آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ dell 5010 بعد از زمین خوردن

eric37167

کاربر
2011-12-13
20
68
دوست عزیز شما کاملا باید از لحاظ وجود اتصالی در بورد مطمعن بشی
احتمالا همون پایه های رم به هم چسبیدن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه قطعات داغ نمی کنن و از وجود نداشتن شورتی مطمئن هستید ،بایوس رو پروگرام کنید .البته قبلش حتما بکاپ بگیرید و اگه مقدور هست از یه آی سی بایوس دیگه استفاده کنید .کلیه اتصالات و فلت ها و کابل ها رو با حوصله چک کنید .
موفق باشید .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست عزیز شما کاملا باید از لحاظ وجود اتصالی در بورد مطمعن بشی
احتمالا همون پایه های رم به هم چسبیدن

با تشکر
پایه ها را نگاه کردم با لوپ هم نگاه کردم خمیدگی یا اتصالی نبود . اگه ممکنه ولتاژ گیری قسمت هایی که باید باشه را از روی شکل راهنمایی کنید . با تشکر
IMG_20141012_121017.jpgIMG_20141012_121001.jpg

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست خوبم
اگه قطعات داغ نمی کنن و از وجود نداشتن شورتی مطمئن هستید ،بایوس رو پروگرام کنید .البته قبلش حتما بکاپ بگیرید و اگه مقدور هست از یه آی سی بایوس دیگه استفاده کنید .کلیه اتصالات و فلت ها و کابل ها رو با حوصله چک کنید .
موفق باشید .

با تشکر
اگه ممکنه آی سی بایوس را از روی تصویر مشخص کنید . طریقه پروگرام کردن هم باید آی سی بایوس را از برد خارج کنم و به همکاری که پروگرامر داشته باشه ببرم میشه . یا باید لپ تاپ رو هم ببرم . راستش تجربه ای در مورد پروگرام کردن ندارم . ( یک سوال در مورد پروگرام ای سی دارم . اگر به جای آی سی بایوس که خراب باشه یه آی سی بخرم و نصب کنم میشه ؟ یا آی سی که خریداری کردیم باید اول پروگرام بشه بعد روی برد گذاشته میشه یا خودش از کارخانه پروگرام شده میاد ؟ ) سپاس

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد پروگرام کردن هم می تونید قطعه رو با حوصله از برد جدا کرده و همراه با فایل بایوس توسط یکی از همکاران نسبت به پروگرام کردن آن اقدام بفرمائید .در مورد تعویض آی سی بایوس هم ،آی سی ها بصورت خام در بازار عرضه می شوند و پس از ابتیاع آی سی ،نسبت به نیازی که دارید با فایل مورد نظر پروگرام می کنید .در مورد ولتاژگیری هم مثل برد PC هست و همون نقاطی که برای ولتاژگیری استفاده می شوند در مورد لپ تاپ هم صدق می کند .مانند پین سوئیچ و سلف های اطراف CPU و همچنین بایوس و کریستال پل جنوبی با این تفاوت که مقادیر اندکی با PC فرق می کند ،همین .اگه مقدور هست عکس های با کیفیت و وضوح بالا بذارید تا هم قطعه بایوس مشخص بشه و هم نقاط مورد نیاز برای ولتاژگیری.
موفق باشید .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
و با تشکر . یک بار برد را تمیز کردم و بعد مثل سیستم pc که برای ریست به حالت کارخانه و کلین کردن با جدا کردن برق باطری بایوس را برعکس میگذاشتیم تابا اتصال کوتاه انجام بشه . همین کار رو کردم و الان سیستم روشن شد . ولی ویندوز بالا نیومد و خواستم ویندوز نصب کنم که هارد رو شناسایی نمیکنه . بعد با زدن کلید f12 برای تست قطعات . انجام دادم که به هارد که رسید به جای test results : runingیه چیز دیگه نوشت . امکان داره هاردش با ضربه خراب شده باشه ؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
خوشحالم که مشکل تا حدود زیادی مرتفع شده .شما هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید ببینید رو اون سیستم شناسائی می شه یا خیر ؟احتمال زیاد هارد کاملا متصل نشده .
موفق باشید .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست خوبم
خوشحالم که مشکل تا حدود زیادی مرتفع شده .شما هارد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید ببینید رو اون سیستم شناسائی می شه یا خیر ؟احتمال زیاد هارد کاملا متصل نشده .
موفق باشید .

با تشکر
با توجه به اینکه شاید خوب متصل نشده دوباره هارد را دراوردم و وصل کردم . این بار هارد شناسایی شد . موقع نصب ویندوز وقتی به قسمت انتخاب درایو رسید خواستم درایو ویندوز قبلی رو فرمت کنم حدود 20 دقیقه طول کشید . بعد برای نصب که باید تا 100 درصد پر بشه روی صفر درصد موند یک ساعت هم گذاشتم ولی روی همون 0 درصد موند . خاموش کردم و دوباره ایندفعه برای نصب ویندوز که به قسمت انتخاب درایور آمد هیچ درایوری رو نشون نداد . فکر نکنم هارد سالم باشه . با این حالت اگه هارد خراب شده میخوام یه هارد نو بگیرم . نظر شما چیست ؟ با تشکر

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا با استفاده از نرم افزارهای تست،هارد رو از نظر بدسکتور چک کنید .می تونید از سی دی های بوت هایرن یا آکرونیس استفاده کنید .به بخش تعمیرات هارد هم مراجعه و در صورت باقی بودن مشکل نسبت به خرید هارد اقدام نمائید .
موفق باشید .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
بعد از تعویض هارد با درخواست مشتری سیستم درست شد . با تشکر از تمامی همکاران .

بالا