آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: راه اندازی دوربین در فواصل دور نسبت به مرکز

uosefdadkhah

کاربر
2013-11-09
10
18
تیران
سلام خدمت دوستان عزیز
قرار است که در یک منطقه ی کارگاهی تعداد 50عدد دوربین راه اندازی کنم. اما از آنجا که منطقه به 5قسمت تقسیم میشه و در هر قسمت 10دوربین نصب میشه لذا کشیدن کابل از هر دوربین تا مرکز کنترل خیلی طولانی و مشکل هست. نظر خودم اینه که در هر منطقه دوربین ها را به یک DVR وصل کنم و بعد با یه فرستنده گیرنده اونها را بفرستم به سمت مرکز. اما با این حساب نمیدونم که آیا سیگنال هایی که از 5تا فرستنده به سمت گیرنده ی مستقر در مرکز میرسند با هم تداخل پیدا می کنند یا که نه؟ ضمنا فاصله ی دوربین های هر منطقه نسبت به هم از 100متر بیشتر نمیشه اما فاصله ی هر منطقه تا مرکز کنترل تقریبا حوالی 400متر هستش
از اساتید محترم خاهش میکنم نظرشون را در این مورد اعلام کنند. اگر هم راه دیگه ای به نظرشون میرسه اعلام کنند
متشکرم

nasers78

کاربر
2007-10-24
5
4
یک راه دیگه هم هست که شاید بهتر باشه
از دوربینهای آی پی وایرلس استفاده کن و در مرکز یک آنتن مرکزی قرار بده
بدینصورت می تونی تصویر تمام دوربینها را روی شبکه داشته باشی و از nvr برای ذخیره سازی استفاده کنی
فکر می کنم که برای تعداد پنجاه دوربین این روش به صرفه تر و کیفیت دوربین های آی پی هم خیلی بهتر از آنالوگ هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

uosefdadkhah

کاربر
2013-11-09
10
18
تیران
سلام جناب nasers78
حقیقتش من زیاد با دوربین های آی پی آشنا نیستم و کار نکردم. شما سایت یا که فایلی در مورد نحوه ی نصب این نوع دوربین ها سراغ ندارید؟
باز هم تشکر

nasers78

کاربر
2007-10-24
5
4
شما بهتره با یک شرکت که کار آن فروش دوربین مداربسته هست تماس بگیرید و ضمن خرید از آنها برای نصب شما را راهنمایی می کنند
الان بیشتر شرکتهای بزرگ برای همکاران خودشان انواع کلاس آموزش نصب دارن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
بهترین را همان کابل کشی هستش و استفاده از dvr64 ,کانال.

حتما از سیم مسی ,هم مغز و هم شیلد استفاده بشه.هم کنترل کردن راحت میشه و هم هزینه .
ضمن این که درد سر های انقال تصویر و اختلالات رو هم نخواهید داشت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

hamidhaghrah

کاربر
2014-12-08
1
1
سلام دوست عزیز .
شما میتونید به چند روش ( جز کابل کشی برای هر 50 تا دوربینت ) پروژه ات رو انجام بدی :
1) میتونی دوربین های بیسیم بزاری و یا اینکه دوربین هات رو بیسیم کنی ( هم میتونی از دوربین های IP و یا Analog استفاده کنی / هر دو رو میشه بی سیم کرد )
2) میتونی دوربین هات رو با سیم بزاری که اونم برای راحتی کار دو روش داره :
الف ) میتونی از ویدیو بالن استفاده کنی و از کابلهای چند زوج استغاده کنی , به این صورت هستن که مثلا یه کابل ده زوج خریداری میکنی و ده تا از دوربین هات رو به وسیله ی همون یه کابل انتقال میدی و بقیه رو هم همینطور .
ب ) میتونی از مولتی پلکسر استفاده کنی که مدلهای مختلف داره و واسه شما مولتی پلکسر با خروجی کواکسیال پیشنهاد میشه , به این صورت هستش که شما به دستگاه مولتی پلکسر ده کانال میخری و میزاری پیش دوربین هات و تصویر ده تا دوربینت رو با یه کابل کواکسیال واست انتقال میده به هرجایی که دوست داری

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

uosefdadkhah

کاربر
2013-11-09
10
18
تیران
سلام و تشکر جناب hamidhaghrah
در گزینه ی یک که دوربین بی سیم را معرفی کردید یعنی دوربین به غیر از فیش آداپتور دیگه کابلی برای سیگنال نداره؟ یعنی خود دوربین تصویر را با آنتن به سمت گیرنده میفرسته؟ یا جور دیگه ای هست که من اطلاع ندارم؟
آخه اینجا یه مشکل هست و اون اینه که بین دوربین ها و مرکز کنترل موانعی مثل چندتا ساختمان وجود داره که فک میکنم روی ارسال و دریافت سیگنال تاثیر یذاره، البته چون دوربین تحت شبکه کار نکردم اطلاع دقیقی درباره ی صحت این حرفم ندارم
در گزینه ی دوم هم که استفاده از سیم کشی را معرفی کردید باز چونکه فاصله ی دوربین ها از هم تقریبا 100متر هست و مکان سیم کشی ها هم صعب العبور هست فکر می کنم گزینه ی مناسبی نباشه
باز هم دوستان اگر پیشنهادی دارند ممنون میشم راهنماییم کنند

irprodesigne

کاربر
2012-04-06
1
0
سلام شرمنده وقت نیست کامل توضیح بدم تماس بگیر در خدمتم
09155320242

بالا