آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی جهت نصب سنسوری جهت نمایش سطح آرد داخل سیلو

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام وتشکر
  سیلو با بدنه آهنی هست وبه شکل مربع وارتفاع تقریباً7متر وعرض 1.5متر.داخلش هم تاریک وبسیار بسیار خاک داره.تا جایی که امکان داره نمیخوام سنسور با آرد در تماس باشه 

آخرین ویرایش:

میرچولی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-03
507
5,671
شهرستان سبزوار
سلام دوست عزیز شما میتوانید تعدادی گیرنده وفرستنده مادون قرمز را روبرویهم در یکطرف سیلو بافاصله یکسان(مثلا ارتفاع راتقسیم بر10 کرده و10عددگیرنده وفرستنده)نصب کرده وجریان هرکدام ازگیرنده هاراتقویت کرده به یک ال ای دی جهت نمایش ارتفاع وصل کنید.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام :11681:
جناب میر چولی اگه پست های قبلی را بررسی کرده باشین بعلت این که گرد وغبار داخل سیلو زیاده هست بنابر این نمیشه از سنسور هایی مثل فتوسل یا مادون قرمز استفاده کرد که در صد خطای بلایی داره .

ونکته دیگه اگه واقعا نمیخواهید سنسوری داخل سیلو باشه و تماس داشته باشه . فقط بنظر من بهترین گزینه و ایده اینه که یک جسم فلزی مانند ورقه فلزی مربع شکل به ظلع مثلا نیم متر را به یک طناب به طول 12 متر وصل کنی و از بالا و سقف سوله با استفاده از قرقره روی آرد ها قرار بدی و ته طناب را به یک موتور کوچک وصل کن تا موقعی که میخواهند سیلو را پر از آرد کنند با استفاده از یک شستی موتور را روشن کرده تا صفحه فلزی به بالاترین نقطه نزدیک سقف بیاد . و هم این که خروجی او ن طول طناب را اندازه میگیره و روی ال سی دی نمایش میده موقعی که آرد داره کم میشه و مصرف میشه صفحه فلزی پایین و پایین تر میره که نشون میده چقدر آرد مصرف شده برابر طول طناب . والا دیگه چیزی به ذهنم خطور نمیکنه . این ایده هم ازرون ترین هست و قابل اطمینان .

آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام دوستان عزیز
هرکدام از روشها یک سری معایبی دارند . مثلا مادون قرمز ممکن بعد از مدتی کرد وغبار آرد روش بشینه و کار نکنه .یا کلید و میکرو سویچ با گرد و غباری که داخلش میره از کار بیفته .
[hide]بنظر من بهترین گزینه سنسورهای اثر هال است که بوسیله مغناطیس تحریک میشه .میتونید در فواصل با اندازه های مورد نیاز نصب کنید تا عبور آهنربا از جلوش تحریک بشن.

Electrical-Motorcycle-21.jpgimages1.jpgprodfiles_0005970_Hall_XXX01_0001.jpgimages.jpg
[/hide]

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام دوستان عزیز
هرکدام از روشها یک سری معایبی دارند . مثلا مادون قرمز ممکن بعد از مدتی کرد وغبار آرد روش بشینه و کار نکنه .یا کلید و میکرو سویچ با گرد و غباری که داخلش میره از کار بیفته .
hidden content may not be quoted

خوبه . اما نگفتین که این اهنربا را کجا باید بزاریم تا موقعی که آرد کم وزیاد میشه به سنسور اثر هال نزدیک بشه و عمل کنه . نکنه میخواید بفرمایید که میزارین تو سیلو داخل آرد ها . ..........
:whistle0:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران

خوبه . اما نگفتین که این اهنربا را کجا باید بزاریم تا موقعی که آرد کم وزیاد میشه به سنسور اثر هال نزدیک بشه و عمل کنه . نکنه میخواید بفرمایید که میزارین تو سیلو داخل آرد ها . ..........
:whistle0:

داخل سیلو نه.من هم به روش که گفتید فکر میکردم یک صفحه فلزی از بالا بیاد روی آرد قرار بگیره و اهن ربا ها به فواصل منظم روی طناب یا هرچی که صفحه فلزی رو حرکت میده قرار بدیم.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
داخل سیلو نه.من هم به روش که گفتید فکر میکردم یک صفحه فلزی از بالا بیاد روی آرد قرار بگیره و اهن ربا ها به فواصل منظم روی طناب یا هرچی که صفحه فلزی رو حرکت میده قرار بدیم.

پس دیگه نیازی به سنسور اثر هال نیست مهندس جان ..چون همون جا طول طناب اندازه گرفته میشه . همون قسمتی که عرض کردم باید ته طناب به موتور وصل بشه . منظورم این بود که علاوه برجمع کردن طناب و بالا اوردن صفحه تا سقف . یه انکودر به همون قسمت نصبشده که مقدار دور یا اندازه طناب را میگیره و روی ال سی دی نمایش میده برابر طول طناب و مقدار دور تابیده شده . روی ال سی دی اندازه آرد و مواد داخل سیلو را مینویسه ...::badass:::smiley_simmons:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام وتشکر از تمام دوستان واساتید
اندازه سیلو رو که در پست قبل نوشته بودم ویرایش کردم که شامیل7متر ارتفاع و1.5متر عرض میباشد.ولی به نظر من ایده صفحه وطناب اگر چه ساده وارزانه ولی نمیشه گفت که کاملاًاتوماتیکه!!!اگه مشکل نظافت سنسوره واگه روی سقف نسب بشه چون آویزانه کمتر خاک روش میشینه ونهایتاًمیشه به صورت دوره ای تمیزش کرد چون روی سقفه راحت بیرونش آورد وسرجاش قرار داد.
سنسورهای دنده عقب ماشین که فاصله حدودی تا مانع رو نشون میدن چطور عمل میکنن؟
با تشکر

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
با سلام دوباره فراموش نکنید که ارد در منبع به صورت یکنواختی ریخته نمی شود و هر روشی هم که باشد تلرانس فوق العاده بالایی دارد به نظر بنده شاید بهترین روش و دقیق ترینش سنسور خازنی باشه.با توجه به اینکه تقریبا همه ی روش ها به دلیل مشکلات خاص خودشان کنار گزاشته شده اند.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
با سلام وتشکر از تمام دوستان واساتید
اندازه سیلو رو که در پست قبل نوشته بودم ویرایش کردم که شامیل7متر ارتفاع و1.5متر عرض میباشد.ولی به نظر من ایده صفحه وطناب اگر چه ساده وارزانه ولی نمیشه گفت که کاملاًاتوماتیکه!!!اگه مشکل نظافت سنسوره واگه روی سقف نسب بشه چون آویزانه کمتر خاک روش میشینه ونهایتاًمیشه به صورت دوره ای تمیزش کرد چون روی سقفه راحت بیرونش آورد وسرجاش قرار داد.
سنسورهای دنده عقب ماشین که فاصله حدودی تا مانع رو نشون میدن چطور عمل میکنن؟
با تشکر
::rocketq3:::narahat:::AR15firing::
سنسور دنده عقب یه چیزی مثل سنسور التراسونیک هست ولی در حقیقت یه بازر هست ولی در اندازه یک 500تومانی سکه جدید ویا یه کم بزرگتر . که در دو نوع سیاه و سفید با توجه به برد اون ها که از نیم الی 2 متر حداکثر میتونه تشخیص بده . البته مدار هم داره . که قیمتش از 20000 تومان به بالاست . ولی شما نمیتونید از اون استفاده کنید چرا که سیلو شما 7 متره هست گرچه قبلا گفتیم که خطا هم داره . در کل همون سنسور های سطحی بهتر هستند . زیاد خودتو خسته نکن

آخرین ویرایش:
بالا