آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: رفع عیب شطرنجی شدن تصویر در انواع کارت گرافیک

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
به نظر بنده در صورت استفاده از روغن لحیم و مایع فلکس و یا خمیر فلکس با هر کیفیتی که در موارد مختلف استفاده میشود حتما باید با تینر فوری مرغوب یا اسپری خشک ، کاملا و با دقت فراوان شستشو شود و در چیپ ها هم بهتر است بعد از شستشو از پمپ باد استفاده کنند تا حسابی رطوبت و ... خارج شود
موفق باشید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
اقای اکبری راس میگه
امکان داره چیپ معیوب بشه
از دوست عزیزم به خاطر توضیحاتشون هم سپاس گذارم
ولی بنده به شما یک روش خیلی اسون تر معرفی میکنم که در این روش ،کار خیلی تمیز و محکم در میاد به طوری که نتیجه کار رو با همکارای دیگه مقایسه میکنم کار من خیلی شیک تره . بهشون گرافیک و یا مادربردی که هیت دادم رو نشون میدم . هر کی میبینه میگه این که اصلا تا حالا دست نخورده
اگه با این روش هیت دادی کارت دیگه مرجوع نمیشه
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=30233&page=2
ابتدا گرافیک رو این هیتر دستی قرار دهید . بعد از 5 الی 7هفت دقیقه دیگه کل برد داغ میشه
فلکسی مرغوب رو بفرست روی چیپ و زیر چیپ
ضامن یا کلاهک روی دسته هیتر رو بیار . ( همون جایی که هوای گرم ازش بیرون میاد )
اون موقع شما گرما رو روی 350 تا 450 بگذارید ( درجه بستگی به تجربه و اندازه چیپ و کیفیت برد شما دارد )
حلا باید قشنگ 50 تا دور باید زیر یک دقیقه دقیقه بگیری
سعی کنید گرما رو روی چیپ نگیرید - گرما رو از بغل به سمت زیر چیپ هدایت کنید
نکته بعدی رو که میخام بگم بار اول روی اوراقی تست بکنید . چیپ بعد از اینکه یک دقیقه گرما بش دادید تمام پایه هاش زنده میشن . اون موقع با یه یک پنس چیپ رو به اندازه یک میلی متر به سمت چپ یا راست حرک بدید.. این کار رو در دو گوشه چیپ انجام بدید
در ادامه میتونید جاهایی که میدونید قلع مردگی دارن رو احیا کنید . فقط یادتون باشه روی خازن ها . کریستال ها و رام ها(مربع های سیاه رنگ ) اصلا هیت نگیرید
بعد دو تا هیتر رو خاموش بکنید و بعد از سرد شدن با تینر فوری بشورید
100 درصد اسون . 100 درصد جواب میگیری
یه بنده خدایی از دبی جنس میاره بیش از 100 تا گرافیک DDR2 براش زنده کردم

ممنون امروز از روشتون استفاده کردم و جواب گرفتم.فقط میخواستم بپرسم منظورتون از روغن فلکسی همون خمیر فلکسیه؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
ممنون امروز از روشتون استفاده کردم و جواب گرفتم.فقط میخواستم بپرسم منظورتون از روغن فلکسی همون خمیر فلکسیه؟
با درود
فکر کنم منظور مهندس گرامی ما ،همان مایع فلکس است
البته نکته مهم این است که باید مرغوب باشد تا کار تمیز و درست پیش برود
ولی این را همیشه در نظر داشته باشید کار اصولی ریبال کردن با bga است و همچنین این را نیز در نظر داشته باشید که آن قطعه ارزش این کار را داشته باشد
موفق باشید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
با درود
فکر کنم منظور مهندس گرامی ما ،همان مایع فلکس است
البته نکته مهم این است که باید مرغوب باشد تا کار تمیز و درست پیش برود
ولی این را همیشه در نظر داشته باشید کار اصولی ریبال کردن با bga است و همچنین این را نیز در نظر داشته باشید که آن قطعه ارزش این کار را داشته باشد
موفق باشید

مایع فلکس مرغوب چه خصوصیتی یا چه مارکی دارد؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
asahi فکر کنم بهترینه البته اگه دوستان مارک دیگه ای هم دارن معرفی کنن اشنا بشیم ممنون میشم
با درود
درست است . البته چون کار ما زیاد است باید به قیمت نیز توجه کنیم که فکر کنم موردی که اشاره کردید مناسب است
البته مارک زیر نیز بسیار بسیار عالی است ولی به خاطر قیمت بالای آن باید در مواردی استفاده شود که ارزشش را داشته باشد
نمونه آن را میتوانید از فروشگاه انجمن مشاهده فرمایید
http://www.merqc.com/products/view/6918
موفق باشید

بالا