آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن igbt های صبا الکتریک طرح قدیم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام یعنی برد فرمان دستگاه جوش گام الکتریک خود شرکت نمیده بیرون
و هیج حجی نمیشه پیدا کرد؟؟
سلام
با شرکت گام الکتریک تماس بگیر احتمالا فروش قطعات داشته باشند.
شماره اش رو از سایتشون می تونی پیدا کنی.
شرکت های صبا الکتریک و ایران ترانس و اورین که فروش قطعه دارند.احتمالا گام الکتریک هم فروش برد و قطعه داشته باشد.
در صورتی هم که نتیجه گرفتی یا نگرفتی همینجا اطلاع بده تا یه فکر دیگه بکنیم.
سپاس

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام
با شرکت گام الکتریک تماس بگیر احتمالا فروش قطعات داشته باشند.
شماره اش رو از سایتشون می تونی پیدا کنی.
شرکت های صبا الکتریک و ایران ترانس و اورین که فروش قطعه دارند.احتمالا گام الکتریک هم فروش برد و قطعه داشته باشد.
در صورتی هم که نتیجه گرفتی یا نگرفتی همینجا اطلاع بده تا یه فکر دیگه بکنیم.
سپاس
با سلام
پری روز با شرکت گام تماس گرفتم همه ی قطعات و برد ها رو برا فروش دارن

wolfox

کاربر
2016-02-01
2
1
با سلام . یه دستگاه اینورتر صبا 200 مدل F گرفتم . یکبار استفاده کردم ومتوجه شدم اتصال بدنه داره (دست رو گز میده) . چون یک هفته هست که گرفتم ایا این موضوع طبیعه و برای igbt ها مشکل ایجاد نمیکنه ؟
ممنونم از کمکتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: darabi81

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام . یه دستگاه اینورتر صبا 200 مدل F گرفتم . یکبار استفاده کردم ومتوجه شدم اتصال بدنه داره (دست رو گز میده) . چون یک هفته هست که گرفتم ایا این موضوع طبیعه و برای igbt ها مشکل ایجاد نمیکنه ؟
ممنونم از کمکتون
سلام
طبیعی است و با استفاده از پریز ارت دار رفع می گردد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: wolfox

wolfox

کاربر
2016-02-01
2
1
سلام
طبیعی است و با استفاده از پریز ارت دار رفع می گردد.

با سلام و ممنون از پاسختون .

من روی بدنه فلزی رو با چرم مصنوعی پوشوندم برای جلوگیری از صدمه، البته طبیعتا جای تهویه ها رو ازاد گذاشتم . مشکلی به وجود میاره ؟
خبلی ممنون میشم این چند تا سوال من رو پاسخ بدید ؛ با این مدل میشه از الکترود سلولوزی استفاده کرد؟ و اینکه با این دستگاه و با الکترود مخصوص میشه استیل رو جوش داد ؟ و حداکثر چند ساعت میشه بصورت مداوم از این دستگاه استفاده کرد؟

با تشکر از شما

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام و ممنون از پاسختون .

من روی بدنه فلزی رو با چرم مصنوعی پوشوندم برای جلوگیری از صدمه، البته طبیعتا جای تهویه ها رو ازاد گذاشتم . مشکلی به وجود میاره ؟
خبلی ممنون میشم این چند تا سوال من رو پاسخ بدید ؛ با این مدل میشه از الکترود سلولوزی استفاده کرد؟ و اینکه با این دستگاه و با الکترود مخصوص میشه استیل رو جوش داد ؟ و حداکثر چند ساعت میشه بصورت مداوم از این دستگاه استفاده کرد؟

با تشکر از شما
سلام
نیازی به پوشاندن بدنه نیست و ولتاژ احساسی شما,ولتاژ القایی است و دچار برق گرفتگی نمی شوید.و با پوشاندن دستگاه در صورتی که دمای داخلی بالا نرود مشکلی ایجاد نمی شود.
در مورد الکترودها اطلاعی ندارم.
با جوشکاری متعارف 24 ساعته کار می دهد.البته برشکاری با دستگاه اینورتر به صلاح نیست. در کل اگر 6 دقیقه با فشار از دستگاه کار کشیدید 4 دقیقه استراحت بدهید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: wolfox
بالا