آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مودم ZYXEL DEL 1201-T10A/B

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
آیا حهت این خازنی رو که علامت زدم رو درست نصب کردیه؟ باتوجه به علامت + کنار اون عرض می کنم

مشاهده فایل‌پیوست 171297

سلام مجدد
آقا شرمنده بنده زود جواب دادم اون + ی که روی برد هست معلوم نیست برای این خازن هست یا برای چیز دیگریست ، شما خازنی که دورش قرمز کشیدید رو بکشید بیرون از مدار تا بهتر پایه های روی مدار معلوم بشه و یه عکس مجدد بفرستید ، یقینا اگر جهت خازن برعکس بود یا باد می کرد یا می ترکید ولی باز هم برای اینکه با این مشکل مواجه نشید اون کاری که گفتم رو انجام بدید .

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
کاش دقت میکردین این جای یک خازن دیگه هست که در مدلهای دیگر استفاده میشود و روی برد جای خالی دارد

تعریف نشدن قطعه در مدار و گذاشتنش هیچ تاثیر مخربی نداره مگر اینکه مقدار رو اشتباه بزارید .

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم

sogolme

کاربر vip
کاربر
2010-01-17
127
256
تنکابن
۲۰۲۰۱۱۱۱_۱۷۰۴۰۵.jpgشماره ایسی ها RT82958H هست

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
سلام.
اگه فقط و فقط روی ای سی فلش ولتاژ ندارید[hide] با منبع ولتاژ 3.3 رو برای این ای سی تامین کنید ببینید چطور میشه،ولتاژ اعمالی و تغذیه[/hide] مودم همزمان باید فعال بشه.

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام

دوست عزیز اگر نمی خواهید صدمه ای به فایل فلش مودم یا باعث سوختن خوده ای سی فلش یا ای سی رم یا سی پی یو شوید قبل از اعمال ولتاژ3.3 به ای سی

[hide]
عیب را تفکیک کنید چون در صورت اتصالی و خرابی ای سی rt8295 به لوکیشن u7 و قطع نکردن مسیر مربوطه به قطعات بالا صدمه وارد میکنید

این مودم ها به راحتی تعمیر می شوند فقط مراحل زیر را به دقت انجام بدید
جهت خلاصه نوشتن و راحت پیدا کردن قطعه مربوطه من فقط شماره لوکیشن قطعه را می گم
وظیفه تامین ولتاژ 3.3 ای سی فلش به عهده پایه 3 ای سی u7 هست که از طریق یکسری قطعه این ولتاژ را به ای سی رم و سی پی یو و ای سی فلش و چند قطعه دیگه می رساند
بیشترین خرابی این مودم مربوط به خازن ها مخصوصا 220 میکرو و ای سی های u7 و u6 و فیوزها ی FB می باشد برای اینکه مطمئن بشید مشکل از کجاست
مجددا خازن های مربوطه را تعویض کنید چون خازن های جدید هیچ کیفیتی ندارند و خرابیشون زیاده
شما مسیر 3.3 ولت را با بیرون آوردن سلف L20 قطع کنید و سپس مودم را روشن کنید ببینید ولتاژ مربوطه روی پایه 3 ای سی میاد یا نه
ضمنا پایه 3 ای سی u7 با منفی روی تست اهم باید مقدار 265 اهم باشه
خازن c123 که روبروی پایه 3 ای سی هست زیاد اتصال میشه این خازن از یکطرف با پایه 3 متصل هست چک شود
مراحل را به دقت انجام داده و اعلام نتیجه کنید حتما خازن ها را مجددا تعویض کنید

[/hide]
موفق باشید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز
روند تعمیرات مودم به کجا رسید لطفا نتیجه کار را گزارش دهید

سپاس

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم
سلام
موارد اساتید را انجام بدید و اگر به نتیجه ای نرسیدید یک راه دیگر هست که می توان مشکل را زود فهمید .

sogolme

کاربر vip
کاربر
2010-01-17
127
256
تنکابن
سلام

دوست عزیز اگر نمی خواهید صدمه ای به فایل فلش مودم یا باعث سوختن خوده ای سی فلش یا ای سی رم یا سی پی یو شوید قبل از اعمال ولتاژ3.3 به ای سی

hidden content may not be quoted
موفق باشید
درود بر شما و سپاس از توضیحات خوبتون -چند روزی در دفتر کارم نیستم و در اولین فرصت موارد رو بررسی و اعلام نتیجه میکنم

sogolme

کاربر vip
کاربر
2010-01-17
127
256
تنکابن
سلام

hidden content may not be quoted
موفق باشید
هر سه خازن عوض رو عوض کردم با تعویض ایسی u7 ولتاژ 3.3 روی ایسی فلش اومد و با زدن کلید پاور چراغ های اینترنت و wps یک لحظه روشن میشدند و خاموش میشدند و ولتاژ خروجی ایسی فلش نیز نبود با تعویض ایسی u6 چراغهای اینترنت و wps به صورت چشمک زن شدند و همچنان مشکل حل نشده

بالا