آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سرویس انتقال شارژ خط به خط بعد از مدتی توقف دوباره به صورت رسمی راه اندازی شد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
پس از طي دوره آزمايشي، سرويس شارژ خط به خط سیم کارت های ايرانسل به صورت رسمي راه اندازي شد.
با استفاده از اين سرويس، هر يك از مشتركين سيم كارت هاي اعتباري ايرانسل، مي توانند هر زمان كه مايل باشند از اعتبار موجود در سيم كارت خود، براي ساير مشتركان سيم كارت اعتباري ايرانسل، شارژ بفرستند و يا صورتحساب سيم كارت دائمي ديگران را پرداخت كنند.
مشتركان براي انتقال اعتبار از سيم كارت اعتباري ايرانسل خود، كافي است يك پيام كوتاه حاوي شماره دريافت كننده اعتبار، مبلغ اعتبار مورد نظر برحسب ريال و شماره رمز 5 تا 8 رقمي خود را از چپ به راست، با علامت دو نقطه : بين آنها، نوشته و از خط ايرانسل خود به شماره 1112 ارسال كنند. (هر عدد 5 تا 8 رقمی که برای اولین بار وارد کنید به عنوان رمز شما ثبت خواهد شد در صورت فراموش کردن آن باید به مراکز خدماتی ایرانسل مراجعه نمایید)
بدين ترتيب، درصورتي كه دريافت كننده اعتبار، مشترك سيم كارت اعتباري باشد، مبلغ ارسال شده به اعتبار موجود در خط وي اضافه مي شود و درصورتي كه دريافت كننده اعـتبار، داراي سيم كارت دائمي باشد، تا ميزان اعتبار ارسال شده از صورتحساب او تسويه مي شود.
پس از ارسال اعتبار، يك پيام كوتاه به گيرنده و يك پيام به فرستنده اعتبار ارسال مي شود كه در آن تاريخ و ساعت تراكنش، شماره گيرنده و فرستنده و مقدار اعتبار منتقل شده اعلام مي شود.
براساس اين گزارش كمترين حد مجاز شارژ قابل انتقال يك هزار ريال و حداكثر 10 هزار ريال در هر تراكنش است و به ازاي هر بار استفاده از اين سرويس، مبلغ 500 ريال كارمزد از اعتبار موجود در حساب فرستنده كسر خواهد شد.
 
بالا