آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: رفع مشکل منبع تغذیه ۰تا ۳۵ ۳ آمپر مجله الکتور(بخت آور)

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60
درضمن رفیقم طراح و سازنده ی زبده ایی هستش این رو به من داده تا من بتونم عیب یابی کنم و سر از عملکرد کل مدار در بیارم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
درود

بزرگوار اینکه شما طراحی کرده باشی یا دیگران
اوراقی بوده ، انباری بوده ، یا قابل استفاده ؟
اظهارات متعلق به شماست یا دوست شما ؟
در این حالات مختلف مسیر تعمیر و عیب یابی ، تفاوت از زمین تا آسمان است .
متاسفانه گزارشات شما شدیدا متناقضه
ابتدا در پست ۳۴۰ تاپیک زیر فرمودید
https://www.irantk.ir/threads/37235...-30-ولت-3-آمپر?p=574622&viewfull=1#post574622

و اظهاراتی که مدام در حال تغییر است و تکلیف پاسخگو نامعلوم
عزیز گرامی به عرایضم توجه نفرمودی که اگر طراحی شما باشه ازآنجاکه قادر به رفع عیب نبودید لذا توانایی شما بابت طراحی ضعیف خواهد بود و باید به اصل طرح تردید بشه که اساسا نقشه صحیح است یا نه؟
اما اگه طراح زبده ای طراحی کرده احتمال صحت نقشه تقویت میشه و
اگه قبلا استفاده شده تردید بر صحت نقشه بکلی منتفی میشه و باید قطعه معیوب جستجو بشه.
لذا شما هر چند طراح ضعیفی هم باشید باید بدانید که مسیر عیب یابی در حالات فوق بکلی دگرگون و متفاوت میشه.
فلذا سردرگمی مخاطب و راهنما ، موجب ناکامی شما خواهد شد و بنابرین شایسته است گزارش را با دقت بیشتری تنظیم فرمایید تا پاسخگو از حقایق مورد نیاز مطلع بشه و استنباط متناقض و یا غیرواقعی نکنه.

سپاس
احسنت

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
برادر من حالا شما سخت نگیر بجای کمک کردن جنگ اعصاب راه میندازید چه فرقی میکنه حالا از انباری اورده باشم یا کسی بهم هدیه داده باشید یا از کسی خریده باشم یا خودم ساخته باشم درکل من به مشکل این چنینی برخورد کردم و تابحال ازمایشات زیر را انجام دادم
۱آزمایش هایی که‌گفتید که تغییر حاصل نشد
ترانزیستور های قدرت دانه به دانه کنترل شد نه نشتی داشتن و نه اتصال کوتاهی و سیم ها متصل بودند
۲کلیه دیود ها و مقاومت ها تست شد سالم بودند خازن ها هم سالم بودن
۳ آیسی lm723 دیروز خریدم
ولتاژ ورودی به بیس ترانزیستور اول یعنی ۲۴۱c متناسب با تغییر ولوم ‌تغییر کم میکنه مثلا از ۴۰ ولت تا نهایت ۲۹/۹ ولت یعنی مقاومت کمتر کمتر میزارم نهایت میشه ۲۹/۳ ولت
آپ آمپ ها رو الان عوض میکنم نتیجه را میگم

همکار گرامی

برای کسی که از دور داره شماره کمک میکنه اولا برای شما از وقتش گذشته و همچنین خیلی برای تعمیرکار مهمه که دستگاه تا قبل از اینکه به دست شما برسه در چه وضعیتی بوده من همیشه در تعمیرگاهم اولین سوالم از مشتریم این بوده وشما میبایست کامل گزارش کنید به این دلیل که اولا ما هیچ ذهنیتی از مدار شما نداریم و نمیدانیم نقشه مدار به چه صورتی است چه تغییراتی ایجاد شده و آیا از ابتدا کار نمیکرده طرف گذاشته کنار یا اینکه نه و ...

برای اینکه دستگاه شما مورد تحلیل و بررسی قرار بگیره کاملا باید به نحوی گزارش بدید که مدار در ذهن ما قابل لمس باشد که بتوانیم به شما کمک کنیم.
امیدوارم که منظورم رو رسانده باشم.
و همه ما اینجا هستیم برای برطرف کردن مشکل شما پس کمی خوش بیان و برخورد باشید.

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
برادر من حالا شما سخت نگیر بجای کمک کردن جنگ اعصاب راه میندازید چه فرقی میکنه حالا از انباری اورده باشم یا کسی بهم هدیه داده باشید یا از کسی خریده باشم یا خودم ساخته باشم درکل من به مشکل این چنینی برخورد کردم و تابحال ازمایشات زیر را انجام دادم
۱آزمایش هایی که‌گفتید که تغییر حاصل نشد
ترانزیستور های قدرت دانه به دانه کنترل شد نه نشتی داشتن و نه اتصال کوتاهی و سیم ها متصل بودند
۲کلیه دیود ها و مقاومت ها تست شد سالم بودند خازن ها هم سالم بودن
۳ آیسی lm723 دیروز خریدم
ولتاژ ورودی به بیس ترانزیستور اول یعنی ۲۴۱c متناسب با تغییر ولوم ‌تغییر کم میکنه مثلا از ۴۰ ولت تا نهایت ۲۹/۹ ولت یعنی مقاومت کمتر کمتر میزارم نهایت میشه ۲۹/۳ ولت
آپ آمپ ها رو الان عوض میکنم نتیجه را میگم

دوست عزیز
گویا شما تازه وارد انجمن شدید و با فضای انجمن و بخصوص روحیات و منش استاد غزال گرامی آشنایی ندارید. توصیه بنده اینه که گام به گام با استاد غزال جلو برید، اگه مو به مو به توصیه های ایشون عمل کنید، مطمئن باشید با کمترین خسارت و کمترین تعویض قطعه به نتیجه مطلوب میرسید.
موفق باشید

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
توصیه همیشگی استاد اینه که هیچ قطعه ای رو بی دلیل تعویض نکن. پس اگه به مدار دست نزدی - که البته زدی- بیشتر از این دست نزن و چیزی رو تعویض نکن تا استاد راهنمایی کنن.

ALIREZA AA

کاربر vip
کاربر
2014-04-01
55
60
ترانزیستورtip41c با BD241c جایگزین شد تغییر حاصل نشد

بالا