آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپتاپ msi gf63 بعد از قطع کردن کابل فلت lcd

jf1.23

کاربر vip
vip
کاربر
2016-02-06
13
5
سلام اساتید وقتتون بخیر و خدا قوت
من یک لپتاپ msi gf63 thin 10 scsr دارم که صفحه lcd اون در اثر ضربه شکسته و تصاویر رو دیگه درست نشون نمیده .ینی تصویر داشت فقط تصویر خراب بود.بعد باز کردن lcd و قطع کردن کابل فلت تصویر دیگه لپتاپ روشن نمیشه.یعنی هیچکار دیگه ای روی لپتاپ انجام ندادم که باعث روشن نشدن لپتاپ بشه فقط بخش مربوط به lcd رو باز کردم و کابل رو جدا کردم همین. خواستم از تجربه اساتید استفاده کنم و بپرسم علت چیه؟ و کلا برام سوال شده *آیا خراب بودن فلت تصویر لپتاپ یا عدم اتصال یک lcd به لپتاپ میتونه باعث روشن نشدن لپتاپ بشه؟* ممنون میشم راهنماییم کنید. صمناً کارای ابتدایی مثل ریست بایوس و ... رو انجام دادم و تاثیری نداشته و اینکه شارژر و باتری هم سالم هست.(این بخش سوالمو که توی ستاره گذاشتمو ممنون میشم حتما جواب بدید)

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
792
1,328
آیا خراب بودن فلت تصویر لپتاپ یا عدم اتصال یک lcd به لپتاپ میتونه باعث روشن نشدن لپتاپ بشه؟
سلام
در حالت کلی چنین چیزی متصور نیست و باعث ضرری نمیشه.

۱- آیا موقع جدا کردن و یا جاگذاری مجدد فلت LCD، لب‌تاپ روشن بود؟
۲- آیا از خروجی های دیگه هنگام اتصال به مانیتور خارجی تصویر دارید؟

jf1.23

کاربر vip
vip
کاربر
2016-02-06
13
5
سلام
در حالت کلی چنین چیزی متصور نیست و باعث ضرری نمیشه.

۱- آیا موقع جدا کردن و یا جاگذاری مجدد فلت LCD، لب‌تاپ روشن بود؟
۲- آیا از خروجی های دیگه هنگام اتصال به مانیتور خارجی تصویر دارید؟
نه موقع اتصال دوباره لپتاپ خاموش بود و حتی آداپتور هم متصل نبود..در خصوص بخش دوم هم اصلا لپتاپ روشن نمیشه که بخواد تصویری داشته باشه یا نداشته باشه...البته همین موردم امتحان کردم یعنی لپتاپ رو از طریق پورت hdmi به تلوزیون وصل کردم بازم روشن نمیشه (سوکت آداپتور هم سالمه و ولتاژ مناسب داره)

jf1.23

کاربر vip
vip
کاربر
2016-02-06
13
5
ببخشید در صورت وصل بودن باتری موقع تعویض lcd لپتاپ چه مشکلاتی ممکنه ایجاد بشه؟ ممکنه علت روشن نشدن سیستم این باشه؟

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام دوست عزیز
هنگام تعویض صفحه نمایش لپ تاپ یا قطعه ای از لپ تاپ اولین قدم جداکردن شارژر و باطری است . اگه باطری روی برد وصل بوده و کابل فلت ذره ای کج جا بزنید یا بکشید امکان سوختن ای سی تغذیه و io وجود داره اگه خوش شانس باشی و قطعه ای خراب نکرده باشی احتمال خرابی بایاس میتونه باشه
علاوه بر شارژر و باطری همیشه باطری 3 ولت روی مادربورد رو هم جدا کنید تا به چنین مشکلاتی روبرو نشید

آخرین ویرایش:

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
شما الان شروع کنید به ولتاژ گیری روی مادربورد لپ تاپ
ببینید ولتاژ های 3.3 و 5 ولت هستند اطراف جکlvds ببینید ولتاژ 19 ولت وجود داره . روی دکمه power ولتاژ 3.3 وجود داره

ahmad_janson

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-30
107
417
بندر انزلی
بعضی از مدلها که باطری داخلی دارند باید قاب پشتی لپ تاپ رو ببندید تا دستگاه روشن بشه . یه میکرو سوییچ با بستن قاب پشتی تحریک میشه .
این مورد رو هم تست کن

بالا