آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: طریقه پروگرام کردن ای سی تخت بایوس sony vgn-sz740

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام این آی سی که در عکس هست بایوس هست.در بعضی از هاردهای لپ تاپ هم دیده میشه.من هم همچین موردید رو داشتم ی لپ تاپ 19 اینچ سونی وایو بود.خیلی روش فکر کردم اما به جایی نرسیدم .لپ تاپ رو به صاحبش پس دادم.بعد از مدتی فکر کردن راحل حلش رو پیدا کردم![hide]به یکی از دوستانم گفتم که بایوس لپ تاپ رو دربیاره و روی برد هارد توشیبا که خودم واسش فرستاده بودم نصب کنه و با دستگاه دیتا سولیشن بود یا فک کنم p3000 بود فایل بایوس رو بهش تزریق کرد و نصب کرد روی لپ تاپ و گفت جواب داده!!حالا از دوستان امتحان کنن و نتیجشو اینجا بزارن[/hide]

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
علی سلام
کلا کارهایی که روش کار کردیی چی بوده ؟ یعنی به ذهنت خطور کرد که این ایسی رو بذاری داخل پروگرامر یا نه
چون تو لیست TNM هستش
التبه این فکری هم که کردی عالی بود

آخرین ویرایش:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام نه اینجور فایده نداره باید با هم همفکری کنیم تا یک راه حل ساده براش پیداکنیم اگه بشه یک آدابتور یا مبدل براش ساخت خیلی خوب میشد این باید بامسئول شرکت درمیان بذاریم ببینیم اصلا امکان داره یا نه روش فکر می کنم اطلاع می دم ....

آخرین ویرایش:

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
پس علی خان این عکس رو داخل بخش TNM مطرح بکن تا منتظر مسول فنی اون باشیم
000000000
ولی تو عکس که پیداست فاصله بین پایه هاش یکم زیاده
اگه بیاد زیر دستم حتما براش خشاب درست میکنم

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
سلام
دوستان این ای سی توی اون اداپتور کوچیکه 8 پایه قشنگ جا میشه و پایه ها هم ظاهرا کانکت میشه ولی با پروگرامر شناخته نمیشه. من چندین بار توی اداپتور کوچیکه جاش دادم ولی شناخته نمیشه.
دوستان یه امتحان بکنن شاید با اداپتور کو چیکه بتونن بخوننش.

TNM

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-11-08
826
3,752
سلام
قطعه با شماره W25P80 قابل خواندن است. روی تبدیل 8 پایه شاید اگر کمی با قلع کاری پایه ها برجسته شود قابل خواندن باشد.
اگر مدل پروگرامر 5000 باشد پایه هایی که جدا هستند را به شما اعلام میکند ولی در 2000 باید با سعی و خطا بزنید .
همچنین اگر قسمت پلاستیکی بالایی تبدیل 8 را جدا کنید (احتمال شکستن پینهای پلاستیکی زیاد است) شاید بتوان با دست آنرا روی تبدیل فشار داد.
تبدیل آن خاص است و قیمت بالایی دارد و در صورتی که روش بالا جواب نداد اطلاع دهید تا فیبر برای لحیم کاری و قرار دادن روی سوکت بزنیم.
برای مدل 5000 بزودی در نرم افزار پروگرام با کابل فلشهای سریال ارائه میشود که در چنین مواردی شاید بتوان روی برد قطعه را زد.

دیتای خود قطعه که بسته بندی پایه از زیر را هم دارد
http://www.dataman.com/media/datasheet/Nexflash/nx25p80-16-32.pdf

بالا