آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوء استفاده از سرویس انتقال شارژ ایرانسل

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
اخیرا برخی افراد سودجو با ارسال پیام کوتاه حاوی متن "مشترک گرامی شما در جشنواره هدایای ایرانسل برنده شده اید" به مشترکان این اپراتور، اقدام به سوء استفاده از سرویس انتقال شارژ و خالی کردن شارژ اعتباری آنان کرده اند.
برخی گزارش های مردمی دریافتی گروه اخبار داخلی خبرگزاری موبنا از بکارگیری ترفندهای جدیدی در شبکه ایرانسل توسط برخی افراد سودجو برای انتقال شارژ ریالی آنان حکایت دارد.
در این اقدام جدید سودجویان پیام کوتاهی را به مشترکان سیم کارت اعتباری ارسال می کنند که براساس آن به مشترک اعلام می شود که مبلغی به عنوان هدیه در جشنواره ایرانسل برنده شده اند و برای دریافت این مبلغ باید کدی را به شماره 1112 (شماره سرویس رایگان ایرانسل) ارسال کنند.
به این ترتیب در پیام کوتاه دوم که به مشترکان از همان شماره ارسال شده است، فرمت انتقال اعتبار یعنی" شماره تلفن شخص دریافت کننده: مبلغ قابل انتقال : رمز " درج شده و از مشترک خواسته شده که این پیام را به شماره 1112 ارسال کنند.
این اقدام باعث می شود که بسیاری از مشترکان بصورت ناخواسته مبلغی از شارژ خود را به شماره دیگری انتقال دهند.
پیگیریهای خبرگزاری ما برای یکی از نمونه های این حرکت سودجویانه، بی نتیجه ماند و شماره هایی که پیام کوتاه از طرف آن برای مشترکان ارسال شده روی خط دیگری دایورت بوده و مالک هیچ یک از این شماره ها مشخص نیست.
این در حالی است که اپراتورهای ایرانسل حاضر به پاسخگویی در مورد این مشکل مشترکان نیستند و به نظر می رسد اینگونه حرکات سودجویانه از طریق سیم کارت هایی شکل می گیرد که دارای سند مالکیت قطعی نیستند.
به این ترتیب مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل باید هوشیار باشند که هر پیامی را تا زمانیکه مطمئن نشده اند، به عنوان پیامک شرکت ایرانسل mtn پاسخ ندهند.
 

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
تشکر

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز

دوستان دو نمونه از این شماره های سود جویان را میگذارم که باید خیلی مراقب باشید.

*****


حتما مراقب باشید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali927110
بالا