده؟
سلام نه ارور نمی ده فقط می گه mbr می خواام با نرم افزار هرکار کردم نشد آیا شما پیشنهاد خاصی دارید باتشکر

black-blac

کاربر
2012-09-16
6
13
اگه بشه درست بشه منهم یه هارد دوترای وسترن دارم همچین مشکلی داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

orpine85

کاربر
2012-11-18
93
218
با سلام.
از بوت ultimate boot cd استفاده کن درست میشه. در ضمن با ورژنهای جدیدش نمیشه. فقط ورژن 2.2:32000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام میشه برام بذارید ممنون میشم موفق باشید

mamalusa

کاربر
2011-04-24
4
3
اراک
سلام آقای احمدپور من هم برای هاردم همین مشکل پیش امده maxtor 250 پارتیشن هم نمیشه اگر مشکل رو حل کردید ما رو در جریان بزارید.ممنونم

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
با برنامه fix mbr تو هایرن بوت استفاده کنید خیلی عالیه اول حذف کنید بعد یه بار ساخت mbr رو بزنید دو گزینه میاره بالا شما استاندارد رو بزنید احتمالا درست بشه
یا برنامه table doctor editor or recovey اخرشه
برنامه پارتیشن بندی لینوکس هم تو هایرن بوت خیلی خوبه پیشنهاد میدم ورژن 15.5 ریستور ادیشن هایرن رو بگیرید خیلی نرم افزارهای معروف و به درد بخوری رو داره

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
سلام
دوست عزیز با برنامه پارتیشن مجیک یه تست بزن اگر نشد
حتما تمام هاردهای متصل را قطع کنید و فقط همین هارد به ساتا 0 وصل باشد و با دیسک بوت سیستم را راه اندازی با برنامه های پارتیشن مثل همون پارتیشن مجیک تعمیر کن من یک دیسک دارم که ویندوز xp باهاش راحت بالا میاد و پارتیشن مجیک هم داره راحت تعمیر میکنم

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام همه این کارها انجام شده پارتیشن مجیک که اصلا جواب نداد همش ارور می ده MBRازبین رفته

rstoos

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام.mbrبه هیچ وجه درست نمی شه.در مورد mbrتحقیق کنین.حتی pc3000هم جواب نمی ده.آخه قسمت اصلی برنامه ریزی اولیه هارد دیسک هستش که توسط شرکت ریخته شده

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام دوست عزیز مشکل شما به هفت صورت قابل حله و چندین راه کار داره که بترتیبMBRWizard - MBRtool - MbrFix - MBRUtil - HDHacker ایناس و دو تا دیگه هم هس که من باشون کار نکردم به این صورت با یه مقدمه عرض میکنم
MBR مخفف Master Boot record است و مکانی خاص و کوچک در ابتدای هارد دیسک است. این فضا وظیفه نگهداری اطلاعات بوت (Boot) و ساختار و موقعیت پارتیشن ها را بر عهده دارد. MBR تنها به اندازه یک سکتور فیزیکی حجم دارد یعنی ۵۱۲ بایت اما همین سکتور کم حجم در مرتب سازی ، ساخت یا تغییر و تعمیر پارتیشن های یک هارد دیسک نقشی پایه ای ایفا می کند و حتی Boot شدن یا به اصطلاح عام بالا آمدن سیستم به آن وابسته است.
این سکتور می تواند آسیب ببیند و در صورت آسیب دیدن یا خرابی آن ، نه تنها باعث Boot نشدن سیستم می شود بلکه سبب از دست رفتن پارتیشنها و اطلاعات هر یک از درایوها خواهد شد
ویروسهایی هم هستند که به قصد آسیب رساندن به این قسمت طراحی می شوند و در صورت عملکرد موفقیت آمیز، با یک تیر چندین هدف را خواهند زد
جالب اینجاست که اولین ویروس مخرب که Brain (به معنی مغز) نام داشت برای حمله به MBR طراحی شده بود و علاوه بر جلوگیری از Boot شدن سیستم ، حجم هارد دیسک را هم تغییر می داد.
اینجاست که اهمیت پشتیبان گیری از MBR مشخص می گردد .

بالا