آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن شدن چراغOC بعد از چند دیقه جوشکاری ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
روشن شدن چراغOC بعد از چند دیقه جوشکاری ؟ دوستان راهنمایی کنید ابتدا از کجا شروع به عیب یابی کنم .:178::178::pig:

درود

عزیزم لااقل سوال معقولی مطرح کن حتی کلمات شما نصفه نیمه است !
اینجوری خدا هم سرگردون میشه کدوم دستگاهو برات درست کنه

دستگاه و مدل چیه ؟
ولتاژها در چه وضعیتی است ؟
تابحال چه کارهایی کردی ؟
درصورت امکان تصویری هم ارسال کن

سپاس

آخرین ویرایش:

سلمانی

کاربر
2014-12-18
40
100
استاد مدل چینی MMA
گاهی اوقات تک خال میزنی و گاه اوقات نصف الکترود آب میکنم چراغ oc روشن میشه تو آمپر 130 . 160 .

سلمانی

کاربر
2014-12-18
40
100
استاد غزال یه سوال ؟ چه ابزارهایی برای تعمیرات اینورتر جوش لازمه ؟
من یه دونه منبع تغذیه و هیتر دیجیتال و هویه و اهمتر دیجیتالی دارم . قطعاتمم دارم کم کم کامل میکنم
راستی اسیلوسکوپ واجبه ؟؟ یا نه.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد غزال یه سوال ؟ چه ابزارهایی برای تعمیرات اینورتر جوش لازمه ؟
من یه دونه منبع تغذیه و هیتر دیجیتال و هویه و اهمتر دیجیتالی دارم . قطعاتمم دارم کم کم کامل میکنم
راستیاسیلوسکوپواجبه ؟؟ یا نه.

درود
نیاز ضروری تعمیرکار فقط هویه و پیچ گوشتی و اهم متر آنالوگه ولی لوازم تکمیلی موجب تسهیل تعمیرات میشه لذا اسکوپ و هیتر و غیره نیاز ضروری نیست ولی اگه باشه بهتره.

سپاس

jandow

کاربر
2015-02-27
10
41
تهران
سلام و خسته نباشید
چرا کسی در مورد ایراد عنوان شده چیزی نگفت و راهنمایی نکرد
از استاد غزال خواهش میکنم عیب رو برطرف کنن تا هم من و هم باقی دوستان استفاده کنیم
باتشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,778
استاد عزیزسلام : در تعمیرات از اسکوپ فقط برای تست ماسف و igbt استفاده میشه ؟یا در تست دیگر قطعات هم استفاده میشه؟؟؟؟؟؟

درود

اسیلوسکوپ برای بررسی مشخصه های هر نیمه هادی از قبیل فت هم قابل استفاده است اما با این منظور کاربردی برای تعمیرکار نداره
درواقع اسکوپ مانند مولتی متره با این تفاوت که شکل و شمایل ولتاژ و جریان و فرکانس را قابل مشاهده میکنه

مثلا ولتاژی که با ولتمتر 10 ولته ممکنه بصورت مربعی یا سینوسی یا دندانه اره ای و غیره با فرکانس کم یا زیاد باشه که با اسکوپ دیده میشه .

اسیلوسکوپ استفاده چندانی برای تعمیرکار نداره و غالبا دست و پا گیره اما در موارد بسیار نادر که با عیب پیچیده مواجه بشی کمک زیادی میکنه
تعمیرگاه من حتی برای دستگاههای صنعتی و پزشکی ، سالی یکبار هم نیاز به اسکوپ نداره اما برای تحقیقات خودم اسکوپ مهمترین دستگاهه و بدون اسکوپ تقریبا کور و ناتوان هستم.

ابزار تعمیرگاه بسیار مهمه اما ابزار ضروری تعمیرکار الکترونیک برای 80 درصد از کارها فقط هویه و آچار ( پیچ گوشتی و انبردست و... ) و مولتی متره

و ابزار گرانقیمت فقط برای تعداد بسیار ناچیزی از کارها و همچنین برای فریب دادن مشتری موثره .

سپاس
سپاس

آخرین ویرایش:
بالا