آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم خروجی در محافظ برق میکرو

sohrab120

کاربر
2013-05-01
5
1
با سلام به اساتید محترم
من یه محافظ میکرو دارم چراغ سبز میشه اما خروجی نداره خازن ها رو تست کردم همه درست بودن خازن پلی استر هم نو انداختم لطفا کمک کنید سپاسگذارم

پیوست‌ها

• 11.6 کیلوبایت بازدیدها: 37
  • 10.9 کیلوبایت بازدیدها: 40

mst1362

کاربر vip
vip
کاربر
2020-02-15
33
14
41
سلام رله رو در بیار بیرون تستش کن

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
با سلام ولتاژ رله را در زمانی که چراغ سبز است اندازه بگیر اگر پایین باشد که ۹۰ در ۱۰۰ از خازن پلی استر است در صورت ۱۲ ولت بودن ولتاژ رله رله را باید تعویض کنی

sohrab120

کاربر
2013-05-01
5
1
با سلام ولتاژ رله را در زمانی که چراغ سبز است اندازه بگیر اگر پایین باشد که ۹۰ در ۱۰۰ از خازن پلی استر است در صورت ۱۲ ولت بودن ولتاژ رله رله را باید تعویض کنی
رله رو تست کردم سالمه خازن پلی استر هم نو انداختم متاسفانه اصلا ولتاژ ۱۲ ولت واسه رله نمی یاد که عمل کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
ترانزیستور مربوط به سوییچ کردن رله رو تست کنید اگه دیود زنر تو مسیر قبلش و قسمت مربوط به 12 ولت هست اون هم چک کنید متاسفانه عکس ها خیلی کوچک هستن با زوم کردن کیفیتشون رو از دست میدن .

آخرین ویرایش:

sohrab120

کاربر
2013-05-01
5
1
سلام
ترانزیستور مربوط به سوییچ کردن رله رو تست کنید اگه دیود زنر تو مسیر قبلش و قسمت مربوط به 12 ولت هست هم اون هم چک کنید متاسفانه عکس ها خیلی کوچک هستن با زوم کردن کیفیتشون رو از دست میدن

پیوست‌ها

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
494
305
رله رو تست کردم سالمه خازن پلی استر هم نو انداختم متاسفانه اصلا ولتاژ ۱۲ ولت واسه رله نمی یاد که عمل کنه
درود اگر دیود دو سر رله سالم باشد در این صورت ال ای دی سبز را تعویض کن چرا که بعضی مواقع در حالت خرابی ال ای دی ها با اینکه نور ساطع میکنن اما مقاومت داخلیشون خیلی میره بالا ودیگر جریان عبوری نمیتونه رله را تحریک کنه در ضمن چندین بار شده که بعد از تعوبض ال ای دی مشگل حل شده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
ژ
‌درود

همانطور که جناب samooel عزیز فرمودند
ابتدا ولتاژ هر ۳ پایه ترانزیستور رله را اعلام کن.

اگر یکی از پایه‌ها حدود ۱۲ ولته دراینصورت ترانزیستور خرابه .
کلکتور امیتر را یکلحظه بهم متصل کن ببین ولتاژ خروجی درست میشه؟

احتمالا نقشه این مدل موجوده .
اگه رفع نشد و نقشه را پیدا کردی ارسال کن .

سپاس

بالا