آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن نشدن چراغ فلش sp 8g

shahram1320

کاربر vip
کاربر
2013-10-14
123
256
سلام یه فلش سلیکون پاور 8 گیگ ذارم که به یه سیستم وصل کردم و بعد از دراوردن با وصل ان فلش بر روی هرسیستم چراغ غلش روشن نمی شود و هیچ نشانه ای از وصل فلش نیست فلش دیگری روی ان سیستم وصل کردم که ان فلش هم دچار همان مشکل شد اگر میشود راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amen

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
سلام یه فلش سلیکون پاور 8 گیگ ذارم که به یه سیستم وصل کردم و بعد از دراوردن با وصل ان فلش بر روی هرسیستم چراغ غلش روشن نمی شود و هیچ نشانه ای از وصل فلش نیست فلش دیگری روی ان سیستم وصل کردم که ان فلش هم دچار همان مشکل شد اگر میشود راهنمایی کنید

درود
دوست خوبم ممکنه اتصالی در پورت USB وجود داشته باشه
فلش را از جلوی کیس وصل کردید یا از پشت کیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
فلشهام رو هیچ کیسی وصل نمیشن

درود
دوست عزیز منظورم همان زمان که سالم بود و وصل کردید که منجر به خراب شدنش شد
به جلوی کیس وصل کردی یا پشت کیس

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,419
ایران
به جلوی کیس وصل کردم

درود
احتمال داره همون مسئله باعث خراب شدنش شده باشه
چون دیده شده USB های جلوی کیس باعث سوختن فلش شده
کابلهایی که وصل شده باید بصورت VCC , - , + , G باشه
فرمز- سفید -سبز- مشکی
باید از پشت کیس هم تست بگیرید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amen

msh.27

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
درود اگه با هیچ نرم افزاری شناسایی نمیشه فلش رو باز کن هر چهار پین usbاز داخل تا کف برد تست بیزر بگیر ببین پایه ها دچار شکستگی نشده باشه من یک مورد اینجوری داشتم بعد اگه نبود معمولا یه مقاومت فیوزی در همون ابتدای کار هست اون رو هم پیدا وبررسی کن بین دو عدد اون مقاوت با حرفrمشخص شده مثل4r7که میشه4.7اهم سعی کن توی اون رنج اهم جایگزین کنی میشه بجاش سیم کشید ولی کار درستی نیست دفعه بعد که این اتفاق یعنی اتصالی پیش بیاد قسمت های بیشتری اسیب میبینه

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سلام خدمت دوستان.عدم شناسایی فلش عموما چند تا دلیلی داره.اینها در شرایطی میگم که در هیچ جایی شناسایی نمیشه.وقتی ولتاژ به قطعات فلش ولتاژ کاری نمیرسه.که احتمال داره از مقاومت های ورودی باشه.یا ic controler usb سوخته باشه که خیلی وقت ها داغ هم نمیکنه تا مشخص کنه.و دلیل بعدی قطعی در پایه clock میباشد.ای پایه معمولا با یه مقاومت کم به ic controler وصل میشه و در اکثر مواقع این مقاومت آسیب میبینه.

villy

کاربر
2009-04-09
20
32
با سلام خدمت کلیه اساتید شما در نهایت نکفتید باید به چه شکل مشکل رو حل کرد

zxcvbn6990

کاربر
2013-06-02
135
273
درود دوست عزیز
سلف ها ومقاومت فیوزی فلش را چک کنید

بالا