آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ اچ پی مدل G62

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
پاسخ : رد: روشن نشدن لپ تاپ اچ پی مدل G62

سلام کسی نیست کمک کنه؟

با سلام و خسته نباشید
شرمنده یکم تاخیر داشتم
اگه اشتباه نکنم آی سی ec یک ای سی با حجم کم حدود 256 کیلوبایت که به عنوان آی سی سکوریتی استفاده می شه. بعضی از لپ تاپ ها این سکوریتی در یک آی سی جدا و وبعضی دیگر در همون آی سی بایوس ذخیره میشه
که اگه مادربورد دارای دو آی سی هست. باید هردوتا با هم پروگرام بشن. البته برای اطلاعات بیشتر از اساتید بپرس. اطلاعات من همین قدر بود :friendly_wink:
اگه باز سوالی بود در خدمتم

فایل رو برات آپلود کردم ببین مشکلت حل میشه

پیوست‌ها

• 1.7 مگابایت بازدیدها: 42

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام
گفته هاي دوست عزيز soh3il تا حدودي درست است ، براي اطلاعات بيشتر به اين پست مراجعه بفرماييد :
http://www.irantk.ir/irantk31977/
با سلام و تشکر بابت تکمیل اطلاعات
اینم توضیحی که تو اون لینک بود:

از نظر جایگاه قرار گرفتن آیسی بایوس می‌توان به این شکل تقسیم بندی کرد ، بایوس همیشه نزدیک به I/O می‌باشد ، در دستگاه‌های جدید به دلیل اینکه فعالیت I/O زیاد شده است قسمتی‌ از بایوس که مربوط به کنترل فعالیت‌های I/O می‌باشد را از بایوس جدا شده و در یک EP ROM جدا به نامه EC ذخیره میشود.
حال اگه بایوس در کنار S.B باشد پس حتما یک EC داریم که در کنار I/O می‌باشد ، در غیر این صورت بایوس در کنار I/O می‌باشد . همیشه در پروگرام کردن این نکته را در نظر بگیرید که اگه بایوس را پروگرام کردید باید حتما EC را نیز پروگرام کنید .

منبع : http://www.irantk.ir/irantk31977/#ixzz3Lwifu7pq

آخرین ویرایش:

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با عرض سلام مجدد به تمامی اساتید بزرگ
این لپ تاپ بالا که بایوس زده بودم راه افتاد و تموم شد.
ولی دیروز برام بر گردوند میگه دوباره تصویر نمیده
روشنش کردم دیدم تصویر نداره. خروجی VGS گرفتم که بصورت عکسی که میزارم شده. سوال من اینه بایوس زدن من باعث این حالت میشه
یا مشکل جدیده؟ آخه من به گرافیک سیستم کاری نداشتم. اون شخص میگه بعد تحویل فقط یبار روشنش کردم. تا دیروز که اینجوری شد!!
نظر شما چیه؟
با تشکر از همگی
WP_20141229_002.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام

دوست عزیز توی این عکس ایراد بر میگرده به دیسکانکتی چیپ گرافیک البته باز هم منتظر نظرات اساتید باشید

شما فعلا زیر چیپ رو یه شستشو بدید ببینید جواب میگیرید و همینطور قطعات اطراف چیپ رو بررسی کنید

موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده هم با نظر دوستمون hanirayan در مورد دیسکانکتی چیپ گرافیک موافقم .البته قبلش فلت ها رو کاملا بررسی کنید .اگه گرافیک بصورت اسلات هست ،جدا کرده و پس از تمیز کردن با دقت جا بزنید .حرارت چیپ رو هم بررسی کنید .شماره چیپ گرافیک رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام
میشه راهمای کنین ا کجا میشه تشخیص داد چه مادربوردی دو تا آیسی بایوس داره و دوم اینکه ایا فایل های این دو واسه پروگرام کردن با هم فرق داره؟

با سلام
میشه راهمای کنین ا کجا میشه تشخیص داد چه مادربوردی دو تا آیسی بایوس داره و دوم اینکه ایا فایل های این دو واسه پروگرام کردن با هم فرق داره؟

سلام..
با کسب اجازه از اساتید محترم..
در لپ تاپ فوق که برای بنده هم یه نمونه از اون را آوردن واسه تعمیر ، هم IC bios و هم IC ec هر جفتشون رو با یه نقطه رنگی سفید رنگ مشخص کرده بودن که خیلی تابلو بودن..البته اغلب لپ تاپ هایی که پیشم واسه تعمیر آوردن به همین شکل بوده ..

بالا