آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راه اندازی فاز آزمایشی سرویس mms تلفن همراه در تهران و کرج

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,823
ایران
معاون وزیر ارتباطات از راه اندازی فاز آزمایشی سرویس MMS اپراتور اول برای تعداد محدودی از مشترکان در تهران و کرج خبر داد.
وفا غفاریان در گفت وگو با خبرنگار موبنا با تاکید بر اینکه "تدوین آیین نامه MMS تلفن همراه نهایی شده است"، اظهار داشت:با حل مسائل فنی امیدواریم که ظرف دو ماه آینده این سرویس در اختیار تمامی مشترکان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه "در زمان حاضر MMS به صورت آزمایشی در سطح تهران و کرج برای تعداد محدودی مشترک در حال سرویس دهی است"، اضافه کرد: پس از تست این سرویس، سازمان تنظیم مقررات از تجهیزات نصب شده اپراتور اول بازدید خواهد کرد و در صورت تایید آن ، این خدمت به مشترکان ارائه می شود.
به گفته غفاریان، تجهیزات شبکه اپراتور دوم تلفن همراه برای راه اندازی سرویس MMS تایید اولیه را گرفته است و به نظر می رسد این سرویس بزودی از سوی این اپراتور ارائه شود.
MMS یا پیام چند رسانه ای تلفن همراه ، امکان ارسال پیام های بدون محدودیت در اندازه و در نوع محتوا را در قالب عکس ، صدا و تصویر برای مشترکان تلفن همراه فراهم مي‌كند.
این سرویس از ابتدای سال گذشته از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی و با درخواست وزارت ارتباطات، به منظور جلوگیری از تبادل داده ها و اطلاعات مغایر با قانون، شرع و اخلاق عمومی متوقف شد تا دستورالعمل و ساز و کار مشخصی برای برای صیانت از فضای شبکه های اطلاع رسانی و حقوق مشترکان در استفاده از این سرویس تدوین شود.


clear.gif
 
بالا