آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت یک هیتر دستی برای گرفتن لحیم سردی مادربرد

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام
من تازه کارم و سوالم ابتداییه.آیا برای پاک کردن قلع باقی مانده بر روی جای چیپ در هنگام تعویض چیپ حتما باید از سیم قلع کش استفاده کرد یا با همین سیم مسی های چند رشته برق هم میشه این کا رو کرد؟

بهتره از سیم قلع کش با کیفیت استفاده کنید .

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

• :)

درود!چشم میزارم ولی دوست عزیز کم سرمیزنم به سایت اون یه هیتره به اندازه یه مادربرد یه کم بزرگتروقتی روشن میکنی همه مادربردیکدست داغ مشه وبدون استرس وترس ازتاب برداشتن میتونی کارتوانجام بدی دوست داشتم کمک کنم که کمترهزینه کنیدمن خودم دوسه روزیک باراین کاروانجام میدم نه کمبودخودنمایی دارم نه چیزی بهم میدن فقط برای اطمینان اگه بخاری گازی داری بزار روبخاری کم کم گرم بشه جوری تنظیم کن که اگه دست بزاری روبرد احساس سوزش بهت دست بده بعد بایه کم هیت دادن میبینیدچیپ راحت درمیاد یاسرجاش میشینه
تاب برنمیداره نمیسوزه چون حرارت به اندازه بهش میرسه مشکل تاب برداشتن مال یکدست نبودن حرارته خیالتون راحت که این راهورفتم فرصت کنم فیلم هم براتون میزارم اگه تونستی بهم بگو بعدفقط هزینه یه کم ورق اهن وجوشکاری داری با یک دیمر

• :)

دست شما درد نکنه با کمک دستگاهی که شما نقشه اش رو دا ده بودید مشکل یک کارت گرافیک دارای تصویر شطرنجی حل شد.ممنون از راهنماییتون.

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
سلام. خدمت اساتید. من من برا ریبال کردن وقتی چیپ رو برمیدارم و میخام جای پایه ها رو برد رو صاف کنم اون پایه های متالیزه که جای توپ ها هست کنده میشه و خوب ديگه چیپ زدن هم فایده ای ندارد. من اینجور عمل میکنم که کمی روغن لحیم میمالم و قلع ها رو با هویه 300 درجه جمع میکنم که تو این مرحله ممکنه چندتا جا پایه ها کنده بشه بعد با سیم قلع جمع کن جای پایه ها رو صاف میکنم که اینبار تعداد زیادی از پایه ها میکنه. این مشکل رو با برد دارم ولی چیپ رو راحت صاف میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: balot

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام. خدمت اساتید. من من برا ریبال کردن وقتی چیپ رو برمیدارم و میخام جای پایه ها رو برد رو صاف کنم اون پایه های متالیزه که جای توپ ها هست کنده میشه و خوب ديگه چیپ زدن هم فایده ای ندارد. من اینجور عمل میکنم که کمی روغن لحیم میمالم و قلع ها رو با هویه 300 درجه جمع میکنم که تو این مرحله ممکنه چندتا جا پایه ها کنده بشه بعد با سیم قلع جمع کن جای پایه ها رو صاف میکنم که اینبار تعداد زیادی از پایه ها میکنه. این مشکل رو با برد دارم ولی چیپ رو راحت صاف میکنم

خمیر فلکسی خوب استفاده کنید با سیم قلع کشی با کیفیت مثل gootwick پایه ها کنده و بلند نمیشه . سعی کنید برای این کار از یک هویه مخصوص فقط برای این کار استفاده کنید . من برای این کار از هویه سر سرامیکی دایو استفاده میکنم .

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
پاسخ : مشکل در لحیم سردی گرفتن مادربرد

قابل شما رو نداشت موفق باشید

nooshzad

کاربر vip
کاربر
2010-08-30
54
1,637
از یک هویه 60 وات ومقداری سیم پاور افشان استفاده کنید پیش از برداشتن چیپ هویه رو حاضر کنید سر هویه رو طوری کج کنید که اگر دستتون عمود بر برد بود مشکلی پیش نیاد بعد که چیپ رو در آوردین در همون حالت داغی مادر برد و بدون پایین آوردنش شروع به جمع اوری قلع کنید نا گفته نماند علت اصلی کنده شدن پایه سرد شدن لحیم و چسبیدن اون به سیم یا نوک هویه می باشدباشد

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
با تشکر. اتفاقاً وقتی رو پری هیتر هست و داغه با هویه smd که سرش تبری هست قلع ها رو جمع میکنم. حتی با سیم افشان باز هم پایه کنده میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: balot

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با تشکر. اتفاقاً وقتی رو پری هیتر هست و داغه با هویه smd که سرش تبری هست قلع ها رو جمع میکنم. حتی با سیم افشان باز هم پایه کنده میشه

جنس فلکسی مورد استفاده و همچنین کیفیت سیم قلع کش در این مورد اثر گذار هست . برای اینطور موارد باید با کیفیت ترین لوازم رو تهیه کرد .

بالا