آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم شناختن کارت صدا در لپ تاپ Lenovo G50-70

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
با اینکه مدیرای عزیز راهنمایی کامل رو کردن ولی من هم نتونستم از کنار این پست همینطوری بگزم. حداقل شاید کاربرایی که بعدا پست رو می بینن استفاده کنند‌‌.

دوست عزیز ظاهرا شما بار اولته که به همچین مشکلی خوردی .
همونطور که آقای امجدی بزرگوار گفتند و بارها تو پست های دیگه هم گفتن توضیحات راجب مشکل باید کامل بشه .
و انقد خوب توضیح دادن که اگه پستشون رو کامل بخونید میدونید باید چیکار کنید. (دقیقا همین حرف های ایشون رو من هم میخواستم بزنم������)

ضمن احترام به مدیر عزیز AMD تعویض همیشه باید آخرین مرحله باشه و همیشه راه حل درست نیست و کما اینک در یک تاپیک دیگه مربوط به مشکل یک لپ تاپ (مشکل شارژ یا تغذیه باطری بود) اون دوستمون بلافاصله اقدام به تعویض I/O و IC شارژ کردن و لپ تاپش کلا مشکل پیدا کرد و دچار مشکل بدتری شد.

⚠⚠⚠ لطفا در تعویض ای سی های مهمی مثل I/O دقت کنید که دقیقا باید همون مدل جایگزین بشود نه مثل یک فت یا خازن که جایگزین میتواند در محدوده ولتاژ قبلی باشد (دلیلش هم اینه که در ساختار داخلی این ای سی ها از تعداد زیادی قطعه مثل ترانزیستور و خازن و ... استفاده شده که هر یک تغییر در مدار داخلی میتونه باعث تغییر اساسی در خروجی و نحوه کار و خروجی پایه های ای سی میشود).⚠⚠⚠

و اما نظر من درمورد مشکلات:
اول این که انقدر زود از ناامید نشید و همه تلاش خود را برای تعمییر بکنید کما اینکه خواستن توانستن است.������

راه حل ها :
به Device manager برو و ببین درایو کارت صدا رو شناخته ؟
اگه هیچ سخت افزاری رو نشناخته
۱- دلیل میتونه از سیستم عامل باشه و باید دوباره عوض شه و بعد درایور رو دوباره از سایت سازنده(سایت سازنده)بگیر و نصب کن!حتما!
۲-این مشکل در لپ تاپ ها موقعی که ویندوز قبلیت win 7 باشه و WIN 10 رو نصب کنی پیش میاد.
(یه مورد همینجوری داشتم اولین کار رفتم درایور رو از تو وب براش گرفتم که موقع نصب اخطار Not found logical Hardware میداد !
لپ تاپ رو باز کردم و کلی رو بردش کار کردم همه چیز نرمال و درست بود در اوج ناامیدی لپ تاپ رو بستم ددباره به سایت سازندش رفتم و یه درایو رو گرفتم و بعد نصبش مشکلم حل شد. )
در لپ تاپ درایور ها اختصاصی و منحصر اون مدل اند و تنها راه در صورت برخوردن به مشکل مراجعه به سایت سازنده است و لاغیر.
۳-در صورت شناسایی درایور در دیوایس منیجر و داشتن مشکل بگو تا بقیه موارد رو بهت بگم ؟

فرستاده شده از SM-J510F

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
این ندیدن عکس به دلیل VIP نبودن کاربری شماست .
فعلا که همه‌ی فعالیت من کمک به دیگر کاربرهاست و تو پست ها اطلاعاتم رو دراختیار بقیه میزارم بنظرتون بابت این باید هزینه ای هم بدم ؟!!!

به محض اینکه مشکلی تو کار برام پیش اومد و نتونستم حلش کنم و تاپیکی از مشکلات پیش اومده پست گذاشتم و کسی تونست جواب مفیدی بده با کمال میل VIP میشم ،دست اون کاربرم میبوسم.

فرستاده شده از SM-J510F

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
فعلا که همه‌ی فعالیت من کمک به دیگر کاربرهاست و تو پست ها اطلاعاتم رو دراختیار بقیه میزارم بنظرتون بابت این باید هزینه ای هم بدم ؟!!!

به محض اینکه مشکلی تو کار برام پیش اومد و نتونستم حلش کنم و تاپیکی از مشکلات پیش اومده پست گذاشتم و کسی تونست جواب مفیدی بده با کمال میل VIP میشم ،دست اون کاربرم میبوسم.

فرستاده شده از SM-J510F

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
باید مدل چیپ صوتی را اعلام کنی . تا ببینم جایی هست برای خرید یا نه .
خئمت شما
شماره ای سی هم :
cx20752
21z-
4372146
1437 tw
چیپ داخل بازار هست
چندتا سایت دیدم دارند
اگر کسی تهران باه راحت می تونه تهیه کنه

پیوست‌ها

• 79 کیلوبایت بازدیدها: 80
  • 59.2 کیلوبایت بازدیدها: 77
  • 27.3 کیلوبایت بازدیدها: 88
  • 39 کیلوبایت بازدیدها: 85
آخرین ویرایش:

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
قبل تعویض کاملا تستش کن.
✔ قطعات smd خازن های اطرافش رو تست ولتاژ بگیر اگر هردوطرف 0 ولت بده باید تعویض شن .
✔موقع روشن بودن برد دستت رو بزار Ic صدا و قطعات smd اطراف ببین داغ میکنه اگه آره باید تعویض شود.
✔ارتباطای ای سی صدا رو با Ic آمپلی فایر و بلندگو چک کن.
ممکن است Ic آمپلی فایر کاملا سوخته باشد.
✔ارتباط ای سی صدا با خروجی هدفون رو چک کن.
!!! یک درصد هم امکان دارد بخش مربوط به صدا در چیپ خراب شود که امیدوارم مشکل شما این نباشه .

فرستاده شده از SM-J510F

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
به دلیل کمبود وقت نیازمند یک تعمیرکار خوب و تمیزکار در اراک یا تهران هستم البته با تعمیرکاران زبادی در تهران کار کردم میخوم بدونم انجمن کجا و چه شخصی را معرفی میکند

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
به دلیل کمبود وقت نیازمند یک تعمیرکار خوب و تمیزکار در اراک یا تهران هستم البته با تعمیرکاران زبادی در تهران کار کردم میخوم بدونم انجمن کجا و چه شخصی را معرفی میکند

آقای امجدی(مدیر کل) هستند :

کاربری AMD (سرپرت مدیر ها)هستن که تهرانند و سفارش میگیرند :

آخرین ویرایش:
بالا