آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

زنگ تفریح!!!: کی میدونه عیب از چی بوده؟!

Keramian

کاربر vip
کاربر
2015-08-24
10
29
سلام دوستان بنده تعمیرکار آزاد نیستم بازنشسته صدا و سیما هستم شغلم تکنیسین صدا و تصویر هستش وتعمير الکترونیک انجام میدم چندین سال پیش از بانه 3 عدد LED سری 7000 برای خودم ودون از اقوام خریدم که بعد از مدتی تلویزیون من دچار مشگلی شد به این شکل که نصف تصویر از بالا تا پایین به هم می ریخت وفقط رنگهای در هم داشت وبعد از کلی پرس و جو به این نتیجه رسیدم که مادر برد اشگال دارد وچون گارانتی نداشت برای تهیه مادر برد با یکی از دوستان در بانه تماس گرفتم و ایشان تمامی بردهای یک تلویزیون مشابه دیگر رو که صفحه آن شکسته بود برای من به قیمت 500 هزار تومان خرید و ارسال کردن ولی بعد از باز کردن مادر برد متوجه شدم که این اشگال به سادگی قابل رفع بوده نظر شما عیب از چی بود؟

کـیهان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-04
2,527
26,617
مشهد
سلام همکار گرامی
با توجه به اینکه گفتید ایراد بسادگی قابل رفع بوده و بعد از باز کردن برد مین متوجه شده اید ، احتمالا یا فلتها خوب جا نخورده بوده است یا پیچهای مین شل بوده و یا سوکتها خراب و یا نیاز به کمی شارژ لحیم داشته اید.

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
سلام همکار گرامی
منم با نظر اقای محمدپور موافقم/ فلت همان قسمتی که تصویر به هم ریخته بوده ، یا درست جا نخورده بوده یا معیوب و شما تویضش کرده اید.

Keramian

کاربر vip
کاربر
2015-08-24
10
29
سلام همکار گرامی
با توجه به اینکه گفتید ایراد بسادگی قابل رفع بوده و بعد از باز کردن برد مین متوجه شده اید ، احتمالا یا فلتها خوب جا نخورده بوده است یا پیچهای مین شل بوده و یا سوکتها خراب و یا نیاز به کمی شارژ لحیم داشته اید.

خیر دوست عزیز نزدیک شدید ولی این نبود

سلیمانی22

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-09
399
4,604
خیر دوست عزیز نزدیک شدید ولی این نبود

سلام
به نظر من احتمالا قطعه ای درست سر جای خود قرار نگرفته ویا احتمالا لحیم یا رشته سیمی اضافی در میان پایه ها ی قطعات گیر کرده بوده من قبلا در دستگاه اکبند تجربه کرده ام.

asadi1356

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-14
362
3,451
زیر آسمان شهر
سلام
دوست عزیز معمای بیست سوالیه؟
ولی به نظر بنده اشکال از کنده شدن اسفنجهای رسانا از زیر مادر برد بوده چون که در بعضی از ال ای دی ها برای برقراری اتصال بین مین برد و شاسی از اسفنجهای رسانا استفاده شده است وکنده شدن این اسفنجها ار روی مادر برد این نمونه اشکالها را بوجود می آورد

Keramian

کاربر vip
کاربر
2015-08-24
10
29
سلام
به نظر من احتمالا قطعه ای درست سر جای خود قرار نگرفته ویا احتمالا لحیم یا رشته سیمی اضافی در میان پایه ها ی قطعات گیر کرده بوده من قبلا در دستگاه اکبند تجربه کرده ام.

سلام دوست عزیز کاملا درست فرمودید یک ذره قلع بسیار کوچک و ساچمه ای بین دو خط از جک فلت زیر قسمتی که فلت می خوابد را به هم شرت کرده بود وبا برداشتن اون مشگل حل شد

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,557
با سلام :طرح یک سوال جدید :
این نوع رادیو های لامپی لینک شماتیک [hide]http://www.irantk.ir/attachment.php?...8&d=1478092663[/hide]که بجای لامپ رکتیفایر از دیود رکتیفایر استفاده کرده یک مشکل اساسی دارند کی میتونه این ایراد طرح را حدث بزنه و مطرح کنه ؟؟؟
انتظار دارم دوستان همکاری کنند تا به ایراد فوق برسیم ....

mahoor mirza

کاربر
2016-10-31
5
9
سلام
با توجه به اینکه کلید پاور کار می کنه
یعنی اینکه
کانکتورهای باطری سالمه و کریستال سالمه و دیود فرستنده سالمه
و با توجه به ماتریسی بودن کلیدهای کنترل به پایه های آی سی
به نظر من تنها ایراد میتونه از قطعی مدار باشه.

reza_rojin

کاربر
2015-03-10
77
44
سلام
با توجه به اینکه کلید پاور کار می کنه
یعنی اینکه
کانکتورهای باطری سالمه و کریستال سالمه و دیود فرستنده سالمه
و با توجه به ماتریسی بودن کلیدهای کنترل به پایه های آی سی
به نظر من تنها ایراد میتونه از قطعی مدار باشه.

100 درصد ایراد قطعی مدار نیست در بعضی موارد کلیدهای کنترل مشکل ساز بوده اند

بالا