آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

ضوابط و مقررات استفاده از سرویس mms ایرانسل

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,773
29,820
ایران
ضوابط و مقررات سرویس پیام چندرسانه ای (mms) ایرانسل و مفاد تعهداتی که متقاضیان باید به آنها پایبند باشند، اعلام شد.
مشترکان تلفن همراه اپراتور دوم،برای استفاده از سرویس mms باید با تکمیل فرم درخواست متعهد به رعایت نکات زیر و تخلف نکردن آنها شوند؛ لذا هرگونه تخلف از این موارد موجب پیگرد قانونی متقاضی، مطابق با موازین قانونی جاری کشور می شود.
براساس ضوابط و مقررات سرویس پیام چند رسانه ای mms ، مشترک ایرانسل متعهد می شود که در زمان درخواست استفاده از سرویس پیام چند رسانه ای (mms) مشخصات دقیق فردی و نشانی کامل خود را ارائه کرده و هر گونه تغییر آدرس خود را حداکثر ظرف مدت 10 روز به ایرانسل اطلاع دهد.
همچنین در ارائه اطلاعات از اسم مستعار یا غیر واقعی استفاده نکند.
درصورت انتقال، فروش و سرقت تلفن همراه یا سیم کارت باید نسبت به انجام مراحل قانونی بر اساس مقررات مربوطه اقدام کند؛ درغیراینصورت، عواقب ناشی از هرگونه سوء استفاده از سیم کارت و سرویسهای مرتبط برعهده خود مشترک خواهد بود.
براساس این شرایط ، مشترک با استفاده از این سرویس مجاز به انجام تبلیغات انبوه تجاری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیست و انجام تبلیغات از این طریق، تنها با عقد قرارداد بر اساس مقررات جاری کشور با ایرانسل امکانپذیر خواهد بود. همچنین، درصورتیکه مشترک تمایلی به دریافت تبلیغات نداشته باشد، باید مراتب را به ایرانسل اطلاع دهد.
براین اساس مشترک باید مطلع باشد که ارسال mms حاوی اطلاعات طبقه بندی شده ، اطلاعات منافی امنیت ملی ، اطلاعات مربوط به حریم خصوصی افراد یا پیامهایی که به هر نحو موجب تخریب و یا هتک حرمت افراد حقیقی یا حقوقی شود، پیامهای حاوی ویروس، نرم افزارهای مخرب، بازی های حاوی ویروس، کرم و هرزنامه، پیامهای مستهجن و خلاف شئونات ایرانی/ اسلامی، پیامهای تهدید آمیز و یا ارسال هرگونه پیام حاوی اطلاعاتی که موجب خدشه دار شدن امنیت روانی، اقتصادی و اجتماعی افراد حقیقی و حقوقی شود به لحاظ قانونی اکیداً ممنوع است و باید متعهد به رعایت محدودیت های مذکور شود؛ براین اساس تشخیص این موارد مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور بر عهده مراجع ذیصلاح قانونی می باشد.
در همین حال به منظور صیانت از ارزشهای اسلامی و اخلاقی، همچنین حفظ حریم خصوصی اشخاص، مشترکان می توانند در صورت دریافت پیام های چندرسانه ای غیرمجاز حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از دریافت ، پیام مذکور را به صورت رایگان به شماره "گزارش تخلف" ایرانسل یعنی 2117 از خط ایرانسل ارجاع دهند.
براساس این شرایط ، ارائه کد پستی 10 رقمی صحیح مطابق با آدرس برای ثبت نام الزامی است؛ که مشترکان برای اطلاع از کدپستی صحیح محل سکونت باید به قبوض تلفن ثابت، آب، برق یا گاز مراجعه کنند، زیرا کدپستی ثبت شده در کارت ملی، لزوماً مربوط به محل سکونت فعلی آنها نیست.
شرکت ایرانسل همچنین از مشترکان خود درخواست کرده است که در ارائه کد پستی و سایر اطلاعات این فرم دقت کنند چرا که اطلاعات در پرونده مشترک در سیستم ایرانسل ثبت شده و مبنای ارائه کلیه خدمات این اپراتور خواهد بود.
طبق شرایط مندرج در فرم ثبت نام استفاده از سرویس mms ، برای شروع استفاده از این سرویس باید ثبت نام مالک سیم کارت دائمی، اعتباری یا پیام رسان ایرانسل تکمیل شده و همچنین کپی شناسنامه یا کارت ملی- یا گذرنامه برای اتباع خارجی – مالک سیم کارت با درج شماره تلفن ایرانسل مشترک روی آن به ایرانسل ارسال شده باشد.
مشترک باید پس از مطالعه شرایط و ضوابط این سرویس، فرم را به طور کامل تکمیل و امضا کرده و با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی و یا گذرنامه برای اتباع خارجی و یک کپی از آن که شماره همراه ایرانسل روی آن درج شده است، به فروشندگان مجاز ایرانسل تحویل دهد و یا آن را در صندوق پست بیاندازد.
 
بالا