آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

شبکه کردن دو سیستم برای شیر کردن اینترنت ( از طریق بریج و اوکال شیرینگ)

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
پاسخ : شبکه به زبان ساده

با سلام اقا فرزاد
اگه میشه شما هم مثل جناب mj_blue یه مبحثی آموزشی جداگانه ، پست زده و از ساده شروع تا سطوح حرفه ای تدریس نمایید
تا از علم و تجربه شما همه دوستان و اعضای انجمن استفاده نمایند
باتشکر​

من جزو اولين نفرات بودم كه در مورد شبكه فايل pdf درست كرده بودم و هر كس به اسم خودش پخش كرد تو اينترنت واقعا حرص درار بود اين مسئله كه بعضي ها بدون درج نام نويسنده مطلب رو به اسم خودشون در ميارن همين الان هم اين مطلبي كه در مورد اميلاتور نوشتم تو همه وبلاگ ها بدون نام نويسنده درج شده و نام نويسنده رو به اسم خودشون زدن

چشم ايشالا من در قالب فايل pdf مطلب ميزارم

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
پاسخ : شبکه به زبان ساده

درود بر شما آقا فرزاد
منتظر هستیم
اما فکر کنم جلسه جلسه پست بزنید بهتر آدم یاد میگیره مثل کلاس میشه
اینقدر پی دی اف دانلود کردم معلوم نیست کی میخوام بخوانمش !!!
آقای MJ_BLUE به نظر بنده روش خوبی را پیش گرفته شما هم مثل ایشان یه پست مثلا تو زمینه امنیت بزنید و از ساده شروع تا به سطوح حرفه ای برسد
اینجوری تا حدی جلوی آدمای فرصت طلب هم تا اندازه ای گرفته میشه
بازهم شما خودت صاحب اختیارید فقط نظرم را گفتم
موفق باشید

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
دو تا سیستم را که رو هر دوتاشون ویندوز Xp نصب است را شبکه کردم وبه خوبی فایلها را بین دو تا سیستم رد وبدل می کنم و اینترنت را نیز شیر کرده ام فقط یک مشکل دارم اون هم اینه که در سیستم دوم سرعت اینترنت خیلی پایین است به زور صفحه گوگل را باز می کنه در این مورد راهنماییم کنید این هم لینکی که قبلا مشکلم را مطرح کرده بودم با تشکر

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=49096

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
فقط یک مشکل دارم اون هم اینه که در سیستم دوم سرعت اینترنت خیلی پایین است به زور صفحه گوگل را باز می کنه
دوست من چند سوال را پاسخ بدید تا بهتر بشه شما را راهنمای کرد------------------------------------------------------1-آیا فایروال در هر دو سیستم خاموش شده؟ چه نوع آنتی ویروسی روی سیستم ها نصب شده؟!2-از روی سیستم شماره 2 , IP سیستم شماره یک را Ping بگیریدبدین صورت که روی سیستم شماره 2 مینشینیدوارد CMD میشیدو دستور Ping 192.168.0.1 را میزنیدجای آیپی یاداشت شده آیپی سیستم شماره 1 را بنویسیداین لینک عکس http://s5.picofile.com/file/8113956518/ping.pngبدین صورت عمل کنید و یک عکس بگذارید-------------------------------------------------------------------شما یک کار دیگه هم انجام بدهبرای وارد کردن DNS ها در سیستم دومPerfered DNS Server = اینجا شما IP سیستم اول را وارد کنیدAlternate DNS Server = در اینجا عدد 8.8.8.8 را وارد کنیددر صورت امکان یک عکس از آیپی های وارد شده بگذارید( اینجوری میتونیم بهتر راهنماییتون کنیم)

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
دوست من چند سوال را پاسخ بدید تا بهتر بشه شما را راهنمای کرد------------------------------------------------------1-آیا فایروال در هر دو سیستم خاموش شده؟ چه نوع آنتی ویروسی روی سیستم ها نصب شده؟!2-از روی سیستم شماره 2 , IP سیستم شماره یک را Ping بگیریدبدین صورت که روی سیستم شماره 2 مینشینیدوارد CMD میشیدو دستور Ping 192.168.0.1 را میزنیدجای آیپی یاداشت شده آیپی سیستم شماره 1 را بنویسیداین لینک عکس http://s5.picofile.com/file/8113956518/ping.pngبدین صورت عمل کنید و یک عکس بگذارید-------------------------------------------------------------------شما یک کار دیگه هم انجام بدهبرای وارد کردن DNS ها در سیستم دومPerfered DNS Server = اینجا شما IP سیستم اول را وارد کنیدAlternate DNS Server = در اینجا عدد 8.8.8.8 را وارد کنیددر صورت امکان یک عکس از آیپی های وارد شده بگذارید( اینجوری میتونیم بهتر راهنماییتون کنیم)
سلام
رو هر دو تا سیستم نود 32 نصب است و بقیه اطلاعات را فردا در اولین فرصت قرار میدم با تشکر از شما

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
من با نوشتن پست مشکل پيدا کردم ( ببخشيد که نميتونم جواب بدم) نميتونم اينتر بزنم فکر کنم مشکل از سيستمم باشه تا فردا چکش ميکنم) ، (( اگه ENDPOINT يا Smart داري ممکنه با فايروال هاشون دچار مشکل باشي ، در هر صورت با عکس هاي که فردا ميگذاريد اساتيد محترم ميتونن راهنماييتون کنن ( موفق باشيد )

آخرین ویرایش:

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
با تغییر اون عددها که اشاره کردید مشکل رفع شد و سرعت اینترنت در سیستم دوم بهبود یافت با این حال این عکسها را ارسال می کنم با تشکر از شما و آقای
nekooee که راهنماییم کردید
ping1.JPG
مشخصات سیستم اول
system 1.JPG
سیستم دوم
system2.JPG

arash12345

کاربر
2010-11-16
80
109
باسلام خدمت دوستان و اساتید محترم
دوستان بنده یه پرینتر 3 کاره رو به چند سیستم از طریق اینترنت شیر کردم
که تو همه سیستم ها ok هست و پرینت میگره
اما فقط تو سیستمی که نصب شده و با usb وصله میشه اسکن کرد تو بقیه سیستم ها نمیشه...
لطفا بفرماید میشه کاری کرد که تو همه سیستم ها اسکن گرفت؟
با تشکر فراوان

بالا