آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: سرد بودن لوله مکش(بزرگ)به جای لوله کوچک در کولر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
با سلام
در کولر اجنرال 36000لوله بزرگ که به اصطلاح لوله مکش است سرد است ولی لوله کوچک هیچ سرمایی ندارد!!!!علت چیست؟البته لازم به ذکره محلی که پنل داخلی یا همون اواپراتور نصبه بسیار گرمه شاید به همین خاطر سرمای نابی نداره و الکترو موتور فن بلوئر چون تعویض شده دور بسیار بالاتری از حد استاندارد داره و پرتاب باد بسیار زیاده البته تعریق و آبریزی درین زیاده .به این خاطر برام جای سواله که سیستم تبرید این گونه است که گاز از لوله باریکتر که عبور میکنه باید خنکتر باشه و بعد از عبور از اواپراتور در مسیر عبور از لوله بزرگ باید گرمتر از لوله باریک باشه ولی در این کولر این گونه نیست.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
دوستان لطفا راهنمایی فرمایید
در ساعاتی که هوا خنک میشه حتی کمپرسور کمی بر فک میزنه و لوله بزرگ سردتر میشه ولی لوله نازک دمای معمولی داره

saeedksaeedk

کاربر
2012-11-25
1
5
سلام دوست عزیز
لوله بزرگ باید سردتر باشه و لوله کوچیک حتی تو مواردی مثل مورد گرمایه زیاد محل پنل داخلی گرم ، ولی اگه منظورتون اینه که چرا کمتر سرده
بخاطر گرمایه زیاد و دور فن زیاد ممکنه سرمایه کامل رو حس نکنین در لوله برگشت
ولی وقتی محیط معتدل تر شد باید به حالت نرمال برگرده و شما هم دور فن پنل داخلی رو کمتر کنین
در مورد برفک یا سیستم لوله کشی مشکل کیپ بودن داره یا تو سیستم رطوبت ویا هوا هست که با وکیوم حداقل نیم ساعته مشکلتون برطرف میشه
لوله رفت در محل کندانسور یا همون پنل خارجی سرمایی نداره چون از کمپرسور داغ بیرون میاد و در پنل داخلی تو قسمت لوله ی تقسیم خنک میشه

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
با سلام وتشکر
دوست عزیز تا جایی که اطلاعات ناقص بنده یاری میکنه مایع تا قبل از اکسپنشن والو گرم هستش و بعد از عبور از این شیر تبدیل به گاز خنک میشه.
چیزی که من در این کولر مشاهده میکنم اکسپنشن والو داخل یونیت خارجی قرار داره یعنی باید گاز خنک در خروجی یونیت خارجی باشه.ضمنا اکسپنشن والو این کولر برقی هستش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: adel_s51

"ActiveStar"

کاربر
2015-01-01
16
30
با سلام
در کولر اجنرال 36000لوله بزرگ که به اصطلاح لوله مکش است سرد است ولی لوله کوچک هیچ سرمایی ندارد!!!!علت چیست؟البته لازم به ذکره محلی که پنل داخلی یا همون اواپراتور نصبه بسیار گرمه شاید به همین خاطر سرمای نابی نداره و الکترو موتور فن بلوئر چون تعویض شده دور بسیار بالاتری از حد استاندارد داره و پرتاب باد بسیار زیاده البته تعریق و آبریزی درین زیاده .به این خاطر برام جای سواله که سیستم تبرید این گونه است که گاز از لوله باریکتر که عبور میکنه باید خنکتر باشه و بعد از عبور از اواپراتور در مسیر عبور از لوله بزرگ باید گرمتر از لوله باریک باشه ولی در این کولر این گونه نیست.

داداش مطلبت عجیبه!!
با توضیحات شما نمیشه جوابی داد باید تعمیر کار دستگاه رو ببینه منتها اینو بگم که الان باید لوله رفت(باریکه) سرد باشه نه برگشت!!درصورت نبود اشکال در سیکل که هر دو سردن منتها رفت سرد تره دیگه!
من فکر کنم دستگاه شما اصلا گاز نداره و شما فکر میکنید لوله بزرگه سرده!:66000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
سلام دوست عزیز شیربرقی خراب شده99 درصد

آخرین ویرایش:
  • Like

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,431
5,476
داداش مطلبت عجیبه!!
با توضیحات شما نمیشه جوابی داد باید تعمیر کار دستگاه رو ببینه منتها اینو بگم که الان باید لوله رفت(باریکه) سرد باشه نه برگشت!!درصورت نبود اشکال در سیکل که هر دو سردن منتها رفت سرد تره دیگه!
من فکر کنم دستگاه شما اصلا گاز نداره و شما فکر میکنید لوله بزرگه سرده!:66000000:
با سلام
دوست عزیز دستگاه گاز داره چون لوله بزرگ سرماش به حدی هست که تعریق میکنه و از اواپراتور سرما احساس میشه و تعریق داره

سلام دوست عزیز شیربرقی خراب شده99 درصد
دوست عزیز بنده هم فکر کردم که شیر برقی خرابه تا این که مثل همین کولر در یه مکان دیگه دیدم با این تفاوت که پنل داخلی در محلی نصب بود که خنکتر بود ولی در اونجا هم لوله بزرگ نسبت به لوله کوچیک سردتر بود.حالا سوال اینه که اگه
اکسپنشن والو در یونیت خارجی قرار داره پس باید مایع رو تبدیل به گاز کنه و به صورت خنک به یونیت داخلی بفرسته ولی در عمل چرا اینطور نیست یعنی چیزی که مشاهده میشه اینه که آدم فکر میکنه اکسپنشن والو در یونیت داخلی قرارداره در صورتی که وجود اکسپنشن والو برقی در یونیت خارجی کاملا مشخصه.

آخرین ویرایش:

یاطا

کاربر
2013-02-09
120
112
باسلام .دوستان توجه کنید بستگی به طراحی شرکت سازنده داره.مثلا سامسونگ لوله رفت گرم میشه بعدا از اینکه گاز به لوله مویی های پنل داخلی رسید سرد میشه(اگه به پنل داخلی توجه کنیدجایی که مهره هارو می بندم داخل پنل داخلی 40سانتی متر که جلو برین روی لوله باریک میرسین به 5الی6لوله باریک که شبیح لوله مویند)اونجاست که خنکی اصلی سیستم انجام میشه ولی بعضی کولر ها طوری طراحی شده اند که بعداز شیر کندانسور گاز سرد میشه مثل هایسنس .حالا دوست عزیز شما فشار گاز وامپر روهم چک کن که مطمن باشی گاز زیاد نباشه

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام

سلام

شما ابتدا آمپر دستگاه رو بگیرید ببینید با آمپر حک شده روی لیبل دستگاه یکی هست یا خیر
در اسپلیت های تا سایز 30000 اکسپنشن ولو وجود نداره و بجاش لوله موئین وجود داره که اونم توی اواپراتور یا همون یونیت داخلی هستش
من احتمال میدم شاید گاز دستگاه کمی زیاد باشه که با این فرضیه آمپر دستگاه بالا تر خواهد بود
آیا قبلا این دستگاه همینجا نصب بوده ؟ اگر نصب بوده سرمای دستگاه با قبل تفاوتی داره ؟ دستگاه سرویس شده ؟

• Like
بالا