آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوییچ نشدن و حتی روشن نشدن چراغ سبز روی برد P5P800-VM

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
ممنون... اطلاعاتتون عالی بود بعدا شاید قصد خرید داشتم فعلا صرفه نداره واسم. تشکر.

آخرین ویرایش:

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

ببینید عزیز من وقت نداشتم کل تایپیک رو بخونم پس اول چند تا سوال میپرسم بعد میریم سراغ راهنمایی

1- ایا با دستگاهایی مانند BGA و IR اشنا هستید ؟

2- پل رو با چی در اوردید ایا با هیتر این کار رو انجام دادید ؟

3- هنگام در اوردن پل ایا از خمیر فلکس مرغوب استفاده نمودید یا معمولی ؟

ممنون میشم جواباتون رو مطالعه کنم انشالله که مشکل رو بتونیم بر طرف کنیم

موفق و پایدار باشید

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
سلام دوست عزیز.
با BGA و IR آشنا هستم اما ندارمشون
با هیتر و بدون فلکس برداشتم چیپو آخه زیاد امیدی نداشتم به برد اما صدمه ای به برد وارد نشد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوباره

اولا شما باید یک چیپ نو بخرید و از اونجایی که چیپ نو نیازی به قلع زنی نداره پس قائدتان نیازی به شابلون و توپ قلع ندارید

دوما حتما استفاده از خمیر رو در روش کارتون قرار بدید

سوما حرارت زیادی که به برد دادید ممکن است به غیر از خراب کردن چیپ باعث از بین رفتن مادربرد و قسمت های میانیش باشه چون مادر برد از چند لایه تشکیل شده

چهارم اینکه شما بدون فلاکس چقدر حرارت دادید تا موفق به در اوردن چیپ شدید چون در اینصورت مین یا تاب بر میداره یا فرو رفتگی پیدا میکنه

حتما این تایپیک رو مطالعه کن

http://www.irantk.ir/irantk64278-new-post/

آخرین ویرایش:

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
هیتر رو بدون سری و با دما و فشار هوای آخر گرفتم و وقتی قلعها آب شد بر داشتمش فشاری به مادربورد وارد نشد و تاب برنداشته یا..
چیپ نو چنده و از کجا میشه تهیه کرد؟
بیخیالش شده بودم اما اگه به صرفه باشه امتحان میکنم

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
مدل رو ک گفتم داداش گلم و عکس هم گذاشتم تو پستهای قبل. اگر منظور بعد از برداشتن چیپه فعلا مادربورد در دسترس نیست اگر لازم بود بعدا میزارم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
دوست خوبمون جناب smaill به نکته بسیار مهمی اشاره کردن . با برداشتن چیپ با هیتر به دلیل اینکه حرارت فقط از بالا داده میشه . احتمال تاب برداشتن برد و fail شدن لایه های میانی pcb به مراتب بالا میره .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من

نگاه کردم و متاسفانه باید بگم چیپست های اینتل با لایه روینی که دارن و رنگش مشکی هست و از جنس سیلکون میباشد در مقابل حرارت شکننده و زود از بین میروند

دو شما دوست عزیز این رو بدونید که بدون سیلکون حتما یکی یا دوتا از زیر پایه ها از ته کنده شدند و علاجی هم ندارد تازه علاوه بر تاب یا لتم خوردن لایه های زیرین

امیدوارم از این تجربه به نحو احسنت در اینده استفاده کنید و موفق و پایدار باشید

بالا