آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن mcu برد لباسشویی پارس مدل 5260p

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
سلام دوستان گرامی،
برد لباسشویی پارس مدل 5260p ترایاکش سوخته و باعث سوختن مقاومت و شورتی ترانزیستور بایاس و نهایتا باعث اتصال کوتاه شدن mcu شده، این برد آی سی ایپرام هم داره، سوالم اینه که آیا فقط با تعویض mcu مشکل حل میشه یا علاوه بر فلش ایپرام mcu هم باید پروگرام بشه؟ شماره mcu st72f324b و ایپرام 24c01 هست. متاسفانه این مدل بردها با سوختن هر کدام از ترایکهاش mcu هم میسوزه، حداقل تجربه من این بوده، در آخر کسی از این برد برای فروش داره؟

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
P_20220304_183011_1.jpg

M.H.Rahmati

کاربر
2020-10-11
36
44
قم
سلام دوستان گرامی،
برد لباسشویی پارس مدل 5260p ترایاکش سوخته و باعث سوختن مقاومت و شورتی ترانزیستور بایاس و نهایتا باعث اتصال کوتاه شدن mcu شده، این برد آی سی ایپرام هم داره، سوالم اینه که آیا فقط با تعویض mcu مشکل حل میشه یا علاوه بر فلش ایپرام mcu هم باید پروگرام بشه؟ شماره mcu st72f324b و ایپرام 24c01 هست. متاسفانه این مدل بردها با سوختن هر کدام از ترایکهاش mcu هم میسوزه، حداقل تجربه من این بوده، در آخر کسی از این برد برای فروش داره؟
سلام
این برد هم برای من اومده بود که ترایاک اس ام دی بزرگش ومقاومت گیتش هم سوخته بود
تعمیر کار میگفت که همه کارهارو انجام میده فقط آبکشی یسره هستش.
همون اول حدس زدم cpu مرخصه البته با مولتی متر تست diode کردم CPU رو و اون پایه ای که به ترایاک وصله اما همه چیز طبیعی بود.
قطعات رو عوض کردم الان میگه نمایشگر هم روشن نمیشه.
نمیدونم cpu ایراد داره یا نه . ولی طراحی برد این جور مدل ها اصلا خوب نیست و پذیرفتنشون دردسره.

بالا