آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سلف سوخته

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
سلام

یک پاور 685 گرین هست که روشن نمیشه و موقع روشن شدن سریع پروتکت میکنه و خاموش میکنه وقتی پاور تستر میزنی.
ولتاژ vsb هم درسته و 5 ولت سبز هم درسته ... فقط ولتاژ 5 اصلی مشکل داره تو قسمت ثانویه که بررسی کردم دیدم 1.7 ولته
و سوپروایزش خاموش میکنه برای همین ... هرچی گشتم هیچ قطعه خرابی نبود براش ... فقط یک سلف بود که هستش که
دورش پیچیده بود سوخته بود و یکم سیاه شده بود و پوسته کرده بود و آهن توش معلوم شده بود ولی سیمش سالم و تمیز بود
میتونه کم بودن ولتاژ بخاطر این سلف باشه یا مهم نیست پوسته سالم باشه زیاد ؟؟!؟!
و سوال دیگه اینکه همه ولتاژ ها یک tl431 جدا دارن برای خودشون ؟ یعنی 12و 5و 3.3 ... و 5vsb هرکدوم یا مشترکه بعضیها ؟!؟!؟

ممنان و متچککرد.

davood4000

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-09
1,419
2,811
اصفهان
درود فکر کنم سلف ۱۰۰ میکرو هانری باشه با اهمتر خاصیت سلفیشو چک کنین نه با تستر بوق

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
درود فکر کنم سلف ۱۰۰ میکرو هانری باشه با اهمتر خاصیت سلفیشو چک کنین نه با تستر بوق
سلام ... با بوق تست نکردم .. ولی تست سلف ندارم ... اهمتر هم که اهم نشون میده ... lcr متر میخواد که متاسفانه ندارم !!!

vahid_usb

کاربر vip
کاربر
2007-11-15
134
482
گرگان
هانری سلف رو فقط با LCR متر میتونید چک کنید و با مولتیمتر در رنج اهم نباید اهم بالایی داشته باشید با توجه به اهمی که شما فرمودین به احتمال قوی اگر خارج از مدار هم همین اهم رو داشته باشین ایراد از همین سلف میتونه باشه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا