آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

راه برويد تا تلفن همراهتان شارژ شود

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
به نقل از فارس ، يك شركت مبدع تكنولوژی های جديد ، فناوری جديدی را طراحی كرده است كه انرژی حاصل از حركت های روزانه را به انرژی برای شارژ تلفن همراه تبديل می كند.m2e-power.jpg

شركتMotion 2 Energyكه در اصل برای طراحی تكنولوژی های جديد در اين حوزه فعاليت خود را آغاز كرده است مراحل پايانی اين فناوری جديد را طی كرده و در آينده نزديك آن را به بازار وارد خواهد كرد.
در اين تكنولوژی جديد سيستم مبدل طراحی شده در تلفن همراه انرژی حاصل از حركت بدن مانند حركت دستان هنگام راه رافتن را به انرژی مورد نياز باطری تلفن همراه تبديل می كند تا بدين وسيله تلفن همراه به خوبی شارژ شود.
مخترعان اين طرح بر اين اعتقاد هستند كه تكنولوژیM2E در ازای هر 6 ساعت فعاليت بدنی مانند راه رفتن، شنا كردن و يا دويدن انرژی لازم برای 30 تا 60 دقيقه صحبت دائم با تلفن همراه را تامين كند.
ديويد رو، مديرعامل اين شركت تكنولوژيكی در توضيح اين فناوری گفت: بيش از 3 ميليارد تلفن همراه در جهان وجود دارد كه تمامی آن ها نياز به شارژ شدن و اتصال به برق دارند كه شارژ شدن آن ها گاها به مشكل اساسی براي كاربران تبديل می شود اما با اين تكنولوژی جديد كه نوعی تكنولوژی سبز نيز محسوب می شود اين مشكل كاربران حل می شود.
وی افزود: در تلاش هستيم تا اين فناوری جديد را را برای ساير دستگاه ها مانند پليرها نيز طراحی كرده و بسازيم
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeb12
بالا