آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

شارژر اتومات باطری 12ولت خودرو

rasoulianhm

کاربر
2009-11-29
10
22
با عرض سلام وخسته نباشید اگر زحمت نباشه من یه شارژاتوماتیک باطری 12 ولتی 60امپر از نوع باطری خشک که اگر خروجی شارژه را به هم اتصال دهیم قطع بشه ودر موقع اتصال اشتباه الام بده با تشکر

rasoulianhm

کاربر
2009-11-29
10
22
سلام اقای رجبی من معادل 2n4443پیدانکردم وهمانBT151 استفاده کردم و در مورد پست چهار لیست قطعات فرق کرده ومن در موقع تنظیم ولتاژاز12به15 پرش میکنه مشکل مدار نمیدانم کجاست خواشمند راهنمای کنید باتشکر

آخرین ویرایش:

MERLYN

کاربر
2011-01-19
1
2
ضمن عرض سلام میخواستم راهنمایی کنید که دیاگرامی که برای شارژر باطری 12 ولت (صفحه اول همین موضوع) آپلود شده برای شارژ کردن یه باطری 95 آمپر ساعت قابل استفاده هست یا نه و اگر نیست یک نمونه لطف کنید که بتونه این باطری رو شارژ کنه و قطع کن داشته باشه و همینطور اگر باطری خراب بود برای شارژر مشکلی بوجود نیاد همینطور ساختنش خیلی سخت نباشه...خیلی ممنون...

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
ضمن عرض سلام میخواستم راهنمایی کنید که دیاگرامی که برای شارژر باطری 12 ولت (صفحه اول همین موضوع) آپلود شده برای شارژ کردن یه باطری 95 آمپر ساعت قابل استفاده هست یا نه و اگر نیست یک نمونه لطف کنید که بتونه این باطری رو شارژ کنه و قطع کن داشته باشه و همینطور اگر باطری خراب بود برای شارژر مشکلی بوجود نیاد همینطور ساختنش خیلی سخت نباشه...خیلی ممنون...
سلام :
دوست عزیز اگر منظور شما پست شماره 2 صفحه اول هستش !!!
http://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=8030&stc=1&d=1233776519
بله میتونید استفاده کنید یک باتری خالی را در زمان 10 الی 12 ساعت میتونه شارژ کامل کرده و سپس به جریان نگهداری نزول میکند .
خرابی باتری { به غیر از اتصال کوتاه شدن } معمولا مشکلی به شارژر نمیرسونه .
قطع کن هم داره {اتوماتیک هستش } .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
سلام اقای رجبی من معادل 2n4443پیدانکردم وهمانBT151 استفاده کردم و در مورد پست چهار لیست قطعات فرق کرده ومن در موقع تنظیم ولتاژاز12به15 پرش میکنه مشکل مدار نمیدانم کجاست خواشمند راهنمای کنید باتشکر
سلام :
در صورت استفاده از BT151 جریان خروجی شدیدا افت کرده و حدود 4 امپر خواهد بود .
پرش ولتاز یا به خاطر خرابی باتری و یا اورلود شدن شارز میباشد توضیح بیشتر و لینک مدار ؟؟
پست چهار !!! ضمیمه ندارد لینک مطلب را بزارید بررسی کنم .
موفق باشید .

navid55

کاربر
2011-10-17
3
5
بنام خدا
ضمن عرض سلام - با تشکر از همه دست اندر کاران این سایت . نیاز به راهنمایی و کمک شما گرامیان دارم تا بتوانم مشکل عموی پیرم را حل نمایم .
عموی پیری دارم که متاسفانه زمین گیر است و برای جابجایی از بیلی چر استفاده میکند - چند ماه قبل با استفاده از یک موتور و متعلقات مربوطه ، بیلیچرش را برقی کردم که اونقدر خوشحال شد که حد ندارد و بسیار راحتر جابجا میشود مشکل اینجاست که مدام باید باطری آن را توسط برق 220 شارژ کنم در صورتیکه امکان آن بخاطر صرف زمان برایم مقدور نیست . چگونه میتوانم با استفاده از ماشینم آن را شارؤ کنم .آیا اگر همزمان دو باطری روی ماشین باشد و توسط دینام شارژ شود تاثیری روی هم ندارد ؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
بنام خدا
ضمن عرض سلام - با تشکر از همه دست اندر کاران این سایت . نیاز به راهنمایی و کمک شما گرامیان دارم تا بتوانم مشکل عموی پیرم را حل نمایم .
عموی پیری دارم که متاسفانه زمین گیر است و برای جابجایی از بیلی چر استفاده میکند - چند ماه قبل با استفاده از یک موتور و متعلقات مربوطه ، بیلیچرش را برقی کردم که اونقدر خوشحال شد که حد ندارد و بسیار راحتر جابجا میشود مشکل اینجاست که مدام باید باطری آن را توسط برق 220 شارژ کنم در صورتیکه امکان آن بخاطر صرف زمان برایم مقدور نیست . چگونه میتوانم با استفاده از ماشینم آن را شارؤ کنم .آیا اگر همزمان دو باطری روی ماشین باشد و توسط دینام شارژ شود تاثیری روی هم ندارد ؟
با سلام :
نفرمودین این باتری ویلچر شما چند ولت و امپر هست ؟
اگر 12ولتی باشه و نوع اسیدی !!!! بله با موازی کردن سیم منفی ان به منفی بدنه اتومبیل سواری شخصی { 12ولتی } و مثبت به سیم کنتاکت مثبت باتری اتومبیل >> حتما باتری شما شارژ خواهد شد و مشکلی ندارد .
برای سایر ولتاژ ها و نوع دیگر باتری ها { اعم از لیتیمی و خشگ و..... } باید از مدار و روش های حفاظتی استفاده کرده و توسط باتری اتومبیل شارژ کنید .
[hide] به هر حال شارژ باتری خارجی توسط باتری اتومبیل امکان پذیر هست باید شرایط مساعد باشد . [/hide]
موفق باشید .

mohsen27

کاربر
2010-01-24
4
4
با سلام
بنده یک هعدد دانگل ماکروباکس و مانیتور ماشین و یک باطری 12 ولت4.5 آمپر دارم منتها نمیدونم چگونه از باطری به ماکروباکس وتی وی برق برسانم همینطور یه مدار میخواهم وقتی که باطری خالی شد با استفاده از برق شهر شارژ شود در ضمن یک عدد خازن16ولت 1000پیکو فاراد و 4 عدد 3عدد کلید سه پایه ای گرفته ام درخواست راهنمایی دارم با تشکر از اساتید محترم.

mehdixx55

کاربر
2011-11-10
7
27
sabzevar
با عرض سلام خدمت استاد گرامی ودوستان عزیز اول بهتون تبریک میگم واسه این جو صمیمی . خدارو شکر میکنم که وارد این خانواده شدم .
ببخشید استاد عزیز من دنبال یه مدار برای شارژ کردن لپ تاب با باطری خودرو میگردم با توجه به اینکه شارژر خودش خروجیش 19 ولت و3.42 امپره ایا مداری پیدا میشه که بتونه بوسیله باطری خودرو چنین خروجی داشته باشه اگه لطف کنید راهنمایی کنید بخدا ممنونتون میشم .

بالا