آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صداي خش خش موقع مکالمه گوشی پناس بی سیم مدل 33950

mahan-55

کاربر
2010-05-16
24
57
تازگی چند مورد تلفن اوردندکه موقع مکالمه صدای خش خش دارد و گاها انقدر زیاد است که قادر به مکالمه نیستی الان هم یک گوشی پناس بی سیم مدل 33950 با همین مشکل اوردند (البته دستگاه مادر ) لطفا راهنمایی بفرمایید:smilie_help:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
تازگی چند مورد تلفن اوردندکه موقع مکالمه صدای خش خش دارد و گاها انقدر زیاد است که قادر به مکالمه نیستی الان هم یک گوشی پناس بی سیم مدل 33950 با همین مشکل اوردند (البته دستگاه مادر ) لطفا راهنمایی بفرمایید:smilie_help:

بند گوشی وسوکت داخل ان را از لحاظ رطوبت وخوب درگیر نشدن تست کنید مدار را شستشو وسرویس کنید وکلید هوک را عوض کنید ونتیجه را اعلام کنید

TAMIN

VIP PLUS
VIP PLUS
کاربر
2009-07-07
301
2,926
سلام
خش خش کردن در تلفن چند ایراد ممکن است داشته باشد
اول خرابی در سیمها که بیشتر سیم فنری خراب میشود
دوم کثیفی سوکت سیمها
سوم کثیفی کلید هوک
چهارم خرابی دهنی(میکروفن)
پنج لحیم سردی در پایه قطعات

mahan-55

کاربر
2010-05-16
24
57
ضمن تشکر از راهنمایی شما دوستان اشکال تلفن مربوط به موارد یاد شده نیست چون روی تستر سالمه اما روی خط خش خش داره روی خط دیگه هم امتحان کردم ایراد از گوشی در ضمن گاهی هم خش خش خیلی کم میشه اما بیشتر اوقات قابل تحمل نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

TAMIN

VIP PLUS
VIP PLUS
کاربر
2009-07-07
301
2,926
ضمن تشکر از راهنمایی شما دوستان اشکال تلفن مربوط به موارد یاد شده نیست چون روی تستر سالمه اما روی خط خش خش داره روی خط دیگه هم امتحان کردم ایراد از گوشی در ضمن گاهی هم خش خش خیلی کم میشه اما بیشتر اوقات قابل تحمل نیست

سلام
تنها تفاوت تستر و خط در قدرت ولتاز آنها است که تستر اندکی ولتاژ با آمپراژ بیشتر تولید میکند !
اگر روی تستر کاملا سالم است روی یک خط در بیرون منزل یا محل کار تست کنید احتمال دارد از
تقسیم مخابرات تا محل قرار گرفتن تلفن شما ایرادی باشد . در غیر اینصورت نباید تفاوتی در کار
تلفن بر روی تستر و خط باشد مگر اینکه افت ولتاژ داشته باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

mahan-55

کاربر
2010-05-16
24
57
دوست عزیز از توجه شما سپاسگزارم بنده تعمیر کارم و از سالم بودن خط مغازه اطمینان دارم چون از ان استفاده میکنم این مورد را قبلا هم داشتم اما متاسفانه نتوانستم ان را بر طرف کنم روی تستر بسیار جزئی است که اصلا به حساب نمی اید لطفا راهنمایی بفرمایید با حل این مشکل کمک بزرگی به بنده نمودهاید چون یه گوشی دیگه هم با همین ایراد اوردند

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام
دیود زنر سر راه کلکتور ترانزیستور مثبت ورودی خط تلفن را بردارید

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
خش خش روی خط به اهمی شدن مدار هم بر میگردد دوست عزیز شما مدار چاپی را دقیق بررسی کنید اگر در فاصله بین مدار جرم وپوسیدگی مشاهده کردید با تیغ روکش مدار را بتراشید وضمن تمیز کردن فاصله دو خط مدار چاپی ان را با قلع پر کنید در ضمن ترانزیستورهای 8050 و8550 و9014 وزنرهای مدار را بررسی کنید

یک سوال ایا بوق و گوشی قوی دارید؟

mahan-55

کاربر
2010-05-16
24
57
منظور شما از بوق بلند گو یا کچسول گوشی است و یا صدای گوشی بوق قوی دارد که در هر صورت وجود دارد بقیه موارد را هم تست میکنم و نتیجه را به اطلاع شما میرسانم با تشکر

بالا