آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم ایجاد قوس در خروجی اینورترجوشکاری-گام الکتریک-mini EL201

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت دوستان گل انجمن
دستگاه مورد نظر هفته ی پیش به جهت روشن بودن چراغ پروتکت و عدم جوشکاری به کارگاه مراجعه شد پس از بررسی های بعمل آمده پایه های یکی از آپ امپ ها جرقه زده بود و ذوب شده بود با تعویض قطعه مذکور و تست قطعات مرتبط دستگاه راه اندازی و پروتکت رفع و تست جوش انجام شد پس از صحت عملکرد دستگاه تحویل داده شد پس از یک هفته دستگاه برگشته اینبار صاحب دستگاه مدعی است که جوش دستگاه فوق العاده ضعیف شده و قدرت قبلی خود را از دست داده
تست جوش که خواستم بگیرم خروجی جرقه ی ضعیفی زد و دیگه هرچی الکترود رو کوبیدم به قطعه خبری از قوس نشد
ولتاژ خروجی حدود 50 ولت است
ولتاژ پاور 310 ولت است
ولتاژ و فرکانس گیت IGBT ها(11.5V-50KHZ)
چراغ پروتکت خاموش است
لطفا اساتید صاحب نظر راهنمائی بفرمایند
سپاس

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام خدمت دوستان گل انجمن
دستگاه مورد نظر هفته ی پیش به جهت روشن بودن چراغ پروتکت و عدم جوشکاری به کارگاه مراجعه شد پس از بررسی های بعمل آمده پایه های یکی از آپ امپ ها جرقه زده بود و ذوب شده بود با تعویض قطعه مذکور و تست قطعات مرتبط دستگاه راه اندازی و پروتکت رفع و تست جوش انجام شد پس از صحت عملکرد دستگاه تحویل داده شد پس از یک هفته دستگاه برگشته اینبار صاحب دستگاه مدعی است که جوش دستگاه فوق العاده ضعیف شده و قدرت قبلی خود را از دست داده
تست جوش که خواستم بگیرم خروجی جرقه ی ضعیفی زد و دیگه هرچی الکترود رو کوبیدم به قطعه خبری از قوس نشد
ولتاژ خروجی حدود 50 ولت است
ولتاژ پاور 310 ولت است
ولتاژ و فرکانس گیت IGBT ها(11.5V-50KHZ)
چراغ پروتکت خاموش است
لطفا اساتید صاحب نظر راهنمائی بفرمایند
سپاس

سلام
دامنه سیگنال گیت کمه ببین همه ای جی بی تی ها این دامنه ولتاژ رو روی گیت دارن

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت دوست و استاد گرامی آقا جواد عزیز

بله دامنه ی سیگنال تو همه IGBT ها همین مقداره

نکته قابل تأمل اینجاست که مشتری گفتش که اول که استفاده کردم جوشش خوب بود ولی رفته رفته ضعیف شد و وقتی که بنده خواستم تست جوش بگیرم یه جوش ضعیفی در حد 20 آمپر زد و در عرض 5 ثانیه این جوش ضعیف هم کلا قطع شد و هر چی الکترود رو کوبیدم جوش نزد که نزد،حتی چندین مرتبه در ساعات مختلف پس از روشن خاموش کردن هم تست کردم که باز قوس شکل نمیگیره
گام الکتریک(جوشا)بدقلق ترین دستگاه جوش اینورتره!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
مسیر سیگنال به گیت ای جی بی تی ها رو قطع کن البته گیت رو ازاد نذار برا این کار من تو این لینک توضیح دادم http://www.irantk.ir/irantk74185/ بعد برو سراغ ااصلاح سیگنال گیت که دامنش تا پونزده ولت نشه درست نشده.
موفق باشی

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
مسیر سیگنال به گیت ای جی بی تی ها رو قطع کن البته گیت رو ازاد نذار برا این کار من تو این لینک توضیح دادم http://www.irantk.ir/irantk74185/ بعد برو سراغ ااصلاح سیگنال گیت که دامنش تا پونزده ولت نشه درست نشده.
موفق باشی
با سلام
آره ذرسته سیگنال مشکل داره با زاویه 90 بالا میره اما با شیب پائین میاد و اصلا مربعی متقارن نیست
لعنتی سراسر دردسره!اصلا نمیتونم با این اینورتر گام رابطه برقرار کنم هر چی میخوام باهاش صمیمی شم بیشتر ازش متنفر میشم!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: javad10mn

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
اگه سیگنال زاویه دار میاد پایین دیودهای تخلیه گیت که تو مسیر سیگنال گیت هستن قطع شدن
غیر از این دامنه سیگنال هم نباید از پونزده ولت کمتر باشه
موفق باشید

amirmega

کاربر
2013-06-22
2
1
سلام
با اجازه از اساتید محترم لطفا
1-خروجی 3525 چک کن ببین اونجا هم همین شکله
2-سپس خروجی درایور آی جی بی تی ها که قبل از ترانس درایوره بگیر (منظورم 4420 هاست)
3-مقاومت تخلیه خازن بین گیت و امیترو چک کن
فکر کنم فرکانس گیتها باید 86 کیلو هرتز باشه که با یک خازن ومقاومت که نزدیک 3525 هست تعیین میشه

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
با اجازه از اساتید محترم لطفا
1-خروجی 3525 چک کن ببین اونجا هم همین شکله
2-سپس خروجی درایور آی جی بی تی ها که قبل از ترانس درایوره بگیر (منظورم 4420 هاست)
3-مقاومت تخلیه خازن بین گیت و امیترو چک کن
فکر کنم فرکانس گیتها باید 86 کیلو هرتز باشه که با یک خازن ومقاومت که نزدیک 3525 هست تعیین میشه
با سلام
دوست عزیز بسیار ممنونم بابت پاسخگوئی و اشتراک گذاری تجارب گرانبهاتون
بدلیل عجله و اصرار بیش از حد مشتری نتونستم روش وقت بزارم و دستگاه رو جمع کردم و تحویل دادم
متاسفانه دستگاه گام سمت ما خیلی کم مراجعه میشه برا تعمیر و این مورد شاید به کیفیت بالا یا تعداد کم این محصول اشاره داره،اما من خیلی کم دست مشتری گام دیدم اکثرا سه برده ماسفت هستن،برعکس سه برده ها بدلیل این مراجعه ی کم دستگاه گام برا تعمیر نمیشه رو دستگاه مسلط شد
البته اینو هم بگم که دستگاه گام خیلی حرص دربیار و بد قلق هستش و تعمیرش عذاب هستش
سپاس بی کران​

amirmega

کاربر
2013-06-22
2
1
سلامی مجدد
خواهش میکنم ما در مقابل شما تازه کار هستیم
ببخشید تاریخ تایپیک را توجه نکرده بودم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلامی مجدد
خواهش میکنم ما در مقابل شما تازه کار هستیم
ببخشید تاریخ تایپیک را توجه نکرده بودم

با سلام
بزرگواری عزیز
انشالله تو تاپیک های بعدی بیشتر تبادل اطلاعات خواهیم کرد و از تجارب همدیگر برای بهبود و تسریع تعمیرات بهره خواهیم برد
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amirmega
بالا