آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روش اطلاحیه کاهش جریان لامپ ال ای دی 50 وات پارس شهاب

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود

پارس یا شهاب هست ؟
سپاس
استاد عکس از برند لامپ رو ارسال میکنم
IMG_20200210_165923.jpg

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
روش تست شما از ولتاژ هست که بنظر مناسب نیست من هم همچنین مواردی رو با تغییر مقاومت تعمیر کرده ام اما برای فهمیدن اینکه چقدر ضعیف تر شده و ایا اصلا تغیری کرده است از یک امپر متر دیجیتال در مسیر برق ورودی ac استفاده کردم که بعد از شورت کردم ال ای دی سوخته مثلا جریان 450ma ac بوده و بعد از اصلاحیه شده 300ma ac ولتاژ بعلت اینکه در لامپهای مختلف مختلف هست قابل اعتماد نیست با داشتن جریان وضرب در 220 ولت میشه فهمید الان لامپ بجای 100داره 66وات نور میده

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
روش تست شما از ولتاژ هست که بنظر مناسب نیست من هم همچنین مواردی رو با تغییر مقاومت تعمیر کرده ام اما برای فهمیدن اینکه چقدر ضعیف تر شده و ایا اصلا تغیری کرده است از یک امپر متر دیجیتال در مسیر برق ورودی ac استفاده کردم که بعد از شورت کردم ال ای دی سوخته مثلا جریان 450ma ac بوده و بعد از اصلاحیه شده 300ma ac ولتاژ بعلت اینکه در لامپهای مختلف مختلف هست قابل اعتماد نیست با داشتن جریان وضرب در 220 ولت میشه فهمید الان لامپ بجای 100داره 66وات نور میده
s
سلام.درایورهای لامپ کنترل جریان هستند.در واقع در لامپها با تغییر ولتاز ، جریان رو ثابت نگه میدارن.ولی یک از آیتمهای ارائه شده در ال ای دی ها ولتاژ مصرفی اونها است.تو مواردی که مد نظر بنده است درایور به خاطر کاهش جریان ، مجبور به افزایش ولتاژ میشه تا این کاهش رو جبران کنه و همین افزایش ولتاژ باعث سوختن ال ای دی ها میشه.همه این موراد رو با مولتی متر روی لامپهای مختلف تست کردم.مثلا لامپی بوده که با اصلاحیه ولتازش رو در حد استاندارد رسوندم و لی نورش کم شده ، بعدش ولتاژ رو تا حدی بالا بردم که به هر ال ای دی حدود 1 ولت بیشتر برسه (یعنی به جای 9 ولت 10 ولت رسیده) و نور لامپ خوب شده ولی کمتر از 1 روز سوخته که فکر میکنم به خاطر افزایش ولتاژ بوده.شاید هم بنده اشتباه میکنم یا تحلیلم نادرسته.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
s
سلام.درایورهای لامپ کنترل جریان هستند.در واقع در لامپها با تغییر ولتاز ، جریان رو ثابت نگه میدارن.ولی یک از آیتمهای ارائه شده در ال ای دی ها ولتاژ مصرفی اونها است.تو مواردی که مد نظر بنده است درایور به خاطر کاهش جریان ، مجبور به افزایش ولتاژ میشه تا این کاهش رو جبران کنه و همین افزایش ولتاژ باعث سوختن ال ای دی ها میشه.همه این موراد رو با مولتی متر روی لامپهای مختلف تست کردم.مثلا لامپی بوده که با اصلاحیه ولتازش رو در حد استاندارد رسوندم و لی نورش کم شده ، بعدش ولتاژ رو تا حدی بالا بردم که به هر ال ای دی حدود 1 ولت بیشتر برسه (یعنی به جای 9 ولت 10 ولت رسیده) و نور لامپ خوب شده ولی کمتر از 1 روز سوخته که فکر میکنم به خاطر افزایش ولتاژ بوده.شاید هم بنده اشتباه میکنم یا تحلیلم نادرسته.

درود

هیچ قطعه الکترونیکی وجود نداره که ولتاژ بیشتر از مقدار مجاز دریافت کنه و دوام بیاره .
وقتی نور یک led در ولتاژ نرمال کمتر از نور نرمال شده یعنی کارش تمومه و جون به جونش کنی بزودی نور کورسو هم نداره.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
استاد عکس جدید رو ارسال میکنم.فعلا مقاومتی نصب نکردم.قبلا این کارو کردم و با چند مقاومت امتحان کردم و خروجی رو با مولتی متر گرفتم که در تمام حالات 209 ولت بوده و نور لامپ هم تغییری نمیکنه.تو لامپهای سالم مدلهای دیگه هم تعداد ال ای دی های سری رو شمردم و در 9 ضرب کردم و بعد لامپ رو روشن کردم و خروجی را با اهمتر گرفتم که با نتیجه محاسبات یکی هست.استاد این لامپ قیمت بالایی داره و کشیدن نقشش حداقل برای من نشدنی هست.خیلی تلاش کردم ولی ظاهرا بی فایدست.اگر سایر دوستان لامپی با وات پایینتر و با این مشکل دارن پیشنهاد میکنم اعلام کنن شاید بهتر بشه نتیجه گرفت.قطعات این لامپ نسبت به نمونه های کوچکتر خیلی زیاده.
مشاهده فایل‌پیوست 162915

درود

ای تنبل

برای اینکه لامپ ها در جریان آزمایش نسوزه برای لامپ های ۵۰ وات مقاومت حدود ۴۰۰ اهم بجای LEDها نصب کنید و باید تغییراتی اعمال کنید که ولتاژ دو سر مقاومت کمتر از ۱۳۵ ولت بشه.
اگر لامپ ها متصل نباشه سیستم محدود کننده کار نمیکنه و ولتاژ بالای ۲۰۰ ولت میشه.

اما برای لامپ ۶۰ وات از مقاومت ۳۰۰ اهم بجای LEDها استفاده کنید .
مقاومت باید حداقل ۱۰ وات باشه
البته باید بصورت لحظه ای روشن کنید چون مقاومت ۱۰ وات بجای ۵۰ وات استفاده میکنید و اگه طولانی بشه بشدت داغ میشه و میسوزه
ضمنا با این شرایط بناگزیر خودم تهیه میکنم و راهکارو اعلام میکنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

ضمنا با این شرایط بناگزیر خودم تهیه میکنم و راهکارو اعلام میکنم.

سپاس

درود
استاد شما خودتون میخواهید لامپ بخرید ؟ !!
جناب smm9297 گفت این لامپ قیمتش بالا میباشد واقعا منصفانه نیست که شما لامپ رو تهیه کنید

به نظر من یه مدت صبر کنیم شاید کسی از دوستان بتونه نمونه مشابه رو پیدا کنه و اگر هم نبود بعدا یه فکری مبکنیم

من خودم لامپ 50 و 42 و 60 وات تو خونه دارم
50 واتی مدارش سالمه و چندتا از ال ایدی هاش سوخته
و لامپهای دیگه سالم میباشد

البته نام شرکتهاشون با این لامپ فرق میکنه و لامپ پارس نیستن

آخرین ویرایش:

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
سلام.استاد بنده تو یک پست شماره 9 فرصت خواستم تا لامپ مشابه رو تهیه کنم.باز هم خواهش میکنم اجازه بدین تا تهیه کنم و لطفا به هیچ عنوان حضرتعالی تهیه نفرمایین.تا چند روز دیگه مجدد مزاحمتون خواهم شد.من انتهای پست 19 از جنابعالی رو دقیق ندیده بودم و واقعا شرمنده ام.بازم ممنونم از لطف و توجه شما

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود

جوری گفتید تابحال این مدل نتونستید نور را کم کنید تصور کردم لااقل ۲۰ تا لامپ تست کردید.
ولی بنظر میرسه اولین لامپ این مدلی برخورد کردید .
زیرا هیچ تفاوتی با بقیه لامپ ها نداره و من یکی از ۴ مقاومت با لوکیشن R14 را آزاد کردم و ولتاژ خروجی حدود ۴۰ ولت کم شد و تقریبا ۱۰۰ ولت شد

بی جهت برای تولید کننده ها صفحه گذاشتیم و بی جهت اوقاتی برای تهیه نمونه صرف کردم .

هیچ تفاوتی با بقیه مدل ها نداره
حالا هر کسی مشکل داره اعلام کنه تا مشکلشو پیدا کنم .

سپاس

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود

جوری گفتید تابحال این مدل نتونستید نور را کم کنید تصور کردم لااقل ۲۰ تا لامپ تست کردید.
ولی بنظر میرسه اولین لامپ این مدلی برخورد کردید .
زیرا هیچ تفاوتی با بقیه لامپ ها نداره و من یکی از ۴ مقاومت با لوکیشن R14 را آزاد کردم و ولتاژ خروجی حدود ۴۰ ولت کم شد و تقریبا ۱۰۰ ولت شد

بی جهت برای تولید کننده ها صفحه گذاشتیم و بی جهت اوقاتی برای تهیه نمونه صرف کردم .

هیچ تفاوتی با بقیه مدل ها نداره
حالا هر کسی مشکل داره اعلام کنه تا مشکلشو پیدا کنم .

سپاس
سلام.استاد من واقعا شرمنده ام.من در پست قبلی و البته با تأخیر درخواست فرصت جهت تهیه لامپ رو کردم و واقعا راضی به دردسر انداختن شما نبودم.استاد لامپی که به دست من رسید سوخته بود و با حذف حتی سه مقاومت از اون 4تا باز هم ولتاژ خروجیش کم نمیشه.علی ایحال در حال حاضر از شدت شرمندگی نمیدونم چکار باید بکنم و عاجزانه خواهش دارم راهی برای ارتباط با حضرتعالی (غیر از انجمن) جهت تقدیم هزینه ای که حضرتعالی برای خرید لامپ کرده اید اعلام بفرمایید.ممنون و باز هم شرمنده

بالا