آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدد فیوز

Mir farhad

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-16
24
33
33
سلام دوستان عزیز این عدد ۱۵ فیوزه اگه فیوزه عدد ۱۵ یعنی چی اگه راهنماییم کنید ممنون میشم سوخته میخوام تهیه اش کنم سپاسگزارم

پیوست‌ها

• 221.2 کیلوبایت بازدیدها: 56

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود، اگر
سلام دوستان عزیز این عدد ۱۵ فیوزه اگه فیوزه عدد ۱۵ یعنی چی اگه راهنماییم کنید ممنون میشم سوخته میخوام تهیه اش کنم سپاسگزارم
درود، اگر درست متوجه شده باشم فیوزتون1.5 آمپری هست (تا حالا این شکل فیوز ندیده بودم )

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
سلام
یه عکس از برد هم بذارید و بفرمایید مربوط به چه دستگاهی هست و مدل دقیق رو ذکر بفرمایید؛ تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

Mir farhad

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-16
24
33
33
سلام
یه عکس از برد هم بذارید و بفرمایید مربوط به چه دستگاهی هست و مدل دقیق رو ذکر بفرمایید؛ تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
روی خودش زده الان دیدم ولی جایگزینش چی بزارم
0.75A 76v
برای برد اینورتر lcd هستش

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
روی خودش زده الان دیدم ولی جایگزینش چی بزارم
0.75A 76v
برای برد اینورتر lcd هستش
سلام
بازهم تصویر برد رو قرار ندادید که شاید بشه شماتیک اون رو پیدا کرد؛ و تنها به گفتن اینورتر LCD بجای ذکر مدل دقیق کفایت کردید!
منم مثل دوست عزیزم این مدل فیوز رو ندیدم. اما تو فیوزهای SMD کد 15 معمولا به مفهوم 15 آمپر هست؛ لیکن کنار فیوز به صراحت 0.75A/75V رو ذکر کرده که نزدیکترین تصور به واقعیت همان ۱.۵ آمپر هست.

Mir farhad

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-16
24
33
33
سلام

سلام
بازهم تصویر برد رو قرار ندادید که شاید بشه شماتیک اون رو پیدا کرد؛ و تنها به گفتن اینورتر LCD بجای ذکر مدل دقیق کفایت کردید!
منم مثل دوست عزیزم این مدل فیوز رو ندیدم. اما تو فیوزهای SMD کد 15 معمولا به مفهوم 15 آمپر هست؛ لیکن کنار فیوز به صراحت 0.75A/75V رو ذکر کرده که نزدیکترین تصور به واقعیت همان ۱.۵ آمپر هست.

پیوست‌ها

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
ازهمین فیوز ولی ۱.۵ آمپرشو دارم دوبرابر آمپر خودشه نمیدونم بندازم یانه
سلام
باز هم مدل دقیق رو نفرمودید. سامسونگ 26 اینچ چندین مدل داره. اما مهم نیست.
آمپرِ فیوز همیشه از آمپر مصرفی دستگاه کمی بیشتر هست؛ تا تو شوک اولیه که هنگام روشن کردن دستگاه وارد میشه؛ فیوز نسوزه.
1.5 آمپر رو جایگزین کنید؛ ان شاءالله مشکلی پیش نمیاد.

اما قبل از جایگزینی فیوز، این مسئله رو مد نظر داشته باشید که سوختن فیوز نشانه آمپر کشیدن بیش از حد مدار هست. ابتدا باید این مشکل رو حل کنید. واگر نه تعویض فیوز به تنهایی مساوی است با سوختن مجدد فیوز و یا آسیب بیشتر به دستگاه.

Mir farhad

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-16
24
33
33
سلام
باز هم مدل دقیق رو نفرمودید. سامسونگ 26 اینچ چندین مدل داره. اما مهم نیست.
آمپرِ فیوز همیشه از آمپر مصرفی دستگاه کمی بیشتر هست؛ تا تو شوک اولیه که هنگام روشن کردن دستگاه وارد میشه؛ فیوز نسوزه.
1.5 آمپر رو جایگزین کنید؛ ان شاءالله مشکلی پیش نمیاد.

اما قبل از جایگزینی فیوز، این مسئله رو مد نظر داشته باشید که سوختن فیوز نشانه آمپر کشیدن بیش از حد مدار هست. ابتدا باید این مشکل رو حل کنید. واگر نه تعویض فیوز به تنهایی مساوی است با سوختن مجدد فیوز و یا آسیب بیشتر به دستگاه.
شرمنده اشتباه از من بود مدلش LA26A450C1N
همین که تلویزیونو روشن کردم تصویر نداد بردم دادم تعمیراتی گفت باید کل بردو عوض کنی چوکاش سوخته اونم گیر نمیاد
منم چون یکم آشنایی دارم خودم باز کردم دونه دونه تست کردم چوکاش سالم بود فهمیدم این فیوز سوخته

بالا