آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

راه اندازی mms تلفن همراه هیچ محدودیتی برای اپراتورها ندارد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,776
29,843
ایران
2008Gooshi40.jpg


سرانجام پس از 17 ماه توقف، سرویس MMS تلفن همراه آماده بهره برداری است و راه اندازی آن برای اپراتورها هیچ محدودیتی ندارد.
MMS یا پیام کوتاه چندرسانه ای که امکان ارسال مالتی مدیا را از طریق شبکه تلفن همراه امکانپذیر می کند، قرار است این هفته از سوی اپراتور دوم تلفن همراه ( ایرانسل ) ارائه شود.
مدیر کل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات در این باره به خبرنگار موبنا گفت: شرایط اپراتور دوم برای ارائه سرویس MMS تلفن همراه در حال ارزیابی است و طبق پیش بینی های انجام شده، تایید این شرایط این هفته به اپراتور ابلاغ و اعلام خواهد شد.
محمدرضا فرنقی زاد ادامه داد: ایرانسل محدودیتی از لحاظ ارائه سرویس MMS به مشترکان خود ندارد و طبق آیین نامه ، می تواند به مشترکان خود سرویس دهد.
وی گفت: هر اپراتوری که آمادگی راه اندازی سرویس MMS تلفن همراه را داشته باشد،می تواند درخواست خود را به سازمان تنظیم مقررات ارائه دهد و سازمان پس از بررسی های فنی، اجازه بهره برداری از این سرویس را صادر می کند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران در خردادماه سال 87 وزارت ارتباطات را موظف کرد تا به منظور جلوگیری از تبادل داده ها و اطلاعات مغایر با قانون، شرع و اخلاق عمومی در سیستم MMS ، دستورالعمل تهیه سخت افزار، نرم افزار، تجهیزات لازم و سایر سازوکارهای مقتضی برای صیانت از فضای شبکه های اطلاع رسانی را به شرکت های طرف قرارداد صادر کند، تا پس از فراهم آوردن تمهیدات فوق و تایید این وزارتخانه، سرویس MMS راه اندازی و فعال شود.
این دستورالعمل سبب شد تا سازمان تنظیم مقررات ، تدوین آیین نامه MMS را با توجه به موارد مذکور در دستورکار خود قرار دهد که با وجود ضرب الاجل سه ماهه برای تدوین این ضوابط ، تاکنون این سرویس به مشترکان ایرانی ارائه نشده است.
طبق آیین نامه برخورد با مزاحمان ارسال پیام و تصویر MMS ، تلفن همراه شخص مزاحم در مرحله اول تا یک هفته، در مرحله دوم سه ماه و در نهایت برای همیشه قطع می شود.
همچنین به منظور جلوگیری از ارسال پیام و تصویر غیراخلاقی در تعهدنامه MMS تمهیداتی اندیشیده شده که براساس این آیین نامه مصوب ، مشترکان متعهد می شوند فقط از فضایی که در اختیار آنان قرار داده می شود، استفاده کنند.
براین اساس مشترکان تلفن همراه برای استفاده از این خدمات باید به ازای ارسال هر MMS ، هزار ریال پرداخت کنند.
 
بالا