آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن هارد مکستور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Farsl-lad

کاربر
2013-04-06
5
14
سلام جیگرم
من فکر کنم چون شما مدت زیادی هست که از هارد استفاده نکردید احتما لا هد هارد و یا موتور هارد جام کرده درش را باز کن و یکم با دست تکونش بده تا روان بشه. بازو حرکت هد را هم با روغن چرب کنید تا روان تر کار کند.

مگه داخل هارد خلا نیست ؟

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM
نه خلا نیست هوا باید باشه چون هد هارد توسط بازو حرکت می کنه بازو هم توسط یک میزان برقی که بهش داده می شه کار می کنه هوا تا ان جا که من می دونم توسط یک ***** وارد هارد می شه و سپس در بازو تولید جرقه می کنه و بازو هد هارد به پایین و بالا می رود

coling

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-03-31
66
101
ایران
نه خلا نیست هوا باید باشه چون هد هارد توسط بازو حرکت می کنه بازو هم توسط یک میزان برقی که بهش داده می شه کار می کنه هوا تا ان جا که من می دونم توسط یک ***** وارد هارد می شه و سپس در بازو تولید جرقه می کنه و بازو هد هارد به پایین و بالا می رود
اینایی که میگید پایه علمی داره:busted_red:
توصیه میکنم هارد باز نکنید وروغن هم جاییش نزنید چون .....میره
هارد باید داخل کلین روم باز بشه

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM
اینایی که میگید پایه علمی داره:busted_red:
توصیه میکنم هارد باز نکنید وروغن هم جاییش نزنید چون .....میره
هارد باید داخل کلین روم باز بشه
بله در فضای باز نباید باز شود در اتاق کلین باید باز کنید اتاقش مخصوص هست البته بعضی از افراد انجمن تو حمام خشک هم باز می کنند آن هم خوبه.
در رابطه با روغن هم من که نگفتم روغن موتور توتال و ماشینی بریز روغنش مخصوص هست خیلی هم گران هست مثل باقیه روغن ها نیست کسانی که مواد شیمیایی و ازمایشگاهی دارند می دونند چیه اثر پاک کنندگی قوی هم داره. من خودم 50 سی سی از آن را 30 هزار تومان می خرم. اسمش فکر کنم lmd باشه یک چنین اسمی داره تعمیر کار هیا موبایل بعضی هاشون ازش استفاده می کنند.

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM
بله اقا در داخل هارد هوا هست اگر شک داری هارد را بنداز تو آب و بعد دربش را باز کن می بینی دیسک ها تمومش اب مالی شده است. در ضمن دیسک هارد خیلی قشنگه و براقه مثل آینه می مونه. اگر هارد خراب دارید ازش استفاده بهیه کنید از دیسکش می شه به عنوان یک اینه استفاده کرد. من خودم موتور هارد رابهش یک پروانه نصب کردم و ولتاژ 5 ولت بهش دادم تابستان ها خیلی باد خنک می زنه. خیلی هم دورش بالا هست من چنین پنکه ای در هیج جا ندیدم دم خودم گرم که فکر خوب می کنم و از هارد های خراب استفاده بهینه می کنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا