آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

صدوقی وعده داد: ارائه gprs و mms در تمام مراکز استان‌ها و مناطق چابهار، کیش، قشم و عسلویه تا نیمه بهمن

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,773
29,820
ایران
از صبح فردا، در استان تهران و 10 مرکز استان، سرویس‌های GPRS و MMS، به مشترکین اعتباری همراه‌اول نیز عرضه می‌شود. همچنین از روز شنبه، سرویس‌های GPRS و MMS در استان‌های گیلان و مازندران و شهرهای اصفهان، تبریز، اهواز، بندرعباس، زاهدان و چابهار، برای مشترکین دائمی و اعتباری همراه‌اول قابل ارائه است.

مهندس وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران در گفتگو با پایگاه خبری مخابرات سلولی (ایسل) گفت: قبلاً سرویس‌های GPRS و MMS را فقط برای مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی همراه‌اول در استان تهران و 10 مرکز استان (مشهد، شیراز، سمنان، همدان، گرگان، رشت، قزوین، زنجان، اردبیل و سنندج) عرضه کرده بودیم که از صبح فردا (دوشنبه 16 دی‌ماه 87)، به مشترکین اعتباری همراه‌اول در این نقاط نیز عرضه می‌شود.

صدوقی ادامه داد: برای استفاده از سرویس GPRS، متقاضیان باید به پرتال شرکت به آدرس www.mci.ir مراجعه کنند و برای فعال‌سازی سرویس MMS، چون نیاز به تکمیل فرم تعهدنامه دارد، باید به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه نمایند. البته اگر برای فعال‌سازی MMS، به دفاتر مراجعه نمایند، دیگر نیازمند مراجعه به پرتال شرکت نیستند و علاوه بر MMS ،GPRS آن‌ها نیز فعال می‌شود.


وی گفت: مشترکین پس از این مرحله، کافیست تنظیماتی را که همراه‌اول برایشان ارسال می‌کند، در گوشی‌شان نصب کنند. مشترکین در صورت تعویض گوشی، از آن‌جا که تنظیمات این سرویس‌ها برای گوشی‌های گوناگون، متفاوت است؛ کافیست مدل گوشی جدید خود را به شماره‌ی 8008، پیامک کنند تا تنظیمات جدید برای نصب در گوشی، برایشان ارسال شود.


مدیرعامل همراه‌اول همچنین اعلام کرد: از شنبه 21 دی‌ماه 87، سرویس‌های GPRS و MMS، در کلیه‌ی نقاط دو استان گیلان و مازندران، همچنین در پنج مرکز استان شامل شهرهای اصفهان، تبریز، اهواز، بندرعباس و زاهدان و شهر صنعتی‌تجاری چابهار، عرضه می‌شود که تمامی مشترکین سیم‌کارت‌های همراه‌اول، اعم از دائمی و اعتباری در این نقاط می‌توانند نسبت به فعال‌سازی آن به همان شیوه‌ای که در بالا اشاره شد، اقدام کنند.

صدوقی با تأکید بر رایگان بودن فعال‌سازی MMS در دفاتر خدمات ارتباطی، گفت: بابت فعال‌سازی سرویس MMS، دفاتر مجاز به دریافت هیچ هزینه‌ای نیستند و این خدمت برای متقاضیان، به‌صورت کاملاً رایگان انجام می‌شود. البته هزینه‌ی این‌کار طبق تعرفه‌ی مصوب سازمان تنظیم‌مقررات، 500تومان است که شرکت ارتباطات سیار ایران به دفاتر پرداخت می‌کند.

وی افزود: اگر خدای‌ناکرده دفتری از متقاضیان درخواست وجه برای این‌ خدمت کرد، ضمن خودداری از پرداخت آن، کافیست با مرکز تماس همراه‌اول یعنی 09990، تماس گرفته و شماره‌ی دفتر متخلف را اعلام کنند تا متناسب با شرایط و ضوابط، برخورد قانونی شود.

مدیرعامل همراه‌اول با اعلام این‌که تا کنون، حدود 300هزار نفر برای سرویس‌های GPRS و MMS ثبت‌نام کرده‌اند گفت: ما در برنامه‌ی فاز یک توسعه‌ی سرویس‌های GPRS و MMS در کشور، 30 مرکز استان و چهار منطقه‌ی صنعتی‌تجاری شامل چابهار، کیش، قشم و عسلویه را داریم که حداکثر تا نیمه‌ی بهمن‌ماه، به اتمام خواهیم رساند. البته همزمان از توسعه‌ی سایر نقاط نیز غافل نبوده‌ایم به‌طوری‌که تاکنون در سه استان تهران، گیلان و مازندران، تمام نقاط را زیرپوشش برده‌ایم.​
 
بالا