آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی جهت خرید منبع تغذیه تعمیرگاهی

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
سلام
ایده آلترین منبع تغذیه برای تعمیر و حتی امور دانشجویی و پزوهشی این منبع مورد بحث تاپیک زیر است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=37235&p=195515&viewfull=1#post195515

دراینصورت علاوه بر منبع خوب و ایده آل هرگز با مشکل تهیه قطعات نایاب و غیره جهت تعمیر آن مواجه نمیشوید
مضافا که با تحلیل و طراحی منابع هم آشنا میشوید و با یک تیر و هزینه ناچیزی چند نشان زده اید

سپاس
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
ولی این مداری که شما معرفی کردید 3 امپر هست من 5 امپر می خوام.در ضمن من رشته ام الکترونیک نیست به نظرتون می تونم این مدار رو ببندم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
ولی این مداری که شما معرفی کردید 3 امپر هست من 5 امپر می خوام.در ضمن من رشته ام الکترونیک نیست به نظرتون می تونم این مدار رو ببندم؟

سلام
اگه بخواهید 10 آمپری هم بشه با تغییرات ناچیزی میشه
بله شما هم میتونید و اتفاقا بعد از مونتاژ این تغذیه عاشق الکترونیک میشی

اصولا اطلاعات فعلی افراد دلیل ناتوانی آتی نیست

اگه آزمایشات تاپیک مورد اشاره را عملا تعقیب و مشکلات مربوطه خود را در تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک مطرح فرمایید قول میدم بزودی لیسانس الکترونیک هم برای رفع مشکلات عملی الکترونیک به شما مراجعه کنه

البته نیاز شما به ولتاژ تثبیت شده 5 آمپر بسیار بعیده بطوریکه من هم روزهای اول فعالیتم دستگاههایی خریدم که ابزارم کامل باشه ولی سالهاست خاک میخورن و عتیقه شدن

سپاس

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
من هم توصییه میکنم خودتان برای کار خودتان بسازید. همانطور که دوست گرامی استاد غزال فرمودند لذتی که در ساخت ابزار مورد نظر وجود دارد در خرید ان مشاهده نمیشود من چند سال از Dazheng پنچ امپر استفاده میکنم وراضی هستم اما گمان نمیکنم بخاطر مدار محافظ اتصال کوتاه بتوانید بعنوان شارژر استفاده کنید

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
881
5,245
شیراز
سلام
ایده آلترین منبع تغذیه برای تعمیر و حتی امور دانشجویی و پزوهشی این منبع مورد بحث تاپیک زیر است
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=37235&p=195515&viewfull=1#post195515

دراینصورت علاوه بر منبع خوب و ایده آل هرگز با مشکل تهیه قطعات نایاب و غیره جهت تعمیر آن مواجه نمیشوید
مضافا که با تحلیل و طراحی منابع هم آشنا میشوید و با یک تیر و هزینه ناچیزی چند نشان زده اید

سپاس

با سلام
من نزدیک به 30 سال است که دارم از منبع تغذیه پیشنهادی استاد عزیز غزال استفاده میکنم
که پاور بسیار خوبی است و علاوه بر ان اگر خودتان بسازید خیلی هم ارزانتر در میاید

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
سلام
اگه بخواهید 10 آمپری هم بشه با تغییرات ناچیزی میشه
بله شما هم میتونید و اتفاقا بعد از مونتاژ این تغذیه عاشق الکترونیک میشی

اصولا اطلاعات فعلی افراد دلیل ناتوانی آتی نیست

اگه آزمایشات تاپیک مورد اشاره را عملا تعقیب و مشکلات مربوطه خود را در تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک مطرح فرمایید قول میدم بزودی لیسانس الکترونیک هم برای رفع مشکلات عملی الکترونیک به شما مراجعه کنه

البته نیاز شما به ولتاژ تثبیت شده 5 آمپر بسیار بعیده بطوریکه من هم روزهای اول فعالیتم دستگاههایی خریدم که ابزارم کامل باشه ولی سالهاست خاک میخورن و عتیقه شدن

سپاس
سلام
ببخشید که بازم سوال می کنم
این منبع تغذیه اتصال کوتاه هم نشون میده؟اگه مداری جریان بکشه مشخص میشه؟جوری هست که بشه خروجی امپر و ولتاژ رو دقیق مشخص کرد؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
ببخشید که بازم سوال می کنم
این منبع تغذیه اتصال کوتاه هم نشون میده؟اگه مداری جریان بکشه مشخص میشه؟جوری هست که بشه خروجی امپر و ولتاژ رو دقیق مشخص کرد؟

سلام
گویا وقت نداشتی پست اول تاپیک مورد نظر را هم مطالعه کنی

عرض کردم ایده آل است یعنی همه چی تمامه
محافظت از اتصال کوتاه و همچنین محدود کننده جریان داره مثلا اگه برای 5/ آمپر تنظیم کنی فقط تا 5/ آمپر میده و اگه 3 آمپر تنظیم کنی تا 3 آمپر میده

البته اگه بخوای جریان و ولتاژ با نمایشگر مشخص بشه باید آمپرمتر و ولتمتر دیجیتال استفاده کنی درغیر اینصورت باید مغناطیسی استفاده کنی که بنظر من آمپرمتر و ولتمتر میتری یا معناطیسی خیلی بهتره چون هم خیلی ارزونه و هم خیلی سریع و هم مینی اسیلوسکوپه یعنی نحوه تغییرات جریان و ولتاژ را نشون میده که کمک فوق العاده ای میکنه

مثلا اگه جریان یا ولتاژ ، دل دل بزنه و کم و زیاد بشه ، با آمپرمتر و ولتمتر میتری یا مغناطیسی قابل مشاهده است اما با نمایشگر دیجیتال قابل مشاهده نیست و گیج میشه و نمیدونه چی نشون بده

سپاس

آخرین ویرایش:

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
سلام
گویا وقت نداشتی پست اول تاپیک مورد نظر را هم مطالعه کنی

عرض کردم ایده آل است یعنی همه چی تمامه
محافظت از اتصال کوتاه و همچنین محدود کننده جریان داره مثلا اگه برای 5/ آمپر تنظیم کنی فقط تا 5/ آمپر میده و اگه 3 آمپر تنظیم کنی تا 3 آمپر میده

البته اگه بخوای جریان و ولتاژ با نمایشگر مشخص بشه باید آمپرمتر و ولتمتر دیجیتال استفاده کنی درغیر اینصورت باید مغناطیسی استفاده کنی که بنظر من آمپرمتر و ولتمتر میتری یا معناطیسی خیلی بهتره چون هم خیلی ارزونه و هم خیلی سریع و هم مینی اسیلوسکوپه یعنی نحوه تغییرات جریان و ولتاژ را نشون میده که کمک فوق العاده ای میکنه

مثلا اگه جریان یا ولتاژ ، دل دل بزنه و کم و زیاد بشه ، با آمپرمتر و ولتمتر میتری یا مغناطیسی قابل مشاهده است اما با نمایشگر دیجیتال قابل مشاهده نیست و گیج میشه و نمیدونه چی نشون بده

سپاس

ممنون دوست عزیز
میخوام درستش کنم خیلی امیدوار شدم.میشه بگید چجوری میشه امپرش رو زیاد کرد؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
ممنون دوست عزیز
میخوام درستش کنم خیلی امیدوار شدم.میشه بگید چجوری میشه امپرش رو زیاد کرد؟

مگه میخوای از آخر شروع کنی ؟
فقط با تغییر مقاومت و یک ترانزیستور تبدیل به 5 یا 10 آمپری میشه
فعلا همینو درست کن تا به وقتش آمپرشو زیاد کنیم.
اگر با مشکلی مواجه شدی در تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک مطرح کن در خدمتم.

سپاس

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
مگه میخوای از آخر شروع کنی ؟
فقط با تغییر مقاومت و یک ترانزیستور تبدیل به 5 یا 10 آمپری میشه
فعلا همینو درست کن تا به وقتش آمپرشو زیاد کنیم.
اگر با مشکلی مواجه شدی در تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک مطرح کن در خدمتم.

سپاس

نه عزیز میخواستم بدونم کدوم قطعاتش با این فرق میکنه تا همشو بگیرم. بازم ممنون از راهنماییتون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
نه عزیز میخواستم بدونم کدوم قطعاتش با این فرق میکنه تا همشو بگیرم. بازم ممنون از راهنماییتون

سلام
باید بجای 2N3055 ترانزیستور صنعتی حدود 30 آمپری بخری . همین
ازآنجاکه مقاومت ارزونه ، تغییر مقاومت را بعدا محاسبه میکنیم

سپاس

بالا