آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن igbt های صبا الکتریک طرح قدیم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام خدمت مهندس دارابی گل و آقا جواد عزیز
آقا جواد شما تو پست شماره 6 قید کردین که گیت به سورس وصل بشه و تو پست شماره 10 گفتین که گیت به امیتر وصل بشه،کدوم صحیح هستش؟یا فرقی نداره؟
با تشکر

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
متاسفانه به جایی نرسیدم. سیگنال از روی آی سی نداشتم و دستگاه پروتکت بود.
دستگاه را جمع کردم تا تحویل صاحبش بدهم چون به علت جابجایی وقت نداشتم روش کار کنم 'که البته هنوز مراجعه نکرده. در صورت مراجعه سعی میکنم ازش بخرمش.

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
این نوع دستگاه صبا و گام ( مضخرفا ) .
خیلی بیشعورن پدر منو در اوردن
لامصب با یه بار ترکیدن igbt ها کم کم 30 تمن پیاده میشی حالا از مشتری چند بگیری که که هم خدارو خوش بیاد هم خودت رازی باشی هم مشتری
باز ماسفتا خوبا با هر بار ترکیدن ناقابل 15 تمن پیادت میکنن البته تقریبی میگم .

امروز دوتا برام اوردن که به جای تک فاز به دوفاز متصل کردن
تا حالا 60 تمن پیاده شدم
اما کارای که کردم

به دلیل نداشتن 30t60 از 60n60 استفاده کردم برای یک گروه
زینرهای 20 ولتی رو تعویض کردم مقاومت 1کیلو رو تعویض کردم مقاومت 4.7 رو هم تعویض کردم
حالا درست شد افرین 20
اما خاک تو سرش اومدم دوتا الکترود 4 رو با امپر 200 ذوب کردم چپه شد
حالا چیکار کنم ؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
با سلام
اینکه این دستگاه مزخرفه شکی توش نیست،یکی این دوتا دستگاه مزخرفن یکی دستگاه سان یانگ چینی که مهندس دارابی زیاد از اینا تعمیر کردن،واقعا دهن آدمو سرویس میکنه تعمیرشون،انگار یکی میخواسته igbtها رو بدزده که طراح محترم اونا رو جوری رو برد چیده که دست بهشون نرسه!!(آقا مرض داری مگه!!!)
استاد اگه یه اسکوپ آدم داشته باشه تو کارگاهش میتونه از بروز ترکیدن igbt ها جلوگیری کنه تو اکثر موراد؟یا ربطی به داشتن و نداشتنش نداره؟
برا ما شهرستانی ها مصیبته بخدا تهیه قطعات یدکی،حالا پولش به کنار،با یه بار ترکیدن تا سفارش مجدد بدم چند روز طول میکشه که فاتحه اعصاب آدم خونده میشه،واقعا چه کار کنیم با بعضی عیب های ناجور؟

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
دستگاه های گام الکتریک واقعا مزخرف هستند و از همه بدتر گیرنیامدن بدهای یدکی آنها است.الان مدتیه دنبال برد فرمان گام می گردم که کارخانه بیرون نمی ده.
و باز هم بدتر در دسترس نبودن شماتیک دستگاه می باشد.
من تنها کاری که تا الان کردم منصرف کردن مشتری ها از خرید گام الکتریک بوده است.
از همین تریبون به شرکت گام الکتریک اعلام می کنم از نظر فنی همکاران را راضی کنید تا ورشکستتون نکردیم(مزاح کردم).

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
این نوع دستگاه صبا و گام ( مضخرفا ) .
خیلی بیشعورن پدر منو در اوردن
لامصب با یه بار ترکیدن igbt ها کم کم 30 تمن پیاده میشی حالا از مشتری چند بگیری که که هم خدارو خوش بیاد هم خودت رازی باشی هم مشتری
باز ماسفتا خوبا با هر بار ترکیدن ناقابل 15 تمن پیادت میکنن البته تقریبی میگم .

امروز دوتا برام اوردن که به جای تک فاز به دوفاز متصل کردن
تا حالا 60 تمن پیاده شدم
اما کارای که کردم

به دلیل نداشتن 30t60 از 60n60 استفاده کردم برای یک گروه
زینرهای 20 ولتی رو تعویض کردم مقاومت 1کیلو رو تعویض کردم مقاومت 4.7 رو هم تعویض کردم
حالا درست شد افرین 20
اما خاک تو سرش اومدم دوتا الکترود 4 رو با امپر 200 ذوب کردم چپه شد
حالا چیکار کنم ؟
سلام
چون موفق به جوشکاری شدی احتمالا دستگاه تعمیر شده بود و igbt ها مناسب نبودن.
در این مدل igbt ها باید های اسپید باشند.
از این مدل اشتفاده کن
k30h603

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام
اینکه این دستگاه مزخرفه شکی توش نیست،یکی این دوتا دستگاه مزخرفن یکی دستگاه سان یانگ چینی که مهندس دارابی زیاد از اینا تعمیر کردن،واقعا دهن آدمو سرویس میکنه تعمیرشون،انگار یکی میخواسته igbtها رو بدزده که طراح محترم اونا رو جوری رو برد چیده که دست بهشون نرسه!!(آقا مرض داری مگه!!!)
استاد اگه یه اسکوپ آدم داشته باشه تو کارگاهش میتونه از بروز ترکیدن igbt ها جلوگیری کنه تو اکثر موراد؟یا ربطی به داشتن و نداشتنش نداره؟
برا ما شهرستانی ها مصیبته بخدا تهیه قطعات یدکی،حالا پولش به کنار،با یه بار ترکیدن تا سفارش مجدد بدم چند روز طول میکشه که فاتحه اعصاب آدم خونده میشه،واقعا چه کار کنیم با بعضی عیب های ناجور؟
سلام
اتفاقا به نظر من تنها نکته مثبت دستگاه های سان یانگ همان نحوه نصب igbt ها می باشد که راحت مونتاژ و دمونتاژ می شوند.

edris.azize

کاربر
2015-04-16
35
56
با سلام یعنی برد فرمان دستگاه جوش گام الکتریک خود شرکت نمیده بیرون
و هیج حجی نمیشه پیدا کرد؟؟

بالا