آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: سیم پیچی هسته های فریتی حلقوی winding Toroid

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام الیکم خدمت دوستان
آقا هیچ کس نبود جواب سوال منرو بده
این نرم افزاری که لین دادید چرا آموزش جزئی یا کلی کار باش رو نگذاشتید
-----------------------------
اگر شخصی بخواد از یک فریت حلقوی حداکثر ولتاژ خروجی که امکان و توانش رو داره بگیره

هر کس به هر مقدار توانش رو داره لطفا سواللات زیر رو توضیح بده
1-بهترین اندازه ایده آل فریت گرد انتخوابی چقدره میتونه باشه
2-ضخامت سیم مورد استفاده اولیه و ثانویه چی و به چه تعداد دوری هست
3-اولیه و ثانویه به چه صورت و از کجا به کجا باید پیچیده بشه تا آخر
4-فرکانس نوسان چقدر باشه ایده ال هست
5-حد اکثر ولتاژ اعمال شده به اولیه فریت کلا چقدر میتونه باشه
با سلام :
از نحوه پرسش و سوالات تون چنین برمیاد که شما اصول و اساس و نحوه کار ترانس { هر چند با هسته اهنی و جزیی و...}را نمیدانید وگرنه نیازی به طرح چنین سوالات ابتدایی نمی کردین !!!! بهتر است قبل از اینکه اسپم بدین مراجعه کنید به بخش برق صنعتی در همین سایت و اساس کار و اصول اولیه ترانس ها را مطالعه کنید و با نرم افزارهاش کلنجار برید تا به پاسخ سوالات خود برسید .
ترانس با هسته فریت { فلوییدی یا تروییدی یا حلقوی و..... } پیچیده تر از ایناست که در چند جمله مطرح و پاسخ خواسته اید توصیه میکنم این نردبان را از پله اول شروع کنید قطعا به پاسخ سوالات خود خواهید رسید وگرنه هزار جلد کتاب راجع به ترانس حلقوی در اختیارتون بزاریم بازم لنگ خواهید زد .
موفق باشید .

mohamadpb

کاربر
2016-01-23
1
2
سلام.دوستان من نحوه محاسبه این ترانس هارو بلدم.فقط کسی میدونه از کجا میشه این هسته هارو تهیه کرد؟من شهرستانم و اینجا جایی نداره

gpx5000

کاربر
2011-08-12
36
66
استان گلستان
سلام دوستان
من یه ترانس ایزوله با ورودی 100 ولت به 100 ولت میخوام در حد 3 آمپر و فرکانس کاری 0 تا 1000 هرتز
لطفا اساتید راهنمایی کنن

AREYA54

کاربر vip
کاربر
2014-06-02
219
510
درود همکاران عزیز
یه نمونه ترانس گرد متعلق به باند حرفه ای هست که سوخته،کسی را سراغ دارید ترانس را دوباره بپیچه؟
Screenshot_20201220-133814.jpg
IMG_۲۰۲۰۱۲۲۰_۱۳۳۷۰۷.jpg

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
با سلام، مهندس جان ، مهمان بنده شب یلدا
روال قیمت سیم پیچی اینه که سیم مسی اولیه و ثانویه را وزن کرده و اجرتشم نصف قیمت مس مصرفیه
اگه ترانس شما جمعا یک کیلو مس داشته باشه با قیمت فعلی کیلویی 115 هزارتومان حدود 200 هزار تومانی هزینه داره!
البته کار بنده بصورت تفریحیه ، در کل در اصفهان بپیچین ارزان تر در میاد و هزینه پست هم با این وزن سنگین خیلی درمیاد
چرا خودتان دست به کار نمیشید ، سیم پیچی فریت که راحتتره ؟!

بالا