آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صدای قرقر یخچال فریزر

HELP100

کاربر
2010-08-25
2
4
سلام.مدتی است که از یخچال فریزرمان صدای بدی می آید که تا حدی بالاست که با باز کردن در یخچال یا در قسمت فریزر صدا قطع میشود.ضمن این که فکر میکنم یخچال کار نمیکند چون بطری آبی که 8 ساعت درون آن بوده گرم گرم بود و کره هم آب آب شده بود ولی قسمت فریزر بالای یخچال کار میکند و یخ گوشت و غیره باز نشده و هوای سرد در داخل آن جریان دارد
یخچال فریزرمون هم "آکماست".
ممنون میشم بگیم مشکل یخچال چیه؟؟؟؟؟
یخچالمون قدیمیه مشخصات دقیقشو نمیدونم

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
اینقدر کمک نکردید که امروز یخچالمون سوخت

:(:(:(:(:(

سلام

دوست عزیز با این مشخصاتی که گفتید به نظر میرسه فن قسمت یخچال از کار افتاده

اگه ابزار و حوصلشو داری باید ببینی فن قسمت یخچالت سالمه یا نه

اگه تا بحال از این کارا نکردی بهت پیشنهاد میکنم که یه تعمیرکار بیاری.

موفق باشی

mohammadaram

کاربر
2013-04-16
7
6
یخچال ما هم سامسونگ ساید هست صبح صدا زیادی از یخچال میومد با باز کردن فقط در یخچال( فریز نه) صدا با قرقر کردن قطع می شد. دوباره بعد از مدتی ادوباره تکرار شد الان صداش نمیاد ( صبح مشکل داشت غروبش نه) اگه از فن باشه چطوری میشه درستش کردلطفا کمک کنید چون ما تو یه شهرک در جنوبیم تعمیرکار خوبم سراعغ ندارم

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,272
تهران - ساوه
سلام

حدس من اين است كه دور تا دور فن داخل مملو از يخ زدگي باشد

پيشنهاد ميشه يا باز كنيد و اطراف آن را از يخ جدا كنيد

يا

به مدت طولاني يخچال را از برق بكشيد تا آب شود دور تا دور فن

راه حا بعدي

استفاده از سه شوار جهت سريع ذوب كردن از فاصله دور

منتظر مدير بخش باشيد

mohammadaram

کاربر
2013-04-16
7
6
سلام

حدس من اين است كه دور تا دور فن داخل مملو از يخ زدگي باشد

پيشنهاد ميشه يا باز كنيد و اطراف آن را از يخ جدا كنيد

يا

به مدت طولاني يخچال را از برق بكشيد تا آب شود دور تا دور فن

راه حا بعدي

استفاده از سه شوار جهت سريع ذوب كردن از فاصله دور

منتظر مدير بخش باشيد

ممنون از پاسختون این یخچالها دوتا فن داره یخچال که از پشت یخچال باز میشه و یکی هم فن فریزر که نمی دونم از داخل با زمیشه یا بیرون شما منظورتون کدوم فنه ؟ اگه فریزره از کجا باز میشه؟ همانطور که گفتم با باز کردن در یخچال صدا قطع میشه ولی با بازکردن فریزر قطع نمیشه . اینم بگم که چند ساعتی صداش نمیاد فقط گهگاهی وقتی درب یخچال موقعه کار کردن باز میکنم یه صدا کوچیک قرقر میده و قطع میشه نمیدونم درست شده یا فن سوخته؟ سرماسازیش هم الان خوبه . ممنون میشم اگه امکانش هست راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
ممنون از پاسختون این یخچالها دوتا فن داره یخچال که از پشت یخچال باز میشه و یکی هم فن فریزر که نمی دونم از داخل با زمیشه یا بیرون شما منظورتون کدوم فنه ؟ اگه فریزره از کجا باز میشه؟ همانطور که گفتم با باز کردن در یخچال صدا قطع میشه ولی با بازکردن فریزر قطع نمیشه . اینم بگم که چند ساعتی صداش نمیاد فقط گهگاهی وقتی درب یخچال موقعه کار کردن باز میکنم یه صدا کوچیک قرقر میده و قطع میشه نمیدونم درست شده یا فن سوخته؟ سرماسازیش هم الان خوبه . ممنون میشم اگه امکانش هست راهنمایی کنید.

سلام

احتمالا ایراد از پروانه فن یخچال هستش

کشوهای داخل یخچال رو خالی کنید و قاب جلو رو باز کنید

پروانه فن رو چک کنید

mohammadaram

کاربر
2013-04-16
7
6
آره صدا از همونجا بود کشوها درآوردم تمام پیچها و مخزن کوچیک آب پایین قاب لامپ همرو درآوردم ولی باز کاور جلو فن درنیومد از پایین نزدیک لامپ گیر بود پیچی ندیدم ترسیدم دیگه بیشتر از این باش سوکله بزنم .یک ساعتی یخچال خاموش نگه داشتم یه کم هم سشوار از دور گرفتم و دوباره بستمش فعلا که صدا نمیده احتمالا بخاطر یخزدگی اینطوری شده بود. حالا تا فردا ببینم چی میشه ممنونم از وقتی که گذاشتین جواب دادین

بالا