آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: راهنمای حل مشکلات متداول در مورد مودم

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
میتونید وقتی یک ضربدر میان نتورک و اینترنت بود... بر روی ضربدر کلیک کنید ..یک سری عیب یابی سیستم بصورت خودکار انجام میدهد

بعد آن علامت ضربدر رفع میشود

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
شاید برخی از دوستان اتفاق افتاده
قطع و وصل مکرر اینترنت
وصل نشدن نت
ضعیف بودن ولتاژ ها

این یک علت مانیکی داره و اون چیزی نیست به جز خرابی کلید on/off مودم
با وجود این که چراغ ها روشن هست
برخی اوقات میز چراغ ها قطع و وصل می کنند
داخل کلید به علت سولفاته شدن کلید به خوبی کنتاکت هایش بهم نمی چسبد

شما می توانید این کلید را از پشت برد دو پایه اش را به هم جامپر کنید
خرابی کلید خیلی - خیلی زیاد هست و به چشم نمیادش
در ضمن اگر میگویید یکسره میشود خب یکسره شود - مودم وسیله ای است 24 ساعت به برق هست
اگر قصد خاموش کردن داشتید آداپتور ش از برق بیرون بکشید

البته میتوانید کلید را تعویض نمایید - ولی اگر کلید در اختیار نداشتید - یا قصد هزینه کردن نداشتید - بهترین کار این است که یکسره شود

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
8.jpg

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
من برای تمام مشتریانم حتی کسانی که مودم آک بند برای تنظیم کردن میاورند این توصیه را میکنم

دقت کنید که پین ها را اشتباه نزنید

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
اما در اینجا قصد دارم در مورد یک معضل بنام فیک - تقلبی بودن مودم بخصوص مارک tp-link اطلاعاتی با شما اساتید و سروران در میان بگذارم

متاسفانه معضل جنس های تقلبی سال هاست با آن دست و پنجه نرم میکنیم
از تلویزیون تا ماشین ریش تراش----------- ------- قطعات الکترونیکی که خودش داستانی دارد

اینجا بحث مودم را ذکر میکنم

مودم tp-link در اصل چین است شکی نیست..ولی خب اکثر بازار رو به خود اختصاص داده به خاطر قیمت مناسب
مدتی است مودم tp-link به بازار وارد کرده اند که بسیار از نظر سخت افزار پایین است.. و اینکه بیشترین طول عمرش یکسال نیست

این مودم ها بر اساس قیمتی که دوستم یکی از وارد کنندگان قطعات است گفته از چیزی نزدیک به 2 دلار است که حدود 50 هزار تومان اون موقع میشد و در بازار 450 هزار یا کمی کمتر میفروشند

متاسفانه مشتریان قیمت را که میشنوند میگویند فلان فروشنده منصف است شاید هم باشد اما احتمالا جنس اون هم تقلبی باشد زیاد است...

در ادامه با مقایسه مودم اصلی و تقلبی به شما کمک خواهیم کرد فریب ارزانی نخورید
البته شاید یکی هم گران تر از مدل اصلی بفروشد
2 دو تا 5 تا میشه کی به کیه !!!؟؟؟؟

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
مودم جدید از آنتن های مکعبی مانند و بلند تر از سابق به بازار وارد شده اند

پس به تقلبی بودن آن شک کنید...
آنتن مودم های اصلی tp - link در تمام مدل ها استوانه ای مانند و دارای یک گوی بر نوک دارد

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
یک نکته: اورجینال با همین آنتن نیز موجود است... ولی فونت- لوگو - مشخصات نوشتاری اورجینال است.... همچنین از مین برد بسیار خوبی برخوردار است... در تقلبی ها چیزی برای تعمیر وجود ندارد

یک برد بی روح --- با کمترین قطعه... همان مدل اورجینالش ببینید متوجه عرض بنده میشوید

samizbaz

کاربر
2014-02-04
251
279
در دومین دلیل - به لوگوی TP-LINK دقت کنید.... در تمام مدل ها از همین لوگو استفاده شده... ولی در تقلبی ها یک لوگو بهمراه tp-link هستش.....

بالا