آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال در مورد ساخت ترانسفورماتور!

jsw2006

کاربر
2010-09-24
1
0
سلام
سوالی در مورد ترانسفورماتور داشتم
آیا ترانسی که همانند کوئل ماشین باشد.بعنی سیم پیچ اولیه اطراف و سیم پیچ ثانویه وسط و هسته فلزی وسط آن باشد.

میتواند همانند یک ترانسفورماتور معمولی عمل کند؟

قصد ساختن یک ترانسفورماتور بصورت دستی دارم میخواستم بدونم .اگر فقط یک هسته فلزی وسط سیم پیچها باشد توان خروجی به اندازه توان ورود هست؟

ولتاژ ورودی من 12 ولت و 500 میلی امپر هست
ولتاژ خروجی هم میخوام 24 ولت و 250 میلی امپر باشه.

آیا اگر سیم پیچی را به طریفه کوئل ماشین انجام بدم ترانسفورماتور بدرستی کار میکنه؟

خیلی ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
سلام
آیا ترانسی که همانند کوئل ماشین باشد.بعنی سیم پیچ اولیه اطراف و سیم پیچ ثانویه وسط و هسته فلزی وسط آن باشد.

قصد ساختن یک ترانسفورماتور بصورت دستی دارم میخواستم بدونم .اگر فقط یک هسته فلزی وسط سیم پیچها باشد توان خروجی به اندازه توان ورود هست؟

آیا اگر سیم پیچی را به طریفه کوئل ماشین انجام بدم ترانسفورماتور بدرستی کار میکنه؟

خیلی ممنون
سلام :
دوست عزيز كافيست كه سيم پيچ هاي شما در يك مدار حلقه بسته ورقهاي فلزي قرار گيرد حالا ممكن است اين حلقه بسته به شكل u مثل كويل ماشين يا ei مانند ترانس هاي معمولي رايج باشد .
در صورتيكه از نوع هسته u {به شكل حرف يو } انتخاب كنيد مختار هستيد كه فرضا اوليه را در يك طرف و ثانويه را در طرف كناري ديگر قرار دهيد و هم چنين از يك طرف هسته استفاده كرده و دو سيم اوليه و ثانويه را رويهم بپيچيد .
در نوع ei { به شكل حرف ايي و آي } باز در اين مدل نيز ميتوانيد يكي از سيم پيچ ها را در يك طرف و ثانويه را در طرف ديگر قرار دهيد و همچنين ميتوانيد هر دو سيم پيچ را در ضلع وسطي و رويهم بپيچيد .
اگر مدار حلقه بسته به طريقي باز شود شديدا راندمان افت خواهد كرد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: jsw2006

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
سلام

خیلی ممنون
با سلام
دوست خوبم اولا که ولتاژ دی سی را نمی توانید با یک ترانس تبدیل کنید و باید توسط یک مدار اینکار انجام دهید و باید محاسبه تعداد دور ورودی و خروجی را به نسبت توان مورد نظر اجام دهید .
در صورتی می خواهید اینکار انجام دهید اطلاعات خود را بیان کنید تا راهنمایی تان کنم

amirkambiz

کاربر
2011-05-06
2
1
باسلام
هسته ترانسفورماتور باید یک مسیر بسته باشد همانند محیط یک دایره یا مربع و غیره - اگر فقط یک هسته I شکل باشد جوابگو نیست
اگه محاسباتش رو خواستید در خدمتم

بالا