آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن کولر گازی

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
سلام دوستان و متخصصین عزیز

من یه کولر گازی دیواری یا پنجره ای دارم موقعی که دوشاخه رو به پریز برق میزنم کنتور برق خونه میپره طبق تست بنده در دو سر شاخه برق حدود 600 اهم داشت سیمها رو چک کردم اتصال کوتاه نداشت و همچنین خازن 35 میکرو و 6 میکرو هم با خازن سنج تست کردم مشکلی نداشت برد مدار هم فکر کنم سالم باشه به نظر شما ایراد از کجا میتونه باشه دوستان؟
به نظر من به احتمال زیاد باید از کمپرسور باشه سوخته! در هر حال منتظر نظر شما عزیزان هستم

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
داداش چطوری چک کنم ؟ ایا منظور شما اینه که مستقیم برق 220 ولت بدم به کمپرسور؟ اگه اینطوره به کدوم سیمها بدم سه تا سیم داره مشکی ابی قرمز ! در ضمن وقتی که برق مستقیم دادم اگه سالم بود باید کار کنه درسته؟ ببخشید سوال مبتدی پرسیدم چون تا حالا کمپرسور به صورت مستقیم تست نکردم البته از نظر الکترونیک مشکلی ندارم
ایا میشه به جای موتور روتاری از نوع پیستونی یخچال خانگی استفاده کنم جواب میده حالا ضعیف هم باشه مشکل نداره مشکل مالی دارم قیمت روتاری هم 600 تومانه مار توشیبا 1200:biggrins:

ehsan.p439

کاربر
2015-07-25
4
1
سلام. مشکل شما از سیم پیچ های قبل از کمپرسور میباشد اونها رو چک کنید احتمالا یک جایی اتصال داره.

فرستاده شده از SM-G530H

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
با سلام دو عامل برای آن وجود دارد
1- اتصال داشتن با سیم کشی قسمت های دیگر
2- نازک بودن سیم برق که باید حداقل 2.5 افشان باشد .
نکته : سیم کشی آن باید مستقیم از کنتر باشد و فیوز حداقل 25 آمپر

asadof

کاربر
2009-08-07
123
69
سلام دوستان عزیز من موتور رو از مدار جدا کردم فن روشن شد و همه چیز درست بود ولی وقتی موتور رو به مکدار وصل میکنم کنتور خونه میزنه پایین برق خونه قطع میشه! من با اهمتر از هر سه قسمت سوکت کمپرسور تست گرفتم که نتیجه تست به این صورت هستش سلکتور اهمتر روی دیود یا اتصال کوتاه بود . که 600 اهم S به R و همچنین 600 اهم C به R بود ولی Cبه S صفر اهم بود یعنی اتصال کوتاه داشت .ایا درسته ؟ باید وقتی موتور سالم باشه همچین اهمی داشته باشه؟ در ضمن راهنمایی کنید بگید که برای تست موتور با برق مستقیم خازن رو به کجا وصل کنم لطفا با نقاشی راهنمایی کنید

بالا