آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

درخواست راهنمایی برای چراغ شارژی دیواری

Abbasat

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-11
4
1
36
سلام خدمت اساتید . وی مثبت و وی منفی یا همون خروجی ال ای دی ۴ ولت هست که با رنگ آبی مشخص کردم . بی مثبت و بی منفی ۸ ولت هست و وی سی سی ۴ولت هست که با رنگ قرمز مشخص کردم خروجی باید اندازه ۲تا ال ای دی حداکثر ۶.۴ ولت باشه . ممنون میشم کمک کنید

پیوست‌ها

• 157.7 کیلوبایت بازدیدها: 28

Abbasat

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-11
4
1
36
یک کلید قطع و وصل که به نخ وصله همراهش بود ولی نفر قبلی جدا کرده بود من نمیدونم کجا وصل بوده و ترانزیستور hc106d رو با bt139 عوض کردم و خازن ۵۰ ولت ۱۰۰ میکرو خراب بود عوض کردم الان باتری ها رو شارژ میکنه ولی خروجی ۴ولت بیشتر نداریم لطفا کمک کنید ممنونم

Abbasat

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-11
4
1
36
دوستان یک زحمت بکشید راهنمایی کنید ممنون میشم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
395
813
درود. ظاهرا برای استفاده شخصی می خواین تعمیرش کنین. بنابراین پیشنهاد می کنم کلا این برد بی کیفیت خازنی و ترانسلس را به همراه باتری(های) سربی قدیمی و بی کیفیت آن کنار بگذارید و کمی هزینه کنین و از دو باتری لیتیوم-یون 18650 و ماژول محافظ شارژ باتری لیتیومی 2 سل 4 آمپر استفاده کنین. اگر باتری های خوبی تهیه کنین سالها می تونین از دستگاه استفاده کنین(دست دوم تمیز هم پیدا کنین کفایت می کنه - از داخل باتری های معیوب لپ تاپ هایی که 18650 دارن هم میشه دو تا سالم پیدا کرد). یک آداپتور معمولی 9 تا 12 ولت نهایتا یک آمپر هم که که احتمال زیاد در دسترس هست برای شارژ باتریها کافیه. ماژول پیش گفته، باتریها رو در حد کنترل شده شارژ می کنه و هم از دشارژ شدن بیش از اونها و خرابیشون جلوگیری می کنه. جلوی اتصال کوتاه رو هم می گیره.
فقط لازمه سیم کشی کنید و یک جک آداپتور فلزی رو کار 5.5 میلی متر رو روی بدنه چراغ اضافه کنید. محل شارژ باتری ها و خروجی ماژول یکسان است (+P و -P) که توسط خود ماژول کنترل و مدیریت می شود. برای تنظیم دقیق ولتاژ خروجی در حدی که به LED ها فشار نیاد می تونین از یک مقاومت یک وات در مسیر +P و کلید قطع و وصل استفاده کنین. مقدار اهم مقاومت رو خودتون با کمک یه پتانسیومتر یک کیلو و ولت متر به دست بیارین تا ولتاژ به همون 6.4 ولتی که گفتین کاهش پیدا کنه. مقاومت رو تهیه کنید و بعد به LED ها سیم کشی کنید.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Abbasat

کاربر vip
vip
کاربر
2022-09-11
4
1
36
ممنون از شما بابت پاسخگویی. راستش واسه مشتری هست . لطفا در مورد پتانسیومتر توضیح میدید . نوع چراغ شارژی از این مدل هست

پیوست‌ها

• 163.5 کیلوبایت بازدیدها: 6

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
395
813
خواهش می کنم. می تونین از ماژول درایور و کنترل دور موتور یا دیمر LED دو آمپر (مدل 1803BK) که از روش تغییر عرض پالس یا PWM بهره میبره، استفاده کنین. ولومش رو شاید بشه با ولوم فابریک سیم کشی کرد تا ظاهر دستگاه هم خراب نشه. البته چون برای مشتری هست شاید زیر بار هزینه حدود صد و پنجاه تومن کل این قطعات نره.

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Abbasat
بالا