آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربورد GIGABYTE مدل GA-G41MT-S2

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
شماره آی سی رو بنویسید .تا جایی که از دستم بربیاد در خدمتتون هستم

سلام
آی سی PWM شمارشisl6312 هست که با تستهای که من کردم مثل اینکه حق با شماست و خرابه راستی آی سی رو از روی یک برد اوراقی پیدا کردم! آی سی IO هم شمارش ITE-IT7818F-S اگه اشتباه نکنم بود که اونو نتونستم تو اوراقیا پیدا کنم ولی 7816 بود یعنی بهش میخوره؟

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
شما PWM رو تعویض کنید ببینید مشکل ولتاژ Vcore درست میشه و اعلام کنید. کلا ISL6312 خیلی مواقع میسوزه

جهت اطلاع دوستان آی سی PWM تعویض گردید کوچکترین تعغیری در مادر بورد ایجاد نشده و هنوز فتها همانطورند فکر کنم ورودی این آی سی مشکل داره نه خروجیش!

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
ic pwm این مادربرد از سمت بالای اسلاتهای رو تغذیه میشه. مسیر رو چک کنید. البته یه چیزی هم یادم افتاد و اونم این هست که اگه سوکت Zif Cpu لحیم سردی داشته باشه هم میتونه این ایراد رو پیش بیاره. اگه امولاتور داری چک کن ببین سوکت سالم هست یا نه اگر قطعی داشته باشه باید ریسولد کنی

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
ic pwm این مادربرد از سمت بالای اسلاتهای رو تغذیه میشه. مسیر رو چک کنید. البته یه چیزی هم یادم افتاد و اونم این هست که اگه سوکت Zif Cpu لحیم سردی داشته باشه هم میتونه این ایراد رو پیش بیاره. اگه امولاتور داری چک کن ببین سوکت سالم هست یا نه اگر قطعی داشته باشه باید ریسولد کنی

سلام
ایمیلاتور ندارم خیلیم گشتم نمیدونم کجا میفروشن. تو تهران که گیرم نیومد. آی سی جدید رو که گذاشتم شده آی سی قبلی خروجی نداره اطمینان دارم که آی سی که گذاشتم سالم بود چون رو مادر بورد اوراقی خروجیاشو گرفتم.

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام دوست عزیز
مشکل اتو پاور به احتمال زیاد از IO هست . شما اول از همه یک IO سالم پیدا کنید و IO را عوض کنید .
دلیل به وجود آمدن مشکل را هم خودتان ذکر کردید . پاور مشکل داشته که عوض شده .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
اقا به نظر من خودتون رو سره کار نزارید شرط میبندم چیپ جنوبی سوخته من 20 تا از این مادربودارو با تعویض چیپ جنوبی درست کردم اما همشون بعد از 3 تا 4 ماه برگشتن الان دیگه این کارو نمیکنم به مشتری میگم نو بخره

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قصد جسارت ندارم ولی خودتون می فرمائید برگشت خورده.ما باید سعی کنیم تعمیرکار باشیم نه تعویض کار و برا نظرات هم احترام قائل باشیم .شاید ایراد این مادربردها فقط از یه جا نباشه و به مرور زمان دوباره باعث معیوب شدن پل جنوبی شده.بنظر بنده جنبه تجربه پیدا کردن تو تعمیر مهمتر از دستمزدی هست که از مشتری می گیریم.قیمت بعضی بردهای دست دوم به اندازه یه چیپ روی مادربرد هم نیست ولی تجربه ای که در مشخص شدن کامل عیب به دست میاد می شه یه سرمایه که نمی شه براش ارزش گذاشت .

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
ممنون از راهنماییت بله درسته ما باید تعمیر کار باشیم من روی خیلی از برد های دیگه این چیپ رو گذاشتم خیلی خوب هم کار کرده روی همین بورد هم گذاشتم که خیلی بیشتر از دو سه ماه کار کرده منم خیلی سعی کردم بفهمم که چرا بر میگرده و اخرین نتیجه ای که میشه گفت بعد از یک سال بررسی این ماردبورد بدست اوردم اینه که این مدل چبپ جنوبی روی این مین ذاتا داغ کار میکنه روی شش الی 7 تا از مین های اخری که تعمیر کردم فن گذاشتم تا الان برگشت نخورده اما هنوز مطمئن نیستم راستش اخریش برای 2 ماهه پیشه پس من هم دنبال اینم که مشکل حل بشه اما از طرف دیگه الان شرایط اقتصادی جوری نیست که بشه سیستم مردم رو ازمایش کرد من عقیده شخصیم اینه که روی یه همچین مین هایی که احتمال مرجوعی حتی بعد از 6 ماه هست به مشتری هزینه بیشتری تحمیل نکنیم برای خود من خیلی سنگینه مشتریم برگرده بگه همین دو سه ماه پیش 100 تومن خرجش کردی . به هر حال تجربه من اینه که بعد از گذاشتن این چیپ روی این مین بورد بد نیست یه فن هم روش بزاریم شاید بر نگرده . در ضمن ببخشید من قصد بی احترامی نداشتم به نظر همه احترام میزارم و از اونها استفاده میکنم

آخرین ویرایش:
بالا