آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

روشن شدن دستگاه لحظه اول جوش ضعيف بعد بدون جوش

turaj afshar

کاربر vip
کاربر
2010-02-28
36
23
سلام به همه اساتيد عزيز
دستگاه جوش سه مداره هست در لحظه اول خروجي 80 ولت دارم وقتي جوش ميزنم يه لحظه ميزنه بعد قطع ميكنه تو خروجي هم ولتاژ صفر ميشه باروشن خاموش كردن دستگاه ولتاژ خروجي نمياد بعد گذشت يه مدت ولتاژ خروجي دوباره مياد ،،،، از مدار پايين رله ها سالم مقاومتهاي ntc سالم و ptc سالم رنج مقاومت ptc 11 اهم هست بعد irfz24 سالم از خازنها سه تا 460 نشون ميده سه تا 400 نشون ميده با خازن سنج اندازه گرفتم تو لحظه اول ولتاژ 291 ولت نشون ميده ولتاژ 24 دارم از رگلاتور ولتاژ 12 ولت دارم از ماسفت همه سالم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,068
IRANTK
سلام به همه اساتيد عزيز
دستگاه جوش سه مداره هست در لحظه اول خروجي 80 ولت دارم وقتي جوش ميزنم يه لحظه ميزنه بعد قطع ميكنه تو خروجي هم ولتاژ صفر ميشه باروشن خاموش كردن دستگاه ولتاژ خروجي نمياد بعد گذشت يه مدت ولتاژ خروجي دوباره مياد ،،،، از مدار پايين رله ها سالم مقاومتهاي ntc سالم و ptc سالم رنج مقاومت ptc 11 اهم هست بعد irfz24 سالم از خازنها سه تا 460 نشون ميده سه تا 400 نشون ميده با خازن سنج اندازه گرفتم تو لحظه اول ولتاژ 291 ولت نشون ميده ولتاژ 24 دارم از رگلاتور ولتاژ 12 ولت دارم از ماسفت همه سالم
با سلام
چراغ oc در زمان قطع شدن خروجی روشن میشود؟

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,115
یا رله ۳۰ آمپر روی برد تغذیه خرابه یا ولتاژ ۲۴ روی رله نمیره و نگرفتن کنتاکت رله باعث گرم شدن ptc میشه و به علت بالا رفتن مقاومت ptc ولتاژ تغیه ورودی روی ptc افت میکنه و دستگاه خاموش میشه و اگه در زمان قطع کردن دستگاه دست به ptc بزنید گرمه و حرارت داره و پس از سرد شدن مجدد اجازه روشن شدن به دستگاه میده

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,115
اگر رله فرمان بگیره باید ولتاژ دی سی خروجی بین ۲۸۰ تا ۳۰۰ ولت باشه اگر کمتر از این بود معنیش اینه که رله فرمان نگرفته یا کنتاکت آن خراب است یا ۲۴ ولت قطع است یا ماسفت فرمان وصل رله مشکل داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gameof
بالا