آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن و خاموش شدن اتومات اینورتر جوشکاری گام الکتریک هنگاه کار(جوشا)

soraty

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-03
637
5,842
کرمانشاه
سلام

دیود سالم است چون دیود زنر 3.3 ولت حتی نو هم باشد از دو طرف راه میدهد فقط اهم از دو طرف نباید با هم برابر باشد.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
دوست عزیز ممنون به خاطر مشارکت تون تو تاپیک
حق با شماست نمونه ی نو رو هم تست کردم و شبیه حالت نشتی زنر نشون میده،پس ایراد کار از زنر ها نبوده و ایراد جای دیگری است
آیا با تغذیه سوئیچینگ آشنائی دارین؟
top244 برا چی هستش؟
چرا داغ میکنه؟
چه جوری باید تستش کرد؟
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
سلام
خروجی سیگنال که از برد فرمان میاد و باسوکت به برد اصلی و به ای سی های درایور وصله از سوکت در بیار (فکر کنم پین چهار پنج باشن یادم نیست) بعد روشن کن ببین باز خاموش و روشن میشه.
موارد احتیاط رو رعایت کن و از برق سری با لامپ استفاده کن .
موفق بلشی

soraty

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-03
637
5,842
کرمانشاه
سلام

نه متاسفانه کار نکرده ام ولی احتمالا از قطعات نیمه هادی ایراد دارد که در موقع کار زیر بار کم میاره و تغذیه سویچینگ دستور

قطع میده . در ضمن قطعه ای که فرمودین مشخصاتش نداشتم نگاه کنم اگر دست بسوزاند احتمالا یا خودش خرابه یا جریان

زیاد از این قطعه کشیده میشه.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
ضمن تشکر از دوستان به جهت اینکه top244 رو سفارش داده بودم این قطعه رو جایگزین کرده ام که فعلا عیب خودشو نشون نداده و دستگاه خاموش نشده به احتمال زیاد اشکال از خود top244بوده
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moeen66

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
با سلام
در حقیقت top244 ایسی کنترلر pwm و ماسفت سویچینگ میباشد که وظیفیه سویچ کردن ولتاژ 310 ولت را برای تولید ولتاژ 24 ولت را دارد .
شما میتوانید با مطالعه دیتا شیت زیر به اساس کار ایسی top244 پی ببرید :
http://pdf1.alldatasheet.com/datash...244F/+0W7W5WVMMU.yKRXe/1UXCE.R+/datasheet.pdf

کمی گرم شدن طبیعی میباشد .
اما گرم شدن رو به داغ شدن غیر طبیعی میباشد .
ایا فن را از دستگاه جدا نموده ودستگاه را تست نموده اید ؟
ایا مشکل از قسمت درایور نمیباشد ؟
ایا قطعات مربوط به ولتاژ 24 ولت سالم میباشند ؟

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
ضمن تشکر از استاد bstar
top244 فابریک دستگاه بیش از حد معمول گرم میشد اما top244 جایگزین شده در حد استاندارد گرما دارد که تفاوت با فابریک دستگاه محسوس هستش
قبل از تعویض top244 فن را از دستگاه جدا کردم و دستگاه رو روشن کردم که نتیجه ای در پی نداشت و تغذیه سوئیچنگ دستگاه به صورت سیکلی فرمان قطع و وصل میداد،البته فن رو با 24 ولت خارجی هم راه اندازی کردم و آمپر گرفتم که میزان بودش
قطعات متصل به تغذیه 24 ولت سالم هستن و مشکلی ندارن،فکر نکنم ایراد از قسمت درایور دستگاه بوده باشه،اگه این طور میبود بایستی بعد تعویض top244عیب همچنان پا برجا بودش که خوشبختانه پس از چندی روشن بودن دستگاه عیب برنگشت،با این وجود آیا میتونم دستگاه رو تحویل مشتری بدم ؟ یا جاهای دیگه رو تست کنم؟
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mazdas

omid.khe

کاربر
2017-03-11
3
0
سلام.لطفا مشخصات ptc رو میگید؟
من یه دستگاه برام اومده که ptc ترکیده،مشخصاتش رو نمیدونم

omid.khe

کاربر